EquiRadio.cz
18. leden 2023

Poslechněte si podcast: Pavel Studnička: Současný stav mi nevyhovuje. Chci dát šanci jiným

V úterý 24. ledna proběhne severočeská oblastní konference ČJF. Na pozici předsedy ani člena oblastního výboru už nebude kandidovat Pavel Studnička. Důvody zmínil v rozhovoru pro EquiRadio, v němž hovořil i o napjaté situaci kolem sazebníku poplatků.

12:43

EquiRadio.cz

Vydává: EquiRadio.cz

Internetové rádio EquiRadio.cz doplnilo nabídku internetové televize EquiTV.cz o pravidelný audio obsah. Kromě video reportáží, on-line přenosů a video záznamů tak uživatelé mohou na sdíleném webu poslouchat audio příspěvky, rozhlasové reportáže a podcasty.

Web

Dnes 29:44

Tomáš Vraj: Hongkong se mi líbil, ale v Americe se chci posunout dál

Bývalý úspěšný žokej Tomáš Vraj působí už řadu let v zahraničí jako respektovaný pracovní jezdec. Po zkušenostech z Austrálie a Hongkongu se nyní chystá do Spojených států. V podcastu EquiRadia vypráví o svých dostihových zážitcích a dalších plánech.

Včera 24:43

Sviežená: Začínala jsem v kategorii Pidilidi. Dalo mi to dobrý základ

Do westernového podcastu EquiRadia si Jitka Kynclová tentokrát pozvala úspěšnou juniorskou jezdkyni Viktorii Svieženou. Vyprávěla o jezdeckých začátcích i postupu od showmanshipu přes horsemanship, ranch riding až po reining u Kláry Šalkové.

Před dvěma dny 06:27

Markan Cosmopolit dopomohl Jensi Fredricsonovi k návratu mezi elitu

Jens, jakožto starší bratr hvězdného Pedera Fredricsona, býval na přelomu milénia členem národní reprezentace. Dvakrát vyhrál mistrovství Švédska, v poslední dekádě se ale víc věnoval výcviku a chovu. S hnědákem Markan Cosmopolit se vrátil na špičku.

Před třemi dny 12:11

Domes vyhrál dvě kategorie Zimního poháru spřežení. Doháněl i Muchovou

Milan Domes vyhrál finálové soutěže Zimního jezdeckého poháru v kategoriích jednospřeží a dvojspřeží. V singlech uhájila celkové prvenství Kateřina Muchová, dvojky a čtyřky již ovládl Domes. Dílčí prvenství s párem svých koní vybojoval Petr Myslík.

Před čtyřmi dny 11:36

Pospěch ovládl Zimní pohár ve skocích. Hanušová vyhrála malou túru

Celkovým vítězem velké túry Zimního jezdeckého poháru 2023 v parkurovém skákání se stal Daniel Pospěch. Druhá skončila Kateřina Hanušová, která se stala šampionkou malé túry. V pony kategorii nenašla přemožitele Adéla Korousová.

Před pěti dny 12:06

V Královicích u Slaného o víkendu vrcholí Zimní jezdecký pohár 2023

Zimní jezdecký pohár 2023 jde do finále, které hostí ve dnech 18. a 19. března hala v Královickém dvoře. V sobotu jsou na programu skokové soutěže, v neděli pak ty vozatajské. Vyhrát zajímavé ceny mohou i přítomní diváci. Máme pro vás podrobnosti.

Před pěti dny 32:51

Eva Sobotková: Dnes se více dbá na bezpečnost. Tehdy jsem to nevnímala

Ke koním se Eva Sobotková dostala až ve 13 letech, brzy jim však zcela propadla. V podcastu EquiRadia hovořila s Josefem Malinovským o zaměstnání na Mendelově univerzitě, spolupráci s brněnským výstavištěm i funkci stewarda na jezdeckých závodech.

Před šesti dny 02:23

Martinický výběr hřebců CS: Celkovým vítězem byl vyhlášen Dusbaba

Resort Equitana Martinice se stal ve čtvrtek 16. března dějištěm výběru hřebců do plemenné knihy slovenského teplokrevníka. Nejlépe si vedl Dusbaba chovatele a majitele Zdeňka Müllera. Z pětadvaceti předvedených koní jich bylo vybráno osm.

Před šesti dny 06:01

McLain Ward se narodil do jezdecké rodiny. Talent mu byl nadělen

Jedním z hlavních pilířů americké parkurové reprezentace je McLain Ward, jenž během kariéry dosáhl na několik rekordů. Mezi ně patří medaile z olympiád, světových šampionátů i finále Světového poháru. Pod sedlem vystřídal mnoho koňských hvězd.

Před týdnem 16:45

Hein Bollow: Do Prahy jsem jel na Unkase. Jízdenku mi koupil wehrmacht

Hein Bollow dokázal teprve jako druhý Evropan v historii vyhrát 1000 dostihů jako žokej i trenér. Německá legenda se dožila 99 let. Na nahrávce z roku 2012 popisuje druhou světovou válku očima žokeje a vzpomíná na "české stopy" ve své kariéře.