10. leden 2022

Poslechněte si podcast: Petr Vacek: Velcí umělci jsou vždy laskaví. Jsou tak dobří, že nemají potřebu si léčit komplexy

Dnes ráno za námi do studia přišel herec, režisér, spisovatel, scénárista a dramaturg Petr Vacek. S Lubkou a Mírou si povídali o tom, jak si užívá zimu. Jezdí rád ještě na běžky? Komu by on sám nejraději uděloval ceny? Kolikáté narozeniny by včera oslavil Karel Čapek? Jaké bylo zkoušení představení Ze života Čapka? Čím to, že je právě tohle představení tak povedené? Jak moc je aktivní na instagramu? Čím se baví jeho děti? Kolikrát mu utekl had? A psali mu lidi kvůli Poslednímu slovu? Poslechněte si celý rozhovor.

28:24

Host Frekvence 1

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před třemi dny 25:08

Matěj Ruppert: V Itálii chutná sýr každým kilometrem jinak. Miluji tam tu rozmanitost surovin a dobrot

Dnes za námi na ranní kávu přijel zpěvák Matěj Ruppert. Má raději kapelu Lucii nebo Kabát? Jakou záludnou otázku si připravil pro Davida Kollera, který bude naším hostem ve středu? Ukradl někdy něco jako kluk? Už dotočili Itálii, nebo jsou stále na cestách? Co se mu na Itálii nejvíc líbí? Kdy začal parodovat jazyky? Čeho je vášnivý sběratel? A jak se těší na dcerky první vysvědčení? Poslechněte si rozhovor.

Před šesti dny 20:20

Martin Finger: Rád vidím a slyším, jak mě vidí ti zvenku

Ráno jsme si povídali s hercem Martinem Fingerem. Kdy se poprvé potkal s hercem Ondřejem Sokolem? Jak se mu hraje v Činoherním klubu Macbeth? Do čeho by rozhodně nešel? Vrátí se ještě do seriálu Ulice? Jak relaxuje? Poslechněte si rozhovor!

Před týdnem 18:06

Jakub Gründler: Někdy se přehání. Normální průstřel je jen malá tečka. Ve filmu to musí být efektní

Jakub Gründler byl naším dnešním hostem na Frekvenci 1. Jakub je zkušený filmový maskér, který se podílel na nespočtu zahraničních produkcích a spolupracoval s hollywoodskými hvězdami. Na kterého herce v životopise je nejvíc pyšný? Jaký největší filmový projekt dělal? Nebojí se svých vlastních výtvorů? Jak se stalo, že ho oslovila zahraniční produkce? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 17:06

Sebastian: Velkou inspirací jsou pro mě OneRepublic a Imagine Dragons

Ráno za námi do studia dorazil zpěvák Sebastian s kapelou a v rámci Music Studia Live nám i živě zahrál. Kdo vymyslel, že bude vystupovat jen pod křestním jménem? Jak zvládl pandemii, chybělo mu hraní? Jaký je řidič? Co nejoriginalnějšího dostal od fanoušků? Kdo ho nejvíce ovlivňuje a inspiruje? Co chystá a na co se fanoušci mohou těšit? Poslechněte si rozhovor!

Před týdnem 21:36

Kristýna Frejová: V seriálu Dobré zprávy hraji pro mě příjemně hnusnou postavu. Je to intrikářská role

Ráno jsme si povídali s herečkou Kristýnou Frejovou. Jaké bylo pracovat ve vinotéce? Chodí se pravidelně otužovat? Co je terapie tmou, bála se poprvé? Kam vyrazí na prázdniny? Kde bude v létě hrát? V jakých seriálech a filmech herečku v nejbližší době uvidíme? Poslechněte si rozhovor!

Před týdnem 18:01

Saša Rašilov: Shakespearovské slavnosti jsou dobrodružné. Čekáme, co nám obloha přinese, podle toho večer dopadne

Ráno za námi do studia přišel herec Saša Rašilov. Otužoval se v zimě? Jak se cítí jako dědeček? Jak se těší na Shakespearovské slavnosti? Baví ho sociální sítě? Co bylo v show Tvoje tvář má známý hlas těžší, zpívat ženu nebo chlapa? Co ho čeká v létě a na podzim? Poslechněte si rozhovor!

Před týdnem 22:05

Luboš Vidlička: Češi jsou příliš konzervativní v názorech i jídle. Návyky neradi porušují a mění

Hostem na Frekvenci 1 byl majitel bistra Forky's Luboš Vidlička. Proč ho napadlo založit zrovna veganské bistro? Co mu dělá při přípravě veganských pokrmů největší problém? Potřebujeme náhražky kuřecího, vepřového masa? Je složité Čechy přesvědčit, aby si dali místo hovězího burgeru ten rostlinný? Poslechněte si rozhovor!

Před 2 týdny 19:22

Petra Nesvačilová: Vždycky jsem si přála hrát v pohádce. To se splnilo, v Princezně zakleté v čase hraji bohyni dobra a zla

Hostem na Frekvenci 1 byla herečka Petra Nesvačilová. Proč by lidé neměli druhými nebo něčím opovrhovat? Kde všude se na ni můžeme těšit? Jak se seznámila s herečkou Hanou Vágnerovou? Je těžší být v show Tvoje tvář má známý hlas porotkyní nebo účinkujícím? O čem je její nová knížka Skutečná? Poslechněte si rozhovor!

Před 2 týdny 18:16

Zdeněk Mahdal: Nejhůře se mi dabuje Eddie Murphy. Je strašně rychlý a je umění si ho upravit

Hostem na Frekvenci 1 byl herec, moderátor a dabér Zdeněk Mahdal. Jakým zahraničním hercům propůjčuje v dabingu svůj hlas? Kdo se mu dabuje nejhůř? Jak se za ta léta dabing změnil? Poslechněte si rozhovor?

Před 2 týdny 18:55

Markéta Lukášková: Základem úspěchu je nechtít úspěch. Jinak to nefunguje

Ráno jsme měli na Frekvenci 1 v knižním duchu. Hostem byla spisovatelka a autorka podcastu Příběh, který se opravdu stal Markéta Lukášková. Je pořád fanouškem britské královské rodiny? Proč dává knížkám netradiční názvy? Kdy se můžeme těšit na zfilmovanou verzi Lososa v kaluži nebo Majonézy k snídani? Jak vzpomíná na své začátky v Reflexu? Proč začala točit podcast Příběh, který se opravdu stal? Poslechněte si rozhovor!