2. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: Petr Hofman – Diakonie ČCE: Krabice od bot pomáhá chudým dětem

Najít pod vánočním stromečkem dárek je samozřejmostí pro většinu z nás. Jsou ale mezi námi děti, které nejenže nenajdou pod stromkem dárek, ale mnohé doma nemají ani ten vánoční strom. Dospělí to nějak pochopí, ale jak to vysvětlit těm nejmenším? Díky sbírce Krabice od bot, je takových dětí bez dárků stále méně a radost dětem z chudých rodin můžete (nejen) na Vánoce udělat u VY! Jak? To se dozvíte v dnešním rozhovoru.

21:41

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Včera 18:44

Jan Skýpala – FK Baník Most - Souš: Náš fotbalový klub do ČFL rozhodně patří

Za dva roky fungování FK Baník Most – Souš ušli obrovský kus cesty nejen samotní fotbalisté, ale také celý realizační tým. Ne vždy to bylo jednoduché, svou daň si vybíral covid-19 i v tomto případě, ale fotbalisté FK Baník Most – Souš ukázali bojového ducha zaslouženě se radují z postupu do třetí nejvyšší fotbalové soutěže ČFL. S jakými ambicemi klub vstupuje do nové soutěže? Jak to vypadá s kádrem? Má ženský mostecký fotbal budoucnost, a jaký význam má přeshraniční spolupráce s Chemnitzer FC? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před dvěma dny 20:32

Sváťa – Sváťovo dividlo: Já musím hrát pro děti, jinak chřadnu

Začalo to jako v pohádce, před 25 lety začali jen tak hrát pro své děti doma. Pak připravili pohádku pro děti, kam chodila dcerka do školky. Hráli na dvorku u baráku. A pak to začalo. Přichystali další pohádky, vyřezali loutky, dali dohromady scénu, kulisy a vyrazili do světa. Dnes je Sváťovo dividlo pojmem. Každé děcko ze severu Čech zná Sváťu. Jak vznikají nové pohádky? Kde najdeme Galerii marionet? A jakou funkci v dividlu má manželka Alenka? To se dozvíte v rozhovoru se Sváťou v Ponte Reports.

Před týdnem 18:54

Alena Polívková – Bridge Academy 714: Minecraft je obrovský fenomén

Bridge 714 je inovační a vzdělávací centrum, které myslí na malé i velké. A právě pro ty malé připravilo centrum velmi oblíbený kroužek Minecraft programování a nejen ten. Zajímavých kroužků tady najdeme nepřeberné množství, přičemž co se týče Minecraft programování, uspořádalo centrum na toto téma i letní příměstské tábory. Sledovat a především navštěvovat nejen kroužky, ale také workshopy, nebo různé sportovní či kulturní akce můžete v Bridge Academy 714 a více Vám o tom řekne můj dnešní host.

Před týdnem 18:38

Věra Kmoníčková – muzeum Zubrnice: U nás se natáčela třeba Dešťová víla

Někdo říká Zubrnicím skanzen, ale úplně správně je to Muzeum v přírodě. A opravdu, když přijedete, tak se vrátíte v čase. Najdete zde dva prohlídkové okruhy. Nádherné baráky, starou školu, kupecký krám a také funkční mlýn. Ale pozor, Zubrnice jsou živou vesnicí, stále se zde žije. A příroda? Té je tu víc než dost. Muzeum znáte z mnoha filmů či pohádek a hned vedle je krásná muzeální železnice, která je spojená s filmem Páni kluci. Kdy do Zubrnic přijet? Jaké akce nás tam čekají? Co vše zde uvidíte? Nejen to se dozvíte v rozhovoru s ředitelkou Muzea v přírodě v Zubrnicích Věrou Kmoníčkovou.

Před týdnem 16:49

Radoslava Knösche – Oskarshausen: Dětem se ani po celém dni u nás nechce domů

Oskarův svět nabízí spoustu zážitků a dobrodružství na ploše o více než 15 000 m2. Bláznivé továrny, Svět iluzí&klamů, poníci a mnoho dalších atrakcí na vás čeká uvnitř i venku nevšedního zábavního parku poblíž Drážďan. Tradiční i originální atrakce zabaví nejen vaše ratolesti, ale také vás. Pro pány je připraveno Pánské parkoviště a dámy si určitě rády dají něco dobrého na zub. Kdo vymýšlí jednotlivé atrakce? Najdeme po celý rok v zábavním parku stejná lákadla? Co nejvíce návštěvníky baví a na co se můžete těšit v létě? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před 2 týdny 27:53

Vladimír Jeřábek – Roundhouse Gym Most: Je jednodušší shodit, než přibrat

Pohárovka 2022 je soutěž v benchpressu a mrtvém tahu, která se bude konat v sobotu 18. 6. 2022 na 1. náměstí v Mostě. Ředitel akce Vladimír Jeřábek i 2. ročník pojal charitativně a tentokrát půjde výtěžek na Ládíka z Mostu. Jako bývalý závodník v trojboji či strongman soutěžích ví, co stojí za přípravami na tyto soutěže a co všechno musí silní chlapi podstoupit a vydržet. Nedílnou součástí tvrdého tréninku je i jídelníček. A to taky není žádná sranda  Nejen o tom bude dnešní Ponte reports.

Před 2 týdny 21:22

Petr Dekastello – Happening (nejen) za knihovnu: V Mostě máme architektonické skvosty

Již v roce 1989 spoluorganizoval první demonstraci na Mostecku. V současnosti neúnavně bojuje za záchranu mostecké knihovny a snaží se propagovat moderní architekturu nového Mostu. Ve středu 15. 6. pořádá v OC Central Most Happening (nejen) za knihovnu, který nabídne zajímavé přednášky s architekty, mezi nimi např. ing. arch.Václava Krejčího a následovat budou i diskuze s občany. Prostor bude zároveň pro živou hudbu, divadlo a pochopitelně také občerstvení. Více se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před 2 týdny 12:25

Lukáš Bobysud – Vykvetlo: V červnu nám to vše krásně vykvetlo

Seznamte se s originálním nápadem. Mostecké rodinné květinářství Vykvetlo. Prodávají jen to, co na zahrádce vykvete. A není to jen luční kvítí. Samozřejmě v zimě toho moc nevykvete, ale od dubna do října si vyberete z mnoha druhů krásných květin. Vše pěstují ekologicky a květinu si musíte dopředu objednat. Kde Vykvetlo najdete? Jaké květiny pěstují? A dokážou uvázat i svatební kytice? To se dozvíte v rozhovoru s Lukášem Bobysudem v Ponte reports.

Před 3 týdny 19:23

Daniela Zoubková – Církev bratrská v Mostě: Noc kostelů je úžasná akce

V pátek 10. 6. se koná již tradiční akce s názvem „Noc kostelů“ a v Mostě se do ní zapojila pouze Bratrská církev, jejíž „kostel“lze navštívit v rámci akce mezi 17:00 – 21:30. Na programu bude výstava, kreativní dílna nejen pro děti a bude se také zpívat. Těšit se můžete na pěvecký sbor Zpíváme a Gospel koncert. Noc kostelů má především umožnit široké veřejnosti nezávazné přiblížení se a setkání s křesťanstvím, které nabízí rovněž kostely v Horním Jiřetíně, Jirkově, Chomutově či v Litvínově. Více se nejen v dnešním Ponte reports, ale taky na www.nockostelu.cz.

Před 3 týdny 22:43

Jan Beneš – herec: Na dobrou roli se čeká i roky

Vystudoval činoherní herectví na DAMU - Divadelní fakulta AMU a první angažmá ho zavedlo do Východočeské divadlo Pardubice, kde byl ale nešťastný a dodnes nechápe, co tam vlastně dělal. Vyhlédl si tedy pár divadel a jedno z nich bylo Městské divadlo v Mostě, kam šel na pár let a nakonec tady kroutí již 21 sezonu. Čím ho mostecké divadlo nadchlo? Z jaké role je absolutně nadšený a jaké to je, hrát na jevišti milostné scény se svou manželkou? Nejen o tom bude dnešní povídání v Ponte reports.