Proti Proudu
20. červen 2021

Poslechněte si podcast: Petr Rokůsek - Auta budoucnosti budou spíše baterie. V podnikání začínám pozorováním a intuicí.

Nový rozhovor je venku! Pozvání přijal Petr Rokůsek. Podnikatel, vizionář a futurista v oblasti energetiky. Petr je také zakladatel firmy Nano Energies, která obchoduje se zelenou elektřinou, ale má mnohem větší vizi. Příjemný poslech :) V ROZHOVORU USLYŠÍTE: * o rozhodování na základě vlastní intuice  * proč využívat myšlenkové mapy  * jak bude vypadat budoucnost energetiky * proč se Petr přestěhoval do Lichtenštejnska PARTNEREM PODCASTU JSOU eVisions [https://www.evisions.cz/] – eVisions Advertising je marketingová agentura poskytující kompletní služby v oblasti internetové reklamy. ČSOB NaMíru zodpovědně [https://www.csob.cz/portal/-/tz210503?redirect=%2Fportal%2Fcsob%2Fservis-pro-media%2Ftiskove-zpravy] -  ČSOB uvádí na trh „zodpovědné“ varianty smíšených fondů klientům šitých na míru, které zohledňují témata udržitelnosti a vztahu k přírodě a společnosti. Více si můžete poslechnout v jejich podcastu s Martinem Vaškem [https://www.csob.cz/portal/budte-v-obraze]

01:17:02

Proti Proudu

Vydává: Dan Tržil

Chcete žít dobrý život? Poslechněte si, jak na to. Dan Tržil zpovídá osobnosti, kteří dosahují vynikajících výsledků ve svých oborech, ale hlavně plnohodnotného života dle vlastních pravidel. Zajímá vás jejich motivace, zvyky, čemu věří a podle čeho se řídí?

Web

Dnes 01:50:10

Párový terapeut Pavel Rataj: Jak funguje vztah a láska? (REPOST NEJ PODCASTU)

Repost podcastu z roku 2021, na který dodnes chodí nejvíce pozitivních ohlasů. Hlavně na Youtube se to hemží ohlasy, jak jim tento podcast pomohl ve vztazích nebo litování, že ho neslyšeli dřív. Sám jsem si ho poslechl několikrát a stále tam nacházím užitečné myšlenky. Určitě doporučuji i na opakovaný poslech. Prosím, dejte Proti Proudu hlas v soutěži Podcastroku.cz [https://www.podcastroku.cz/] Pavel Rataj je psycholog a párový psychoterapeut. Bavíme se o budoucnosti vztahů. Existují rozdíly mezi páry, které se poznaly online a těmi, co se daly dohromady „postaru”? Jak nás ovlivňují technologie, seznamky a „digitální” vrstva reality? Uslyšíte, jak se liší následky osobního a digitálního odmítnutí, jakou má ve vztahu roli nevědomí a jestli jsme schopni rozumět všem změnám, které technologie do vztahů přinesly.  

Před týdnem 01:19:16

Šimon Pánek a Člověk v tísni pracují tam, odkud jiní utíkají! Jsou Češi nejlepší v pomáhání?

Šimon Pánek vybudoval největší organizaci svého druhu ve střední Evropě - Člověk v tísni. Jak nejlépe pomoci za omezené peníze? Jak fungují charity? Střílí se na humanitární pracovníky více než v minulosti? Proč se střechy postaví, ale rány na duši se léčí hůře? A má Šimon Pánek chuť stát se prezidentem? Pokud vás podcast baví, budu hrozně rád za jakékoliv sdílení, hodnocení nebo jinou formu zpětné vazby. Nezapomeňte také pomáhat a pokud vás zaujali partneři tohoto dílu, tak i tím mi pomáháte šířit dobré myšlenky. Remix [https://remixshop.com/] – Udržitelný eshop s outletovým a second-handovým oblečením. Můžete jim navíc poslat své oblečení a dostat peníze nebo ho nechat zrecyklovat. S promokódem PP40 máte 40% slevu na první objednávku. Fingood [https://fingood.cz/] - Investujte do zajištěných firemních úvěrů prostřednictvím crowdfundingu a nadstandardně zhodnoťte své peníze s pevně stanoveným výnosem.  

Před 3 týdny 01:31:55

Bartoš & Pavlíková: Digitalizací k lepšímu Česku? Stát jsme my všichni a nikdo to za nás neudělá.

Vyzpovídal jsem vícepremiéra pro digitalizaci a CEO Česko Digital ohledně digitalizace státu, společenské zodpovědnosti, technologickým dovednostem a jak to už tak bývá, spoustě dalších věcí. V této epizodě Proti Proudu se hosté Ivan Bartoš a Eva Pavlíková zaměřili na několik důležitých témat kolem efektivity státu a role jednotlivce ve společnosti. Diskutovali jsme o tom, proč je digitalizace stále mystifikovaná a jak může pomoci změnit nastavení mysli a usnadnit změnu chování. Proč je důležitá odolnost společnosti a jak může státu pomoci kdokoliv? Jak by mohla být spolupráce mezi byznysem, akademií a státem efektivnější? Uslyšíte také o budoucnosti trhu práce a tom, jak se lidé mohou na ni připravit. PARTNEREM PODCASTU JSEM JÁ:) Trocha toho self-proma - chcete pomoci s tvořením podcastů? Přemýšlíte o firemním podcastu? Pomůžu vám! Více info zde [https://www.dantrzil.cz/produkce-podcastu] a kniha Proti Proudu je stále dobrá - koupíš ji zde [https://www.protiproudu.store/kniha-proti-proudu/]  

19. duben 2023 59:05

Cyril Klepek: Udržitelnost je příležitost. Co dělat s miliardami tun našeho odpadu?

Cyril Klepek je zakladatel digitálního odpadového tržiště Cyrkl. Jak se mu podařilo z nadšeneckého projektu udělat funkční podnikání? Je udržitelnost jen zprofanovaná fráze nebo je to byznysová příležitost pro všechny? A samozřejmě více o odpadech (spoiler alert: zachází se s nimi jak v 70. letech), tříděním a nenažraném světě na pozadí skvělého životního příběhu.   Kupte si knihu Proti Proudu [https://www.protiproudu.store/kniha-proti-proudu/] nebo mrkněte na můj nový podcast BYZNYScast Dana Tržila Partnerem podcastu je FunArena – 4 PATRA zábavy v centru Prahy – arkádové automaty, deskoherní bar, paintball, Nerf, netradiční aktivity jako Axe Throwing, HADO, Drunk Busters či Robot Fight. Nezapomenutelné firemní akce a teambuildingy. Nejlepší oslavy narozenin. Divoké rozlučky se svobodou. A to není všechno! Nová pobočka Fun Areny designově řešená ve stylu futuristického prostředí Cyberpunku, odkud už nebudeš chtít odejít! Koukni na www.funarena.cz [https://www.funarena.cz/cz/] a dej kód PROTIPROUDU do poznámky pro 10% slevu na aktivity. Platí do konce prázdnin 2023.  

28. březen 2023 01:12:54

Ondřej Kobza o bláznivých nápadech v ulicích. Jak si půjčil Karlův most?

Ondřej Kobza je tvůrce městských projektů a pražský kavárník, který žije na hradě. Ondra má za sebou řadu zajímavých projektů, od Café V lese, po piána na ulici, hostinu na Karlově mostě a nebo poesiomaty. Tenhle rozhovor se těžko škatulkuje. Jasně ohraničená témata se točí kolem tvoření, hravosti, lokálnosti a drzosti být kreativní. V ROZHOVORU USLYŠÍTE: * jak se dá půjčit Karlův most * proč se pouštět do na první pohled nesmyslných věcí * jak prostředí formuje nápady * proč podporovat lokální akce * jak poznat úspěšný projekt PARTNEREM PODCASTU JSOU konference Webexpo [https://webexpo.net/] – Potkejte se a učte se od nejlepších z web-dev, design, UX, research, marketingu a dalších technologických témat na legendární konferenci v Lucerně. S promokódem protiproudu máte 20% slevu na lístek a na Instagramu můžete dokonce jeden vyhrát. Fingood [https://fingood.cz/?utm_source=Proti+proudu&utm_medium=podcast&utm_campaign=partner+&utm_term=10024] - Investujte online a jednoduše do zajištěných firemních úvěrů prostřednictvím P2B (peer-to-business) crowdfundingu a nadstandardně zhodnoťte své peníze.

15. březen 2023 01:13:14

Kristína Nemčková: Chci změnit předsudky o kuchařích. Jak fungují nejlepší restaurace?

Kristína Nemčková (známá na sítích jako made_by_kristina) je autorkou a kuchařkou, kterou můžete znát jako nejmladší vítězku soutěže Masterchef. Kristína má od 10 let sen otevřít si jednou svoji restauraci a o cestě za tím snem si budeme povídat. Probereme, proč se lidi dobrovolně pouštění do „kuchařské vojny” v prvotřídních světových restaurací. Uslyšíte, jak je těžké získat práci v michelinské restauraci, jaká je fyzická a psychická zátěž na nejlepších placech a zda si chyba vyslouží křik na styl Gordona Ramsayho. S Kristýnou také probereme stereotypy kolem kuchařiny a učňovských oborů, rozdíly v cukrařině a kuchařině a co většině lidí chybí v kuchyni. V ROZHOVORU USLYŠÍTE: * co Kristýně dal Masterchef * jaký je rozdíl mezi domácím a profi kuchařem * co odlišuje restaurace s jednou nebo třema Michelinskýma hvězdama * jak se Kristýně podařilo věnovat vaření od 12 let PARTNEREM PODCASTU JE Aktin [https://aktin.cz/protiproudu] – Skvělý eshop pro aktivní lidi. Mrkněte na jejich nový grass-fed proteinový izolát nebo na moje oblíbené produkty [https://aktin.cz/protiproudu]. a také si pořiďte domů knihu Proti Proudu [https://www.protiproudu.store/kniha-proti-proudu/]. Je moc dobrá:)

1. březen 2023 01:26:02

Martin Konečný: Jak mít životní energii, lépe se rozhodovat a umět vyjednávat

Martin Konečný je psycholog, táta, sportovec a expert na vyjednávání. Martin se v tomto podcastu zaměřuje na témata situačního leadershipu, rodičovství, vyjednávání a energie v životě, práci a koučování. Hovoří o tom, jak propojovat situační leadership s rodičovstvím a jaký význam má zplnomocňování dítěte k vlastním rozhodnutím. Také se dotýkáme témat jako optimalizace rozhodování, poznání & posouvání vlastních hranic, naslouchání vlastnímu tělu, a pravidlům pro úspěšné vyjednávání (nejen vyššího platu). Probereme testy, které vám mohou pomoci najít své silné a slabé stránky – a jak poznat testy, které nestojí za vás čas. Nakonec mluvíme o víře v sebe samého, jak si často sami děláme překážky ve vlastní hlavě a o Martinově zkušenostech z terciální prevence v Africe. PARTNERY PODCASTU JSOU Green Fox Academy [https://www.greenfoxacademy.cz/?utm_source=protiproudu&utm_medium=podcast&utm_campaign=otocyon] – Zajisti si budoucnost v nejintenzivnějším IT bootcampu v ČR! S kódem ProtiProudu získej 5 000 Kč na školné. Fingood [https://fingood.cz/?utm_source=Proti+proudu&utm_medium=podcast&utm_campaign=partner+&utm_term=10024] - Investujte do zajištěných firemních úvěrů prostřednictvím P2B (peer-to-business) crowdfundingu a nadstandardně zhodnoťte své peníze.

17. únor 2023 01:24:03

Adam Gebrian: Architektura je zhmotněním mezilidských vztahů. Za hnusná města si můžeme sami.

OPRAVA: OMLOUVÁM SE POKUD SE VÁM STÁHL NEÚPLNÝ ROZHOVOR. NYNÍ UŽ OPRAVENO., PRO OPRAVU STAČÍ STÁHNOUT ZNOVA NEBO REFRESHNOUT. Adam Gebrian je český architekt a propagátor architektury. Na začátek rozhovoru mě zajímalo, jestli se můžeme naučit vidět naše okolí jinýma očima a jak často se stane Adamovi, že ho něco zaujme nebo nadchne. A tak uslyšíte, jak se dá rozvíjet zájem, nadšení a větší pozornost ke svému okolí. Povídáme si o filosofii nespěchání, jak se odhodlat vydat se odbočkami a nejen vyšlapanou cestou, kterou chodí všichni. Povídáme si o tom, jak nás formuje prostředí, ve kterém se nacházíme a proč za skvělými věcmi často stojí jednotlivci. V ROZHOVORU USLYŠÍTE: * proč neexistuje neúspěch  * jaký vliv na nás má architektura a prostředí * jak vznikají ikonické stavby * proč je dobrý design neviditelný  * jak může jedinec změnit cokoliv PARTNEREM PODCASTU JE Aktin [https://aktin.cz/protiproudu] – Podívejte se na moje oblíbené produkty a doplňky stravy na tomto parádním eshopu plném kvalitních věcí. https://aktin.cz/protiproudu [https://aktin.cz/protiproudu]   👉 INFO O EPIZODĚ: https://protiproudu.net/adam-gebrian/ [https://protiproudu.net/adam-gebrian/] 👕 KUP SI KNIHU A MERCH PROTI PROUDU https://protiproudu.store/ [https://protiproudu.store/]   Děkuji za poslech a podporu:)

30. leden 2023 52:57

Abhejali Bernardová - Inspirující příběh plavkyně, která na cestě k poznání sebe samé překonala 7 oceánů

Abhejali je dálková plavkyně, běžkyně, motivační řečnice a překladatelka. Jako desátý člověk na světě, čtvrtá žena a první člověk ze země bez moře přeplavala sedm světových mořských úžin, výzvu zvanou Oceans Seven. Nedávno dokončila La Manche triatlon Dover-Praha, extrémní ultratriatlon, při kterém urazila celkem 1111 km (34km plavání, 895km na kole a 182km běhu). Trvalo jí to 7 a půl dne. Svými přeplavbami se snaží ostatní inspirovat k překonání vlastních hranic a ukázat, že si je často tvoříme sami v sobě. V podcastu uslyšíte o hranicích výkonu, jak dosáhnout víc, než si dokážeme představit nebo jak se odrazit od pomyslného dna. Mluvíme o mentálnímu tréninku při přípravě na extrémní výkonu, ale i o meditaci a čerpání síly z nitra pro každodenní „výkony”. Abhejali má unikátní příběh a věřím, že na vás z podcastu dýchne energie a motivace. Ať už mluvíme o tom, jak přistupovat sám k sobě, limitům svých výkonů nebo jaké to je plavat a nevědět, jestli je pod vámi žralok. Motto plaveckého klubu Abhejali bylo sebepřekonání a myslím, že motto této epizody je laskavé nebo klidné sebepřekonání. PARTNEREM PODCASTU JE Fingood [https://fingood.cz/?utm_source=Proti+proudu&utm_medium=podcast&utm_campaign=partner+&utm_term=10024] – Jednoduše investujte do zajištěných firemních úvěrů prostřednictvím P2B (peer-to-business) crowdfundingu a nadstandardně zhodnoťte své peníze. Investováním na Fingoodu můžete výborně diverzifikovat - na jednom místě investujete do projektů z různých segmentů Investovat lze již od 1000 Kč, a to s pevně stanoveným výnosem po celou dobu investice 8-12 %. Na Fingoodu už přes 8000 investorů podpořilo přes 200 českých společností - za zmínku stojí například Remoska, Jarošovský pivovar nebo Kolovna.

20. leden 2023 01:28:55

Petr Havlíček: Ideologie ve výživě škodí. Proč tolik lidí nezvládá jíst zdravě?

Petr Havlíček je výživový specialista. S Petrem probereme oblast výživy, která je zahlcená nesmysly, lži, zmatky a kopou informací, které jsou ale relevantní jen pro někoho a v určitém kontextu. Probereme, jaké (ne)existují zkratky ve vztahu k lepšímu stravování a zdraví, ale hlavně uslyšíte, jakými principy se řídit. PARTNEREM PODCASTU JSOU Aktin [https://aktin.cz/protiproudu] – Úspěšný e-shop, kde nakupuji jak sportovní věci, doplňky stravy tak i spoustu potravin a ingrediencí na vaření. Podívejte se na mé oblíbené produkty zde. [https://aktin.cz/protiproudu] Kniha Proti Proudu [https://www.protiproudu.store/kniha-proti-proudu/] - Jediným limitem jsme my sami. Tajemství úspěchu českých osobností v publikaci podle známého podcastu.