Casablanca
7. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Pestřejší, než byste si mysleli! O Německu vypráví novinář Tomáš Lindner

Největší sousední země a také cestovatelsky neprozkoumaný terén, to je Německo, které českým cestovatelům často slouží jen jako tranzitní prostor. O regionální různorodosti, skrytých perlách i stereotypech mluví redaktor týdeníku Respekt Tomáš Lindner.

42:18

Casablanca

Vydává: Český rozhlas

Casablanca je magazín o cestování, exotice, poznávání, outdoorových sportech a dobrodružství.

Web

Dnes 49:05

Stádo divokých mustangů v bouři? Mysleli jsme si, že už jsme v nebi, říká cyklistický pár

Na kole jezdili mezi arizonskými kaktusy i vysoko v horách Colorada. Dálkoví cyklisté a milovníci amerických trailů Johana Šťastná a Roman Bojda jsou první Češka a první Slovák, kteří zdolali tři cyklotrasy ve Spojených státech, označované za Triple Crown bikepackingu.

Před týdnem 42:54

Tam se pořád dají zažít nevšední věci, vzpomíná cestovatelka Helena Křenková na kazašský Altaj

Česká cestovatelka a milovnice evropského severu Helena Křenková znovu zamířila do Střední Asie. Naplánovala si výlet pod impozantní čtyřtisícovkou Bělucha na kazašské straně Altaje. Od jezera Rovnováhy stoupala až k vrcholkům Víry, Lásky a Naděje.

Před 2 týdny 40:11

Z Jižní Ameriky se vrátil s traumatem. Teď hledám balanc v cestování i životě, uvažuje Marek Balicki

„Seznam situací, kdy jsem málem zemřel obsahuje už asi šedesát položek,“ říká s nadhledem český cestovatel vystupující pod přezdívkou Záchranář na cestách. Tříměsíční cesta na motorce po Jižní Americe pro něj byla plná potíží vrcholící zdrogováním, okradením a ohrožením života těsně před odletem.

Před 3 týdny 40:19

„Nejkrásnější věci jsou skryté a nenápadné.“ Dívčí dvojice zdolala Pacifickou severozápadní stezku

Neobjevený klenot mezi dálkovými traily. Tak označuje dvojice Marie Šnajdrová a Alena Mahlejová alias „Alča a Mája – Aawesome.cz“ drsnou, 2009 kilometrů dlouhou Pacifickou severozápadní stezku ve Spojených státech.

13. listopad 2023 44:05

Je to bordel, ale je to krása, říká o Brazílii spisovatelka Lucie Brejšová

Sedm let života a práce v São Paulu a baťůžkářské cesty s dobrovolnickými pracemi po celých kontinentech bilancuje v cestovatelském magazínu Casablanca Lucie Brejšová.

5. listopad 2023 46:46

Dětem navzdory. Cestu kolem světa jednou docení, ale radši jim to už neříkáme, tvrdí manželé Kočí

Eva a Jan Kočí vyrazili na víc než roční cestu kolem světa. Jejich tři děti se ale na ni moc netěšily, přiznávají manželé. „Opustily domov a nebylo to pro ně snadné. My ale nelitujeme. Svět se mění a není na co čekat.“

31. říjen 2023 43:45

Váránasí vždycky byla turistická past. Ale zároveň má obrovské kouzlo, říká indolog Jiří Krejčík

Proměny Indie, její poutní místa, vznikající megalomanské stavební projekty, náboženský turismus a oblíbené smaženky z nádražky přibližuje Jiří Krejčík.

22. říjen 2023 42:27

Měli jsme v Afghánistánu štěstí tak akorát, říká Jozef Krajňák o návštěvě země pod vládou Tálibánu

Slovenský cestovatel navštívil na konci loňského roku Afghánistán. Co tam chtěl vidět a zažít? Jak se plánuje cesta do nestabilního regionu? Jaká bezpečnostní rizika taková cesta přináší?

17. říjen 2023 42:47

V Čadu jsou nejhnusnější města světa a nejkrásnější muži tam tančí ženám, vypráví cestovatelka

Velká neznámá jménem Čad? Arabistka, íránistka a cestovatelka Lenka Hrabalová podnikla objevnou cestu po africkém Čadu. Potýkala se s pouštním hmyzem, vypravila se na ostrov v Čadském jezeře a navštívila festival Gerewol.

8. říjen 2023 46:25

Na Balkáně i v životě je lepší volit nesnadnou cestu, říkají Anna Šebestík Vácová a Ondřej Šebestík

Ještěže jsme jeli po Balkáně na kole a ne autem, říkají manželé Ondřej Šebestík a jeho žena, módní návrhářka Anna Šebestík Vácová. V novém díle cestovatelského podcastu vyprávějí o svých kilometrech v bosenské krajině poznamenané válkou, v černohorských kopcích i albánské sluneční výhni.