Konopný podcast
Epizoda 314. duben 2022

Poslechněte si podcast: Pěstovat konopí indoor nebo outdoor?

Vítejte u třetího dílu konopného podcastu. Tentokrát se podíváme na to, jaký je rozdíl mezi pěstováním pod umělým osvětlením a pěstováním pod sluncem.

20:09

Konopný podcast

Vydává: Josef Krejčík aka Mr. José

Web

Epizoda 53Před čtyřmi dny 33:47

Legální konopí v Thajsku

Zdroj: https://www.pestovat.cz/cs/blog/kp-53-legalni-konopi-v-thajsku-n80 V roce 2022 skončila v Thajsku konopná prohibice a konopí bylo dekriminalizováno. Brzy se začaly objevovat prodejny s konopím a obrovské množství lidí začalo pěstovat konopí pro sebe i pro další prodej. V Bangkoku narazíte na prodejny s konopím doslova na každém kroku. Po roce a půl ale začala thajská vláda zvažovat zpřísnění podmínek pro pěstování i prodej. Vyrazil jsem se na vlastní oči přesvědčit, jak to v Thajsku funguje. Poslechněte si krátkou reportáž přímo z jedné z prodejen konopí. V této epizodě se dozvíte Kde se dá konopí v Thajsku koupit a odkud se bere. Jaká je kvalita domácího, dovezeného a komerčně pěstovaného konopí. Předpokládaný vývoj konopné legislativy. Kolik konopí v Thajsku stojí. Kdo jsou nejčastější zájemci o nákup konopí v běžných prodejnách.

Epizoda 52Před 2 týdny 31:02

S Jindřichem Vobořilem o přípravě nové legislativy

Zdroj: https://www.pestovat.cz/cs/blog/kp-52-s-jindrichem-voborilem-o-priprave-nove-legislativy--n79 Hodně lidí si myslí, že legalizace respektive regulace konopí je už jasná věc, kterou nemůže nic zastavit. Opak je ale pravdou. Prosazování komplexní změny naráží na odpor jedné ze stran vládní koalice, která nesouhlasí zejména s regulovaným prodejem. O tom, kdy a v jakém znění bude návrh zákona hotový a jestli můžeme nějak pomoci se dozvíte v 52. epizodě Konopného podcastu. Jindřich Vobořil patří celosvětově mezi špičkové odborník na závislosti a drogovou problematiku. Již dlouhou dobu prosazuje změnu v přístupu ke konopí a přechod od prohibice ke kontrolovanému užívání a regulovanému trhu. Prohibice a trestání uživatelů a pěstitelů se totiž dlouhodobě ukazují jako nefunkční a způsobují více problémů než užitku. V průběhu posledního roku se intenzivně připravuje novela zákona o návykových látkách. Z hlediska konopí jsou na stole tři věci: samopěstování, Konopné společenské kluby a komerční prodej ve specializovaných prodejnách. Žhavým tématem jsou ale i další látky jako HHC nebo kratom, které by mohly spadat do kategorie psychomodulačních látek. V této epizodě se dozvíte Kdy by mohl být hodový návrh novely zákona zahrnující změnu v přístupu ke konopí. Proč nemá smysl nyní zakazovat HHC. Jak bude fungovat seznam psychomodulačních látek. Co mohou udělat lidé pro zvýšení šance na přijetí novely zákona. Která z forem legalizace respektive regulace je pro všechny strany koalice nejvíce přijatelná.

Epizoda 51Před 3 týdny 33:07

Cannafest 2023 – Jak se vyrábí HHC, konopná legislativa, zajímavosti

Zdroj: https://www.pestovat.cz/cs/blog/kp-51-cannafest-2023-jak-se-vyrabi-hhc-testovani-potence-zazracne-preparaty-n78 Třináctý ročník pražského Cannafestu se konal od třetího do pátého listopadu 2023 a byl nabitý informacemi, diskuzemi, hudbou a skvělou atmosférou. Bylo skvělé se tam s řadou z vás vidět. Ať už jste tam byli, nebo ne, poslechněte si zajímavosti, které mě zaujaly na Cannafestu nejvíce. V podcastu se dozvíte Jak se vyrábí tolik diskutované HHC. Jestli a kdy se můžeme dočkat konce konopné prohibice. Jak přesné jsou spektrometrické analyzátory kanabinoidů. Kolik stojí levné dabovací pero pro léčebné konopí. O aplikaci foliárních hnojiv v průběhu světelného cyklu-

Epizoda 502. listopad 2023 30:17

Moderní produkce konopných klonů ve Flowery Field – 2. část

Zdroj: https://www.pestovat.cz/cs/blog/kp-49-moderni-produkce-konopnych-klonu-ve-flowery-field-2-cast-n77 V druhé části rozhovoru s majitelem firmy Flowery Field jsme se bavili hodně o pěstebních podmínkách a pěstebních postupech spojených s produkcí klonů. Bavili jsme se o osvětlení pěstebních substrátech, ale i šlechtění nových odrůd. Tahle část rozhovoru potěší každého, kdo se zajímá o pěstování. V podcastu se dozvíte Jak stabilní jsou americké genetiky. Jestli je efektivní používat pro ochranu rostlin UV-C záření. Zda pěstitelé žádají více klony z tkáňové kultury. Kdo jsou nejčastější zákazníci Flowery Field. Jestli malí pěstitelé vymírají.

Epizoda 4925. říjen 2023 34:33

Moderní produkce konopných klonů ve Flowery Field – 1. část

Zdroj: https://www.pestovat.cz/cs/blog/kp-49-moderni-produkce-konopnych-klonu-ve-flowery-field-1-cast-n76 Tentokrát jsem se vypravil do Rakouska k jednomu z největších producentů konopných klonů, do Firmy Flowery Field. Její majitel Alex mi celý provoz ukázal, a dovolil mi nahlédnout i do přísně utajovaných prostor, kde množí rostliny in vitro, tedy ve zkumavce. V Podcastu se dozvíte Jak to vypadá s konvenční produkcí konopných klonů. Jakou technologii pro klasickou produkci používají ve Flowery Field. O klonování konopí s pomocí tkáňové kultury. O zákonech týkajících se konopí v různých státech. Jak dobře jde pěstování klonů v italských sklenících. Pěstování konopí není vždy legální a jeho pravidla upravuje v ČR Zákon č. 167/1998 sb. Zjistěte si, jaké zákony platí v místě, kde byste chtěli konopí pěstovat.

Epizoda 4817. říjen 2023 48:15

Zušlechtění chuti a skladování konopí

Zdroj: https://www.pestovat.cz/cs/blog/kp-48-zuslechteni-chuti-a-skladovani-konopi-n75   V tomto díle Konopného podcastu se dozvíte o zušlechťování vůně a chuti konopí po sklizni, takzvaný curing, a také jak na správné skladování. Chuť ani vůně po usušení totiž ještě ani zdaleka nejsou tak dokonalé, jak mohou být. Existují dokonce i způsoby, jak úplně přirozeně zlepšit kvalitu například špatně usušeného nebo nevhodně skladovaného konopí. V téhle epizodě se dozvíte, co všechno udělat po usušení, abyste pro sebe nebo své zákazníky získaly konopí nejvyšší kvality, a navíc prodloužili jeho trvanlivost. V podcastu se dozvíte: Proč a jak provádět takzvaný curing. Co dělat, když konopí uschne až moc. Jak zachovat co nejlepší chuť a vůni. Za jak dlouho po sklizni je konopí lepší. Pár vychytávek pro lepší vůni. Zajímá vás pěstování konopí? Zkuste první online kurz: www.pestovat.cz/kurzy Pěstování konopí není vždy legální a jeho pravidla upravuje v ČR Zákon č. 167/1998 sb. Zjistěte si, jaké zákony platí v místě, kde byste chtěli konopí pěstovat.

Epizoda 4710. říjen 2023 19:09

Rozhovor s Matyášem, jedním z organizátorů 710 FAM

Zdroj: https://www.pestovat.cz/cs/blog/kp-47-rozhovor-s-jednim-z-poradatelu-710-fam-n74 Číslo 710 je symbolem konopného extraktu. Je to proto, že převrácením 710 vznikne slovo OIL, který v angličtině mimo jiné  odkazuje právě na konopný extrakt. 710 u nás ještě nemá takovou popularitu jako číslo 420, o kterém byla 36. epizoda Konopného podcastu. A právě to je jeden z důvodů, proč se Matyáš a Alice rozhodli uspořádat 710FAM v Praze. Tahle první oslava konopných extraktů se konala symbolicky 7. 10. 2023 na Botelu Marina.  Využil jsem příležitost, na 710 FAM vyrazil a zpovídal oba z organizátorů akce, abych se o ní dozvěděl něco bližšího. V této epizodě si můžete poslechnout rozhovor s Matyášem, který pořádá také akci Prague 420. Rozhovor s Alicí, která pořádá v Bratislavě Canna Fella chystám v nejbližší době jako samostatnou epizodu. V této epizodě se dozvíte Proč akce 710 FAM vznikla. Pro koho je primárně určena. Co se na takové akci děje. Proč jsou extrakty čím dál populárnější. O hudbě, jídle, workshopech a diskuzích. Odkazy Seventenfam – officiální stránky @alicia_Wonder – Instagram Alice @truebaleen – Instagram Matyáš www.designfekce.com

Epizoda 4626. září 2023 55:51

Six and a half tons of legal cannabis for Dutch coffeeshops

Source:  https://www.pestovat.cz/en/blog/six-and-a-half-tons-of-legal-cannabis-for-dutch-coffeeshops-n73 Even though many people think that cannabis is legal in the Netherlands, it is not. Only the sale in coffeeshops is allowed, however, the production of cannabis is prohibited. Cannabis is therefore illegally supplied to coffeeshops. This is about to change. Ten companies have been given a license to grow cannabis, which will supply 83 coffeeshops. Patrick Stevens has been in the cannabis industry for over 30 years and now works for Holigram, which has a license to grow 6500 kilograms of cannabis annually. In this episode, you will learn: What the Dutch cannabis experiment is. How the licensing for cultivation took place. The story of Patrick Stevens and his work in the cannabis industry. How strains are selected for a nursery producing 6.5 tons annually. Where the initial genetic material comes from when cultivation in the Netherlands is illegal. Links: Holigram.nl Patrick's Instagram Doe Maar - Nederwiet: The song by which Patrick started growing.

Epizoda 4626. září 2023 44:03

Šest a půl tuny legálního konopí pro holandské coffeshopy

Přestože si řada lidí myslí, že konopí je v Holandsku legální, není tomu tak. Povolený je pouze prodej v coffeeshopech, nicméně produkce konopí je zakázaná. Konopí se tak do coffeshopů dostává ilegálně. To se má zěmnit. Deset firem dostalo licenci k pěstování konopí, které bude dodávat do 83 coffeeshopů. Patrick Stevens se pohybuje v konopném odvětví přes 30 let a nyní pracuje pro firmu Holigram, která má licenci k vypěstování 6500 kilogramů konopí ročně. V této epizodě se dozvíte •Co je konopný holandský experiment. •Jak probíhalo udílení licencí pro pěstování. •Příběh Patricka Stevense a jeho práce v konopném odvětví. •Jak se vybírají odrůdy pro pěstírnu s produkcí 6,5 tuny ročně. •Odkud se vezme prvotní genetický materiál, když je pěstování v Holandsku nelegální. Odkazy •Originální rozhovor v Angličtině na YouTube •Holigram.nl •Instagram Patricka •Doe Maar - Nederwiet: Song podle kterého Patrick začínal pěstovat. 0:00:59 Kdo je Patrick Stevens
0:05:30 Pěstování konopí v Íránu
0:09:28 Organické pěstování a léčebné konopí
0:12:09 Jak je silné konopí?
0:15:06 Proč dá člověk výpověď v BioBizz?
0:17:01 Práce v CBD pěstírně
0:17:40 Holandský konopný experiment
0:23:07 Jak Holigram získal licenci na pěstování konopí
0:25:07 Kolik se v Holandsku prodá konopí?
0:27:22 Jaké odrůdy kupují Holanďané?
0:29:57 Jaké to je pracovat v konopném odvětví?
0:37:48 Jak se vybírají odrůdy pro produkci 6,5 tuny konopí
0:38:43 Kde vezme pěstírna prvotní materiál?
0:39:54 Vzkaz Patricka posluchačům

Epizoda 4518. září 2023 29:57

Online kurz pěstování konopí – nejčastější dotazy

Zdroj: https://www.pestovat.cz/cs/blog/kp-45-online-kurz-pestovani-konopi-faq-n72 Dostávám spousty dotazů na to, jak online kurz pěstování konopí probíhá, pro koho je určený a co se v něm lidé dozví nového. Odpovědi na nejčastější dotazy dostanete ve 45 epizodě Konopného podcastu.   Odkaz na stránky online kurzu pěstování konopí: https://www.pestovat.cz/kurzy