Ponte reports
7. říjen 2020

Poslechněte si podcast: Pavel Tůma – Revolution Train: Jen na pervitinu je zhruba 35 tisíc lidí

Nejen po českých železnicích jezdí Protidrogový vlak, jehož cílem je prostřednictvím zapojení všech smyslů efektivně zapůsobit na návštěvníka vlaku, na jeho pohled na legální i nelegální drogy a inspirovat jej k lepšímu způsobu života. Aktuálně vlak můžeme navštívit na Chomutovsku, v  pondělí 12. října přijede do Mostu. Více se dozvíte v dnešním rozhovoru. https://pontereports.cz [https://pontereports.cz/] https://www.facebook.com/pontereports [https://www.facebook.com/pontereports/]

26:50

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Před dvěma dny 17:24

Jiří Rumpík – umělecký šéf činohry MDM: Herecké platy jsou mizerné

Po prázdninách, kdy herecký ansábl mosteckého divadla relaxoval, se sešel opět v plné síle na prknech, která znamenají svět, aby začal zkoušet na první poprázdninovou premiéru, kterou je známé dílo Antoine de Saint-Exupéryho, Malý princ. To ale není zdaleka jediné, co se v divadle děje. 6. září proběhlo oblíbené Divadelní vinobraní, diváci se dále mohou těšit na tradiční festival Young for Young, oblíbenou Noc divadel a do konce roku i na další premiéry. Jaké akce a inscenace Městské divadlo Most pro své příznivce ještě chystá, se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Před čtyřmi dny 22:39

Miroslava Zemanová – Jarmark chutí: V Teplicích na kolonádě se bude vařit zdravě a chutně

Chuť jíst, chuť pít, chuť relaxovat, chuť cestovat, chuť žít. A jaké jsou ty vaše chutě? Spoustu ze svých chutí můžete ukojit na Jarmarku chutí v Teplicích, kde se 22. – 23. 9. koná již třetí ročník této jedinečné akce. Na kolonádě Domu kultury a v přilehlém okolí ochutnáte celou řadu dobrot, vařit budete s profesionálními kuchaři i s herečkou Markétou Hrubešovou, ujít byste si neměli nechat přednášky s odborníky nejen na zdravou výživu a těšit se můžete i na doprovodný program. Více o Jarmarku chutí v dnešním rozhovoru.

Před týdnem 15:50

Markéta Matušíková – Sanitka přání: Za splnění přání se u nás neplatí

Sanitka přání je nádherný projekt, který pacientům v terminálním stadiu či dlouhodobě nemocným plní přání. Sanitka přání může své klienty vzít na výlet do rodného města, navštívit fotbalový zápas či se setkat s příbuznými. Stačí se zaregistrovat na webu Sanitky přání a čekat na telefonát od koordinátora projektu. Kde všude Sanitka přání funguje? Jaká přání již splnila? S jakým přáním měli nejvíc práce? To se dozvíte v rozhovoru s místopředsedkyní Sanitky přání Markétou Matušíkovou v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 20:34

Jaroslav Špička – Chrám chmele a piva Žatec: Míříme do UNESCO!?

Vypuknou v Žatci v neděli bouřlivé oslavy? Rozhodne se o tom v daleké Saudské Arábii, kde zasedá Výbor světového dědictví. Ten vyřkne verdikt, zda se po téměř dvacetiletém úsilí podaří zapsat město Žatec a chmelařskou krajinu Žatecka na seznam světového dědictví UNESCO. O stoupající nervozitě, žateckém patriotismu a jedinečnosti chmelařství na Žatecku jsme si v dnešním Ponte Reports povídali s ředitelem Chrámu chmele a piva a jedním z manažerů nominace Jaroslavem Špičkou.

Před týdnem 26:18

Zdeněk Drexler – výživový poradce, osobní trenér: Okolo stravování panuje stále spousta mýtů

Strava a cvičení jdou ruku v ruce. Když budeme makat a špatně jíst, nebo naopak dobře jíst a nehýbat se, bude to jenom poloviční úsilí s polovičním výsledkem. Okolo stravování panuje celá řada mýtů, na které v dnešním rozhovoru taky přijde řeč, a dozvíte se např., jak je to se sacharidy k večeři, kolikrát denně bychom měli správně jíst nebo jak prospěšný je pro naše tělo přerušovaný půst. Můj dnešní host má letité osobní zkušenosti, a to jak se schazováním váhy, tak budováním svalů a fyzičky. Nenechte si ujít dnešní Ponte reports.

Před 2 týdny 13:54

Pavlína Mašková – Salesiánské středisko Teplice: Stavíme Živý dům

Ruina bývalých jeslí v teplické čtvrti Trnovany se mění v Živý dům. Budují ho tam tepličtí Salesiáni, kteří se věnují péči o sociálně znevýhodněné děti. Kdy se Živý dům otevře? K čemu bude sloužit a kdo do něj bude moci přijít? Nakolik jsou Trnovany problematická čtvrť, která potřebuje zvláštní péči? A na čem je založena práce Salesiánů? V Ponte Reports o tom mluví Pavlína Mašková ze Salesiánského střediska v Teplicích. https://www.facebook.com/salesiani.trnovany

14. červenec 2023 21:25

Jakub Linhart – dobrodruh: Během léta se chci zapsat do Guinnessovy knihy rekordů

Dnešním hostem v Ponte reports je mladý akční muž, na jehož aktivity a vytížení by nestačil den o 48 hodinách. Pohodové letní povídání bude pro mnohé inspirací, pro jiné návodem na zajímavější a dobrodružnější život a v lepším případě i některé mladé lenochy zvedne ze židlí či z gauče. Na srpen má velké plány s elektrickou koloběžkou. Pojďme se podívat, co všechno mladého gymnazistu baví, zaměstnává a žene kupředu.

30. červen 2023 21:27

Václav Štovíček – spolek Ekokul: Nechci být strukturálně postižený

Václav Štovíček je litvínovský patriot a student Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Vadí mu, když Ústecký kraj, potažmo Mostecko někdo nazývá strukturálně postiženou oblastí. Snaží se proto se svými vrstevníky podnikat akce, které život v Litvínově a okolí zlepší stejně, jako pověst celé této lokality. Se spolkem Ekokul už toho za necelé dva roky dokázali víc než dost. Kromě pravidelných akcí pro děti s ekologickou tématikou, výstav, swapů a přednášek, realizují také projekt tak zvané Zašívárny. Místa, které bude nabízet například podcastové studio, umělecký ateliér i konferenční místnost. Sídlit bude na litvínovské Soukromé sportovní škole. A aby toho nebylo málo, projekt amfiteátru z dílny Ekokulu podpoří letošní litvínovský participativní rozpočet. Více v rozhovoru.

28. červen 2023 32:08

Jindřich Kauca – prezident České federace koulových sportů: Pétanque může hrát každý

Pétanque, stejně jako badminton či fotbal vyzkoušel každý z nás někde za barákem či na zahradě. Pétanque se ale stejně jako každý jiný sport může provozovat i na závodní úrovni. Můj dnešní host dostal sadu na pétanque náhodou jako dárek. Nyní se mu věnuje již přes 20 let a objel s ním celý svět. Odkud pétanque pochází? Jaká jsou pravidla psaná či nepsaná? Kde se hraje nejlepší pétanque na světě a jak to vypadá s účastí pétanque na olympijských hrách? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru, ale také na https://www.facebook.com/CZpetanque .

26. červen 2023 26:23

Standa Hložek – zpěvák: Mám teď nový duet se svým synem

Neuvěřitelně pozitivní člověk, který Vás nabije energií na hodně dlouho. Standa Hložek v našem studiu. Zavzpomínáme na Holky z naší školky, samozřejmě na Hanku Zagorovou, probereme i milovaný fotbal a nezapomeneme na jeho moravské kořeny. Jaký byl jeho první hit? Jaká byla Hanka Zagorová? A co teď připravil se svým synem? To se dozvíte v rozhovoru se Standou Hložkem v Ponte Reports.