Epizoda 726. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Petr Brych: Ať se nikdo nevzdává. Za každou nocí vyjde den

Jakými životními peripetiemi prošel se svojí ženou Blankou? Jaké to je, když se člověku děje opravdu silný příběh? Jak přemýšlel nad tím, co mu jeho příběh „má dát”? V jakém stavu je jeho manželka Blanka nyní? Jak se rozhodla pomáhat? Proč založil nadaci? Proč chce dělat víc dobra? Jaké překvapení koření závěr jejich života?  Příběh Petra Brycha je plný vrcholů i propadů. Jde o příběh lásky, víry a šťastného konce.

48:37

REDLINE

Vydává: Kamila Paličková

Spíš než o tom, jak vydělat hromadu peněz, jsou mé podcasty o udržitelném způsobu žití, o naplněném životě a hledání štěstí. Se svými hosty si povídám o udržitelném podnikání, společenské odpovědnosti firem (CSR), zvířatech, ekologii, ale i hledání sebe sama. O radostných vztazích. O všem, co vede ke zdraví. Tělo i Duše. Já i Svět. Hlavní proud i alternativní pohledy. Podcast Redline vznikl na podporu projektu Redline expedition - projektu, který spojuje zážitkové cestování a ochranu zvířat.

Web

Epizoda 74Před šesti dny 35:05

Nikola Rusnáková: Je zdravé si užít různé typy lásek

Jak to udělat, aby láska přišla? Jak to udělat, aby vztahy dobře fungovaly a aby dlouho vydržely? S čím se setkává u single žen? Jak ovlivňuje vztahy s rodiči budoucí vztahy s partnery? Jak vnímá kompromisy ve vztazích? Proč je důležité si srovnat nejprve vztah sám se sebou? Nikola Rusnáková pracuje jako vztahová inženýrka. Jde o značku, pod kterou vystupuje - a také webové stránky, kde je k nalezení.  Jde o první část třídílného podcastu.

Epizoda 73Před týdnem 42:43

Linda Štucbartová: Někdy je daleko jednodušší se ubránit někomu cizímu než někomu, koho mám ráda

Linda Štucbartová pracuje dlouhá léta jako mentorka a koučka. Je také první certifikovanou lektorkou tzv. sebevědomé obrany pro každého, což je unikátní systém sebeobrany z Izraele.  Jak dlouho se věnuje spolupráci s Izraelem? Jak se dostala k sebevědomé obraně pro každého? Je častěji útočníkem někdo známý, nebo někdo cizí? Jaké formy agrese existují? Jak se připravujeme o intuici? O čem je důležité mluvit s muži? Co všechno se dá naučit na jejích kurzech? Proč je důležité hledat únikové cesty?

Epizoda 7122. červen 2022 42:17

Petr Brych: Když vidíš manželku v kritickém stavu, ptáš se, proč se to děje

V čem jej ovlivnilo seznámení s manželkou Blankou? Jaké měla jeho žena zdravotní trable? Naučil se píchat injekce? Jaká byla konečná diagnóza jeho ženy? Proč musela podstoupit další operace? Jaké je slyšet to, že jeho žena umírá? Kdo jí zachránil život? Jaká byla následné péče? Příběh Petra Brycha je plný vrcholů i propadů. Jde o příběh lásky, víry a šťastného konce. Ten se však dozvíte až v dalším díle našeho podcastu.

Epizoda 701. červen 2022 42:25

Věra Komárová: Když je žena spokojená se svým ženstvím, je svět kolem ní v harmonii

Jak se cítí 117. nejvlivnější žena v České republice? V čem vnímá důležitost rtěnky? Co ji přivedlo k založení školy? Proč chtěla založit politickou stranu? Jak vzpomíná na období koronaviru? Jaký je rozdíl mezi mužskou a ženskou energií? Co je podle ní válečný zločin? Věra Komárová se umístila na 117. pozici žebříčku časopisu Forbes mezi nejvlivnějšími ženami v České republice. Je spolumajitelkou Dermacolu a během covidu se rozhodla založit školu Leonardo da Vinci Academy, která by měla připravit děti na novou dobu. 

Epizoda 6918. květen 2022 46:22

Eva Césarová: Psychedelický speciál 3: Bufo, Iboga a Peyotl

Psychedelika mají nesmírný potenciál pro osobní rozvoj a poznání sebe sama za účelem zvýšení kvality života stejně jako léčení traumat, závislostí, depresí. Proto posloucháte první díl tří dílného speciálu věnovanému tématu psychelik a adiktoložkou Evou Césarovou. Třetí díl je zaměřený na nejsilnější psychedelikum Bufo Alvarius, při jehož užití vědomí opouští tělo, africkou Ibogu s mimořádným potenciálem pro léčbu závislostí a mexické kaktusy. 

Epizoda 684. květen 2022 41:27

Eva Césarová: Psychedelický speciál 2: Ayahuasca

Psychedelika mají nesmírný potenciál pro osobní rozvoj a poznání sebe sama za účelem zvýšení kvality života stejně jako léčení traumat, závislostí, depresí. Proto posloucháte první díl tří dílného speciálu věnovanému tématu psychelik a adiktoložkou Evou Césarovou. Ve druhém díle nás čeká Ayahuasca neboli liána duše, přezdívaná také liána smrti nebo mrtvých je v současné době velmi populární šamanská halucinogenní rostlina, která se užívá za účelem osobnostního růstu anebo léčby drogových závislostí či duševních traumat a bolestí. 

Epizoda 6720. duben 2022 44:05

Eva Césarová: Psychedelický speciál 1: Úvod do problematiky, Rapé, Sananga

Psychedelika mají nesmírný potenciál pro osobní rozvoj a poznání sebe sama za účelem zvýšení kvality života stejně jako léčení traumat, závislostí, depresí. Proto posloucháte první díl tří dílného speciálu věnovanému tématu psychelik a adiktoložkou Evou Césarovou. V prvním díle se zorientujeme v problematice psychedelických látek, širším problematika látek (medicín) užívaných přírodními národy a šamany jakými jsou Rapé, Sananga nebo Kambo. 1.

Epizoda 6623. březen 2022 58:38

Marek Holeček: Nejhorší den v horách je lepší než nejlepší den v kanceláři

Marek Mára Holeček je jedním z nejúspěšnějších a nejzkušenějších horolezců současnosti. Jako první Čech v historii získal prestižní ocenění Zlatý cepín za prvovýstup alpským stylem jihozápadní stěnou 11. nejvyšší hory světa, tzv. G1.

Epizoda 659. březen 2022 44:03

Aneta Kožuszniková: Neexistují dva jedinci se stejnými symptomy autismu

Aneta Kožuszniková pracuje udržitelného natáčení na TV Nova. Když přijde domů, čeká ji srdeční záležitost: spolupráce s Národním ústavem pro autismus.