Před týdnem

Poslechněte si podcast: Peníze z parkování vráží Letohrad do památek. Pyšní se krajským titulem

Na památky ve městě nedají dopustit. I proto se teď můžou letohradští honosit titulem Historické město Pardubického kraje 2021. V celostátním finále získali cenu od časopisu Moderní obec.

10:45

Máme hosty

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do soboty zveme do ranního vysílání zajímavé hosty.

Web

Včera 08:46

Léto na Příhrádku: Punk i vážná hudba, jóga i tanec z první republiky

Ani v čase dovolených se nedá říct, že by měli všichni volno. Právě těm, kteří zrovna nejsou pryč, chodí do práce a chtěli by si zpestřit všední dny, poslouží festival Krajské knihovny v Pardubicích.

Před dvěma dny 08:00

Vystač si sám. Akordeon je jako přenosný orchestr

Tenhle nástroj se jenom těžko dá označit za „profláklý“. Jeho vyznavačů není tolik, ale o to zapálenější jsou. Litomyšl na začátku prázdnin hostí Akordeonové léto.

Před třemi dny 10:31

Léto na pardubickém zámku: výstavy, divadla, kanóny i kryt CO

Východočeské muzeum v Pardubicích ladí prázdninový program. Co nabídne v červenci a v srpnu?

Před čtyřmi dny 07:33

Kterak kluk z vesnice do šoubyznysu přišel. Prožijte letní večery se zábavnou audioknihou

Bohdan Tůma před časem načetl knihu frontmana skupiny Pirate Swing Band Jiřího Ševčíka Skoro všechno nej. Teď se dostává na vlny Českého rozhlasu Pardubice, kde poběží každou červencovou a srpnovou neděli po 18. hodině.

Před pěti dny 11:16

Pouliční rej zapojí celé město. Chrudimské muzeum loutek slaví padesátiny

Vypadá to velkolepě. Resselovo náměstí a přilehlé ulice budou v sobotu 2. července plné hudebníků, herců, tanečníků, básníků, artistů a samozřejmě loutkářů. Však taky oslavy zapadnou do termínu tradiční přehlídky Loutkářská Chrudim.

Před týdnem 08:45

Vesnice roku umí žít. V Biskupicích narazili bečku a vyhlížejí kaléšek

Titul už jim nikdo nevezme. I když se do známé soutěže v Pardubickém kraji tentokrát přihlásilo jenom deset obcí, vítězství má svou cenu. Obec na Svitavsku si ho maximálně považuje.

Před týdnem 09:22

Poněmčení neschopné. Co zachránilo poslední pamětnici Ležáků?

Přesně před 80 lety nacisté vypálili malou osadu na Chrudimsku. Psal se 24. červen 1942. Krutou odvetu za atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha přežily jenom dvě malé dívky.

Před týdnem 10:43

Provětrejte babičku, dědu i děti. Chrastecký festival pro seniory zabaví celou rodinu

Spolek Hurá na Výlet vymýšlí povyražení pro nejstarší generaci. Do jeho aktivit zapadá i třetí ročník Senior Festivalu v Zámeckém areálu v Chrasti. Začíná v sobotu 25. června v 10 hodin.

Před týdnem 09:56

Najde se v tom každý. Známí herci vezou do Pardubic hru o manželství

Chystá se večer velkých návratů. Na Příhrádku 1. července uvidíte bývalé herce Východočeského divadla Pardubice pod režijním vedením bývalého uměleckého šéfa VČD Michaela Taranta. Představení začne v 19:30.