Rozhlasový sloupek
19. červen 2023

Poslechněte si podcast: Petr Hladík: Plné sýpky

Je dobré mít pořád plnou spižírnu? Odpověď není úplně jednoznačná. Hledat ji bude dnešní rozhlasový sloupek Petra Hladíka.

02:39

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti.

Web

Před dvěma dny 02:51

Petr Hladík: Vnitřní hlas

Co vám říká váš vnitřní hlas? Poslechli jste ho někdy? Je dobrý nápad se jím řídit a třeba to tak dělat i častěji? Zamyslel se nad tím Petr Hladík.

Před týdnem 03:03

Zdeněk Dryšl: 60+

Je pochopitelné, že člověk i v pokročilejším věku chce žít plnohodnotný život. A to pro mnoho z nás znamená také řídit auto, i když je vám třeba 80. Jaký vlastně je senior za volantem?

Před týdnem 02:09

Markéta Hejkalová: Laskavě se uklidni

Každý z nás má velkou moc vylepšit někomu život. O to víc, že k tomu stačí drobnost, která je zadarmo. Autorka dnešního sloupku, spisovatelka Markéta Hejkalová, si myslí, že dobré slovo dokáže divy.

Před 2 týdny 03:16

Zdeněk Dryšl: Psí víra

Přemýšleli jste někdy o tom, co se honí hlavou vašeho psa? Vnímá pes city stejně jako člověk? A kam až sahá jeho víra? Otázka pro Zdeňka Dryšla a jeho rozhlasový sloupek.

Před 2 týdny 02:10

Markéta Hejkalová: Řád, chaos a přátelé

Řídit si svůj vlastní čas je složité. To jste možná poznali během kovidové pandemie a období práce z domova. Jak si v tom občasném chaosu udělat řád, nad tím se zamýšlí spisovatelka Markéta Hejkalová.

Před 3 týdny 02:51

Zdeněk Dryšl: Divák

Po prázdninách se do práce vracejí také divadelní herci. Budou mít pro koho hrát? I nad tím se v rozhlasovém sloupku zamýšlí Zdeněk Dryšl.

Před 3 týdny 03:11

Zdeněk Dryšl: Kafe, pivo

Je zdravější káva nebo pivo? Co myslíte? A je vůbec v těchto nápojích něco zdravého? Jde o často diskutované téma. V rozhlasovém sloupku se nad ním zamýšlí Zdeněk Dryšl.

Před 3 týdny 02:23

Markéta Hejkalová: Recitační soutěž

Měl by být život jen požitek nebo také tvrdá práce a starosti? Tuto řečnickou otázku si položila i spisovatelka Markéta Hejkalová.

Před 3 týdny 03:03

Zdeněk Dryšl: Slunečnice

Pro samé starosti bychom neměli zapomenout se občas kochat. Třeba krásou květin. Herec Zdeněk Dryšl se v rozhlasovém sloupku klaní viditelné i skryté kráse slunečnic.

20. srpen 2023 02:59

Petr Hladík: Vzrušení

Dá se něčím nahradit vzrušení z hazardní hry? Nad tím se zamyslel Petr Hladík.