Před týdnem

Poslechněte si podcast: Petr Bende má stále blízko k folkloru, promítá se i do tvorby populárního muzikanta

Petr Bende si v hudbě vyzkoušel snad všechno, co se vyzkoušet dá. Publikum ho zná ale především z jedné z televizních talentových soutěží.

21:14

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Před čtyřmi dny 30:07

Mám tušení, že dokud budu hledat, tak to nenajdu, říká zpěvačka Kateřina Marie Tichá

Na hudební scéně se objevila třeba s kapelou Jelen, i se svými písněmi, ale stále silnější vazbu na Moravskoslezský kraj má díky kapele Bandjeez s Davidem Stypkou. Byl to právě on, kdo s ní pracoval na některých písních a prorokoval, že v ní roste zajímavá autorka.

Před šesti dny 19:37

Péče o seniory a věci, o nichž se běžně nemluví. Setkání s Mínou Krejčí

Mína Krejčí se narodila v Havířově, před lety se přestěhovala za mužem do Austrálie a tam taky začal její nový život. Hledala obtížně pracovní uplatnění, až se dostala do domova pro zestárlé lidi. O stárnutí a stáží, péči o seniory i o věcech, o nichž se běžně nemluví, napsala nakonec knihu.

Před týdnem 22:06

Talentovaná studentka Jana Buchtová se chystá na prestižní univerzitu v Princetonu

Jana Buchtová je mimořádně talentovaná a teď už bývalá studentka ostravského PORGu. Už za pár týdnů vstoupí na akademickou půdu Princetonu, jedné z nejprestižnějších amerických univerzit, kde získala stipendium.

Před týdnem 21:08

Festival Jazz Open Ostrava je tady s námi už 16 let. Setkání s Borisem Urbánkem

Hudebník Boris Urbánek stojí za festivalem Jazz Open Ostrava. On sám je po šestnácti letech existence této akce překvapený, jakých rozměrů dosáhla. O letošním ročníku, o hudbě, věku i zrání muzikantů, tvorbě a mnoha dalších věcech je náš rozhovor. Poslechněte si.

Před 2 týdny 21:44

Fashion bazar pomáhá lidem, které zasáhl válečný konflikt na Ukrajině

Naše tři hosty spojuje Fashion bazar. Jde o akci, jejíž výtěžek půjde na humanitární pomoc lidem na Ukrajině. Výtvarnice Veronika Kracíková se na zorganizování bazaru dohodla s majitelkou ostravského Babylon cafe Lucií Horákovou a Tereza Hudečková pak za utržené peníze potřebné věci nakoupila a odvezla na Ukrajinu. Mluvili jsme s nimi v době, kdy připravovaly Fashion bazar č. 2.

Před 2 týdny 21:00

Když obyčejný běh povýšíte na způsob pomáhání potřebným. Setkání s Alžbětou Mikolajkovou

Alžběta Mikolajková začala běhat na mateřské dovolené. Zároveň začala psát o běhání blog a pak se ocitla ve společenství mnoha dalších milovníků běhu. Až se potkala s další ženou, která běh povýšila na hromadný způsob pomáhání potřebným.

Před 2 týdny 20:51

Rok Rappl v Ostravě. Kde je doma pro slovinského operního režiséra?

Rok Rappl se narodil ve Slovinsku a je operní režisér, scénograf, performer, pedagog, filozof a umělec s mnoha přesahy. Proč odjel studovat zrovna do Česka? Jak moc se tu zabydlel a kde je doma?

Před 3 týdny 21:34

Líp se loučí v neděli. Divadelní setkání s Hanou Fialovou

Ostravské divadelní publikum zažilo první červnový pátek mimořádný umělecký zážitek. V Divadle „12" byla premiéra monodramatu Andrewa Lloyda Webbera s názvem Líp se loučí v neděli, ve kterém účinkuje Hana Fialová.

3. červen 2022 21:11

Fenomén Lysá hora. Pavla Zemaníková věnovala královně Beskyd knihu

Pavla Zemaníková zná důvěrně pocit, který prožívá každý, kdo si sáhne na vrcholový obelisk nejvyšší hory moravskoslezských Beskyd. Této královně teď dokonce věnovala knihu, kterou pojmenovala příznačně Fenomén Lysá hora.