Dámská jízda
31. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Pavouci z kaštanů, patinované krabičky a další nápady pro kreativní tvoření

Baví vás tvořit a pouštět se do zajímavých projektů? Pak se nechte inspirovat nápady českobudějovické kreativní publicistky Moniky Brýdové, třeba na pavouky z kaštanů nebo patinované krabičky. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

27:07

Dámská jízda

Vydává: Český rozhlas

Magazín pro moderní ženy o životním stylu, kariéře a péči o tělo i ducha.

Web

Před dvěma dny 26:48

Výživová poradkyně vymyslela netradiční adventní kalendář a ragbistky mají kalendář na příští rok

Trochu jiný adventní kalendář vymyslela výživová poradkyně Jindra Jelínková. Najdete v něm tipy pro dobrou kondici. Také si můžete pořídit kalendář na příští rok, který vytvořily českobudějovické ragbistky. A pokud vás zajímá, co obnáší tetování obočí, prozradí vám to Jarmila Růžičková. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

Před týdnem 30:45

O strachu z návratu onkologického onemocnění a o tom, jak se mu bránit

O strachu z návratu nemoci a o tom, jak se mu bránit, si budeme povídat s psychoonkologem Martinem Pospíchalem. K tomu přidáme recept na měkké vánoční perníčky a tipy na zajímavé akce. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

Před 2 týdny 38:44

Adventní věnec za pár korun a dietní triky exministryně spravedlnosti

S českobudějovickou kreativní publicistkou Monikou Brýdovou se naučíme vytvořit adventní věnec za pár korun a také symbolicky pokřtíme její novou veganskou kuchařku. Exministryně spravedlnosti a autorka téměř dvaceti knih Daniela Kovářová zase prozradí své dietní triky. A chybět nebudou ani tipy pro dobrou pohodu. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

Před 3 týdny 34:40

Inspiraci pro nové bezlepkové recepty našla Radka Vrzalová třeba u prababičky, která vařila na zámku

„Moje dcera, dnes už sedmnáctiletá, měla v necelých třech letech diagnostikovánu celiakii,“ vysvětluje Radka Vrzalová z Českých Budějovic, co ji přivedlo k tomu, že začala vymýšlet recepty, podle kterých by mohla nejen vařit, ale i péct.

9. listopad 2022 30:25

Díky mýdlům a kosmetice pro sportovce se Barbora Mikulášová stala živnostnicí roku

Doktorka Barbora Mikulášová z Tábora se podělí o svůj inspirativní životní příběh, který ji dovedl až k titulu Živnostník roku Jihočeského kraje. Zabývá se ruční výrobou mýdel a kosmetiky pro sportovce. Zalistujeme také knihou Romana Dolejše Svět na pánvi aneb Cesta k šéfkuchařské čepici. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

2. listopad 2022 27:43

Netradiční diář s tradicemi, domácí ořechovka a tipy pro zdraví i pohodu

Diář může být i poněkud netradiční s připomínkou tradic. Jeden takový popíše lišovská rodačka a majitelka nakladatelství Smart Press Martina Boledovičová. K tomu přidáme recept na domácí ořechovku od Hany Melmerové z Holubova a tipy z lunárního kalendáře pro dobrou pohodu a zdraví. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

26. říjen 2022 29:49

S malířkou Emmou Srncovou o optimismu a životě v jihočeské chaloupce

Magazín Dámská jízda přináší rozhovor s malířkou Emmou Srncovou nejen o její výstavě k 80. narozeninám, ale i optimismu a životě v jihočeské chaloupce. Dále bylinkářka Silvie Hovorková poradí, proč se při stravování zaměřit na ořechy a mandle. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

19. říjen 2022 31:45

Není tak důležité, co jíme, ale jak funguje náš trávicí systém, říká profesorka ájurvédské medicíny

Lékařka Martina Ziska vystudovala v Česku medicínu, patnáct let žila ve Spojených státech amerických a nakonec se začala věnovat medicíně ájurvédské. Dokonce je profesorkou ájurvédské medicíny a měla vlastní školu. Napsala knihy V ájurvédské kuchyni a Áhára – ájurvédská výživa pro zdraví, která nyní vychází v přepracovaném vydání.

12. říjen 2022 31:17

Rozhovor s Reném Kekelym, který sám zpovídá hosty v internetové talk show

René Kekely začínal jako novinář na jihu Čech, dnes v internetovém podcastu Face to Face zpovídá zajímavé hosty. On sám se nebojí žádné otázky, která míří i na něj. Rozhovor s ním si poslechněte v magazínu Dámská jízda. Dále v pořadu Mirky Nezvalové kreativní publicistka Monika Brýdová prozradí, proč se zamilovala do kůžopapíru.

5. říjen 2022 27:27

Zelený zákal je skrytý zabiják. Návštěva očního lékaře má smysl, i když nás nic netrápí

Devadesát procent všech vjemů máme prý díky svým očím. Právě proto bychom o ně měli pečovat. V Českých Budějovicích s tím lidem pomáhá oční lékař a chirurg Michal Matuška.