Konečně pátek
19. červen 2023

Poslechněte si podcast: Pavel Suchan: To, že pozorujeme na obloze hvězdy ve svém zániku, nám ukazuje budoucnost našeho Slunce

Do Konečně pátek za Ondrou Kubalou dorazil Pavel Suchan z hvězdárny ve středočeském Ondřejově. Je pravda, že pohled na hvězdy je pohledem do hluboké minulosti? Proč už se nelítá na Měsíc a kdy se na něj lidstvo vrátí? Co nejzajímavějšího můžeme večer v létě vidět na obloze? Podle čeho se vymýšlí název hvězd a souhvězdí? Jak se dnes pozoruje obloha? Poslechněte si celý rozhovor.

33:39

Konečně pátek

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před týdnem 16:08

Jindra Šalátová: Spolupracujeme s rodiči, kteří péči o dítě nerozumí. Snažíme se je to naučit

V pořadu Konečně pátek si moderátor Ondra Kubala povídal s ředitelkou neziskové organizace SOS dětské vesničky Jindrou Šalátovou. Jak se organizace za léta působení posunula? Kdo se může na Vesničky obrátit? Poslechněte si rozhovor.

Před 2 týdny 32:19

Dagmar Kludská: Myslím, že každá žena je trošku psycholog

Konečně pátek je zpět po prázdninové pauze a prvním hostem byla Srdcová dáma - Dagmar Kludská. Prozradila nám, co nás podle hvězd čeká a dodala, o čem bude její nová kniha. Poslechněte si rozhovor.

24. červenec 2023 26:38

Jan Hochsteiger: Šmoulí zmrzlina je nesmysl, protože není ze Šmoulů. S Gargamelem se nedá obchodovat

Minulý pátek byl skutečně sladký. Hostem Ondry Kubaly v Pátečním pokecu byl známý zmrzlinář Jan Hochsteiger, který je zakladatelem řemeslného zmrzlinářství Crème de la Crème. Jaké jsou nejprodávanější příchutě v ČR? Mají Češi chuť ve zmrzlině experimentovat? Jaká příchuť zmrzliny je jeho oblíbená? Jak tvoří stále nové a nové speciality? Kde bere inspiraci? Kde jedl tu nejlepší zmrzlinu na světě? A jak se zmrzlina tvoří? Poslechněte si celý rozhovor.

17. červenec 2023 30:12

Dagmar Honsová: Před 100 lety bylo 26 stupňů to, co je dnes 33 stupňů. Nárůsty tropických teplot je markantní 

Dnes si Ondra v Konečně pátek povídal s meteoroložkou Dagmar Honsovou o letním počasí a meteorologii. Co je to anticyklón a proč je kvůli němu horko? Je léto rok od roku více tepleji a co za to může? O kolik stupňů se teplota planety oteplila? Poslechněte si celý rozhovor.

11. červenec 2023 25:15

Jan Šebek: Tequila a grepová sodovka je za mě nejlepší kombinace, která osvěží

Protože je léto a k létu patří drinky (ať už alko nebo nealko), byl hostem Ondry Kubaly v Pátečním pokecu nejlepší barman v Česku Jan Šebek. V rozhovoru se dozvíte, jak si udělat ty nejlepší drinky rovnou doma nebo jak se stát nejlepším barmanem. Má profesionální barman ještě někdy chuť umíchat drink sám sobě? Jaký je jeho nejoblíbenější drink? Co si lidé nejvíc na baru dávají? Co pijí celebrity? V čem všem barmani soutěží? Je rozdíl v tom, co se pije ve světě, a co se pije u nás? A jak vypadá pracovní den barmana? Poslechněte si celý rozhovor.

3. červenec 2023 32:29

Klára Nevečeřalová: Kočka s vámi umí cíleně manipulovat

Páteční pokec jsme tentokrát věnovali kočkám. O těchto čtyřnohých stvořeních jsme si povídali s kočičí psycholožkou Klárou Nevečeřalovou. Ta nám odhalila, jak porozumět jejich duši a jak si poradit s problémovými jedinci? Poslechněte si rozhovor.

26. červen 2023 32:17

Jana Vyskočilová: Zdřímnout si po obědě není špatně, ale nemohou to být dvě, tři hodiny

Jací jsou největší zabijáci našeho spánku, co nám ho nabourává, nebo jak bojovat s nespavostí? Nejen na tyto otázky v Pátečním pokecu Ondry Kubaly odpovídala lékařka Jana Vyskočilová. Poslechněte si rozhovor.

12. červen 2023 37:54

Víno a oříšky v jedenáct večer žádné dlouhodobé štěstí nepřinesou, říká Petr Havlíček

Hostem Ondry Kubaly byl v pátek večer na Frekvenci 1 jeden z našich nejvýznamnějších výživových specialistů Petr Havlíček. Kolik lidí za ním chodí s konkrétním přáním, že chtějí zhubnout do plavek? Platí pořád, že nejlepší dieta je nežrat? Proč nestačí jen počítat kalorie? U čeho musí člověk při hubnutí začít? Kolik jídel denně je ideálních? Potřebuje dospělý člověk svačinky? Jak pomoct najít duševní pohodu, když z důvodu jejího nedostatku hubneme, aniž bychom chtěli? Co bychom měli snídat? To a mnohem víc se dozvíte v celém rozhovoru.

5. červen 2023 30:52

Antonín Baudyš: Vaše znamení je jen 1 procento informačního balíčku o vaší osobě

Hostem Ondry Kubaly v Pátečním pokecu byl astrolog Antonín Baudyš. Od koho se naučil astrologii? O čem přesně tato věda je? Věří na minulé a budoucí životy? Jak přesně vypadá práce astrologa v roce 2023? Jak vypadá jeho pracovní den? Na co se ho lidi nejčastěji ptají? Jak se lišila práce astrologa v době Rudolfa II. a v té dnešní? Poslechněte si celý rozhovor.