Zelené světy
7. červenec 2023

Poslechněte si podcast: Pěstování borůvek a lilií

Ohledně pěstování borůvek vyvstává stále řada otázek, na které se posluchači ptají. Zahradník Pavel Chlouba je tedy zodpoví. Dále se vypravíme do Chýnova za pěstitelem lilií, který rostliny podrobně představí a přidá praktické rady.

22:32

Zelené světy

Vydává: Český rozhlas

Kouzelný svět rostlin, zahradní architektury i zahradnických novinek.

Web

Před pěti dny 25:01

Jak nadchnout děti pro zahradničení a jak správně zazimovat fuchsie

Jak dostat děti do zahrady, zabavit je a ukázat jim, že zahradničení není jen o pletí záhonů? Poradíme v magazínu Zelené světy. Také připomeneme, jak správně zazimovat fuchsie a vezmeme vás do neobvyklé holandské zahrady. K poslechu zvou Hana Šoberová a Pavel Chlouba.

Před týdnem 24:51

Návštěva dendrologické zahrady v Průhonicích, experimentální trvalkové záhony a živé ploty

Návštěva dendrologické zahrady v Průhonicích, experimentální trvalkové záhony a živé ploty. To všechno naplní magazín Zelené světy, který připravili Hana Šoberová a Pavel Chlouba.

Před 2 týdny 21:32

Jak správně pěstovat kaktusy a kiwi a návštěva zahrady mnoha stylů

Jak správně pěstovat kaktusy, jak je zalévat a správně zimovat. To je jedním z témat magazínu Zelené světy. Dále vás vezmeme do zahrady mnoha stylů a povíme víc o pěstování kiwi. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

Před 3 týdny 38:14

Poradna pro zahrádkáře a pěstitele

Na dotazy posluchačů odpovídá živě ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice zahradník Pavel Chlouba. Moderuje Hanka Šoberová.

27. říjen 2023 21:22

Skleník, který připomíná malý chrám, je chloubou botanické zahrady v městečku Mety ve Francii

Navštívíme botanickou zahradu ve francouzském městečku Mety. Společně vstoupíme do skleníku, který připomíná malý chrám. Cestou mineme svídu spornou, kterou vám představíme. Dojde i na výhody a možnosti zapěstování vícekmenných rostlin. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

20. říjen 2023 27:19

Rady pro výsadbu cibulovin, návštěva jiřinkové zahrady a zajímavosti o barvách rostlin

Máte už nakoupené cibuloviny? Je nejvyšší čas obstarat si hlízy a pomalu se připravit k jejich výsadbě. Pomůžeme vám s tím v magazínu pro zahrádkáře Zelené světy. Také vás vezmeme na výlet do jiřinkové zahrady a povíme, o čem vypovídá barva rostlin. K poslechu zvou Hana Šoberová a Pavel Chlouba.

13. říjen 2023 26:32

Rady a tipy pro pěstování okrasných druhů trav

Pěstování okrasných druhů trav rozebere magazín Zelené světy pro milovníky zahradničení. Autoři Hanka Šoberová a Pavel Chlouba vyberou hlavně ty, které bývají nejhezčí v podzimním období.

6. říjen 2023 32:16

Poradna pro zahrádkáře a pěstitele

Na dotazy posluchačů odpovídá živě ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice zahradník Pavel Chlouba. Moderuje Hanka Šoberová.

29. září 2023 24:34

Tipy pro úspěšné pěstování vřesů a zelené hnojení

Nejpopulárnější rostlinou podzimu jsou vřesy. V magazínu Zelené světy proto nabízíme pár zajímavostí o vřesech a triky, jak je úspěšně pěstovat. Dále vysvětlíme, co je a jak funguje zelené hnojení, a odpovíme na posluchačské dotazy. K poslechu zvou Hana Šoberová a Pavel Chlouba.

22. září 2023 20:42

Medonosné rostliny, biologické zbraně proti slimákům a řebříček

Včely a květy neodmyslitelně patří k sobě. V magazínu Zelené světy představíme některé medonosné rostliny. Dále doporučíme biologickou ochranu proti slimákům a povíme něco o řebříčku. K poslechu zvou Hana Šoberová a Pavel Chlouba.