Mezi čtyřma očima
17. červen 2021

Poslechněte si podcast: Pavel Trávníček o herectví: Převezmu si od prezidenta vyznamenání a potom toho jednou pro vždy nechám

Odchod Popelky Libušky Šafránkové zasáhl fanoušky pohádek napříč generacemi. Do podcastu Mezi čtyřma očima proto přijal pozvání herec Pavel Trávníček. Zavzpomínal na první setkání s Šafránkovou i na natáčení kultovní pohádky Tři oříšky pro Popelku. Její odchod komentoval slovy: „Jsou někteří lidé na tomto světě, kteří by neměli z tohoto světa odcházet. A ona patřila mezi ně.“ V rozhovoru s Helenou Šulcovou dále mluvili o tom, jak se chystá na novou sérii Stardance nebo o jeho připravovaných pamětech. Pavel Trávníček také naznačil, že zvažuje, že ukončí svou hereckou kariéru.

31:15

Mezi čtyřma očima

Vydává: Youradio Talk

Helena Šulcová a její hosté: Otevřeně, uvolněně a bez cenzury. Nový podcast každý čtvrtek v 10:00 na Youradio Talk.

Web

Dnes 26:33

Atrey Rae: Funkční potrava je pro tělo dar, kvůli kulturistice jsem dřív jedl šest kuřecích řízků denně

Hostem podcastu Mezi čtyřma očima je zakladatel společnost Wild & Coco Atrey Rae. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídali o vzniku firmy, výživě nebo o tom, jak se z Filipa Říhy stal Atrey Rae. 

Před týdnem 24:01

Lucie Černá: Evropu 2 už mám uzavřenou, návrat zpět neplánuji

Hostkou nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je moderátorka Lucie Černá. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídaly o rádiích Evropa 2 a Frekvence 1, přesunu do Poděbrad i o tom, jak se jí osobně dotkla válka na Ukrajině.

Před 2 týdny 28:40

Martin Buchtík: Tuhle krizi jako společnost velmi pravděpodobně přečkáme, osobní příběhy ale budou strastiplné

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je sociolog a ředitel společnosti STEM Martin Buchtík. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídali o náladě ve společnosti, krizi i prezidentských volbách. Jaká skupina lidí ve společnosti je teď nejvíc ohrožená? A zvládneme aktuální krizi jako společnost nebo nás čeká rozpad? A proč je kandidaturu Andreje Babiše ovlivní kampaně všech ostatních kandidátů na prezidenta? O tom všem v novém dílu Mezi čtyřma očima.

Před 3 týdny 28:29

Adam Mišík: Pro roli jsem ochotný udělat všechno

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je herec a hudebník Adam Mišík. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídali o novém filmu Banger, změně image, politických ambicích i o tom, proč se z Ameriky vrátil domů.

8. září 2022 31:12

Veronika Žilková: Nechci vysvětlovat mladšímu muži, že Dubček byl politik a ne pomazánka

Hostem nové epizody podcastu Mezi čtyřma očima je herečka Veronika Žilková. V rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvily o připravovaných filmech, prvním muzikálu, humoru i osobních vztazích. Žilková v rozhovoru říká: „Každý druh humoru potřebuje, aby si na něj lidé zvykli.“ Připomíná tak krušné začátky pořadu Tele Tele, který se přes počáteční nezájem diváků stal fenoménem. V podcastu také mluví o nových filmech, které za poslední dva roky natočila, ale kterým se kvůli pandemii posunuly premiéry. Zajímá vás, co říká na nový pořad Agáta Jaromíra Soukupa? Nebo proč ve svém životě nepoužívá slovo šťastná? A kdo je podle ní nejlepším hercem mladé generace? Vše uslyšíte v nové epizodě Mezi čtyřma očima.

1. září 2022 31:33

Veronika Matysová o odchodu z diplomacie: Kdyby existovalo antislovo na litovat, tak přesně to prožívám

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je spisovatelka, lektorka tvůrčího psaní a diplomatka Veronika Matysová. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídají o tom, jak se z ženy pracující na vysokém postu ve státní správě s jasnou pracovní dobou, stala spisovatelka na volné noze. Zajímá vás, jak byl její život v Paříži? A proč je více začínajících spisovatelek než spisovatelů? To vše v nové epizodě podcastu Mezi čtyřma očima.

25. srpen 2022 31:35

Lenka Klicperová: Čím víc zkušeností mám, tím víc si uvědomuji blízkost smrti a musím překonávat samu sebe, abych znovu odjela

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je fotografka a válečná zpravodajka Lenka Klicperová. V rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvily o válce na Ukrajině i o strachu, který tato práce válečné zpravodajky přináší. Co jí na misi nikdy nesmí chybět, v čem je jiná válka na Ukrajině a jak na ni reagují lidé v zemích, kam přijede? To se dozvíte v nové epizodě podcastu Mezi čtyřma očima.

18. srpen 2022 23:38

Tatiana Detlofson: Nedělám na sebe reklamu, buduju svůj byznys na tom, že jsou se mnou filmaři spokojení a doporučí mě

Hostkou nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je publicistka a producentka Tatiana Detlofson. V rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvily o filmových festivalech, o odchodu do Ameriky i o jejím vstupu do Americké filmové akademie. Aktuálně je tak jednou z pěti osobností z České republiky, kteří rozhodují o tom, kdo získá zlatou filmovou sošku Oscar. Za svou kariéru má na kontě 11 nominací na Oscary, 20 filmů na tzv. Oscar shortlistu nebo 8 nominací na Zlatý glóbus. V rozhovoru například říká, kolik filmů ročně odmítne, protože ji nepřijdou dost dobré. 

11. srpen 2022 23:56

Adam Sedlák: České kinematografii chybí kvalitní mainstream

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je režisér Adam Sedlák, v rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvili o novém filmu BANGER. i o českém filmovém středu. Film BANGER. je oproti klasickým českým filmům jiný v řadě věcí. Jeho rozpočet byl pouze sedm milionů korun a celý je natočený na mobilní telefon. Hlavní role se ujal Adam Mišík. Sedlák v rozhovoru vysvětluje, proč Mišík nebyl jeho první volbou a zároveň to, co ho nakonec přesvědčilo, aby mu dal roli Alexe V podcastu se také dozvíte, že další projekt, který teď Sedláka čeká, je pokračování úspěšného seriálu Semestr, tentokrát pod názvem Trimestr. 

28. červenec 2022 28:02

Lukáš Hejlík: Za mě je díra na trhu od Plzně dál k Rozvadovu

Hostem nového dílu podcastu je herec a autor Gastromapy Lukáš Hejlík. V rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvili o české gastronomii, herectví, zdražování i o dvacetiletém trvání projektu LiStOVáNí. Oba projekty jsou podle Hejlíka spolu propojené. Tím, že už dvacet let jezdí s Listováním po republice, začal psát projekt Gastromapa. V rozhovoru říká, jak moc se za tu dobu gastronomie v Česku změnila. A nejen ve velkých městech, ale naopak v místech jako je například Šumperk nebo Český Těšín. „Na Gastromapě pátrám po adresách, které mají koncept a vědí, co chtějí dělat a lidem to umí hezky prodat. Myslím si, že doba pizzerií, které vaří českou kuchyni a k tomu dělají i burgery a tortillu, ta na tom fakt teď nebude dobře.“ Tipy, kam vyrazit dává v rozhovoru Heleně Šulcové i do jejího rodného Prostějova. Kde po letech neuspěl s Listováním? A je opravdu zdražování v restauracích téma nebo byla gastronomie dlouhodobě podhodnocená? To vše uslyšíte v novém dílu podcastu Mezi čtyřma očima.