Ponte reports
25. květen 2022

Poslechněte si podcast: Pavel Palacký – majitel Horního hradu: Z profilu vypadám jako můj prapraprastrýc (Fr. Palacký)

Od mládí se zajímal o historii, a když doma prohlásil, že by si chtěl koupit hrad, partnerka se jen usmála a nebrala ho vážně. Tedy až do roku 1999, kdy se začalo s papírováním. Od roku 2000 je můj dnešní host oficiálním majitelem Horního hradu. Hrad je obrovský a při jeho koupi držely pohromadě stěží některé obvodové zdi.  Bydlení o pěti palácích a 130 místnostech je zkrátka tvrdý oříšek, který bude nejen současný majitel, ale také jeho potomci rozlouskávat ještě hodně hodně dlouho. Jak se žije takovému hradnímu pánovi a nejen jemu se dozvíte v dnešním Ponte reports.

32:53

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Před dvěma dny 20:48

Jiří Kafka – cestovatel: Jsem začínající cestovatel v pokročilém věku

Svůj cestovatelský sen si můj dnešní host začal plnit v padesáti letech a to na úkor skvěle rozjeté fotbalové kariéry. Jeho první cesta vedla do Chile, kam vycestoval sám, byť to původně nebylo v plánu. Bez zkušeností a jazykové vybavenosti se nebál vyrazit do 12 500 km vzdálené země sám, odkud se vracel s vědomím, že chce cestovat a nic víc, nic míň. Svůj sen si stále plní, ale konkrétními plány se neřídí. Proč? Jaké to je cestovat po světě bez znalosti jakéhokoliv cizího jazyka? Nejen to, ale také nějaké ty zajímavosti z cest se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Před čtyřmi dny 18:01

Jiří Krampol – herec: Surio Mario Martinez nebyl Vietnamec

Vyrůstal na Žižkově, v drsné čtvrti a nikdo nevěřil tomu, že udělal vysokou školu. Vášnivý sportovec, závodně plaval, absolvent DAMU, začínal v divadle Na Zábradlí. Poté přestoupil do divadla Semafor. Znát ho můžete z mnoha filmů, seriálů a také ze zábavných televizních pořadů. Stále se drží hesla Život je sranda a v červenci oslaví 85. narozeniny. Jak vzpomíná na své začátky? Setkal se někdy s Belmondem? A jaký bude dokument, který se o něm připravuje? To vše se dozvíte v rozhovoru s Jiřím Krampolem v Ponte Reports.

Před šesti dny 19:06

Martina Černá – Ekologické centrum Most: Chceme děti dostat blíž k přírodě

Děti cítí potřebu být blíž k přírodě, myslí si ředitelka Ekologického centra v Mostě Martina Černá. Proto jim nabídla nový program, v němž mohou poznávat přírodu, která je obklopuje třeba cestou do školy. Nad malým kouskem přírody převezmou patronát a naučí se ji chránit. Na exkurzích pak poznají další souvislosti. Třeba kde končí vyhozené odpadky nebo co udělá vlhčený ubrousek v kanalizaci. Tento projekt i další aktivity Ekologického centra přišla Martina Černá představit do dnešního Ponte Reports. www.mostkprirode.cz https://www.facebook.com/EkologickeCentrumMost

Před týdnem 26:49

Alena Antalová, Alex Anders – Velký návrat šansonu: Šanson je královská disciplína

Skladatel, textař, zpěvák a pianista Alex Anders dlouho působil v zahraničí. Po návratu do Čech oslovil Alenu Antalovou, zda by nechtěla zkusit zazpívat pár šansonů, které napsal. I přesto, že si Alena Antalová nepřipadala jako zpěvačka a už vůbec ne šansoniérka, na nabídku kývla a světlo světa spatřil nádherný recitál autorských šansonů. Co je pro šansoniérku nejdůležitější? Využívá Alena Antalová při zpěvu svých hereckých zkušeností, a jaká slavná šansoniérka Alexe Anderse odmítla? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Před týdnem 22:46

Mirek Vostrý, Vašek Veverka – Mezinárodní festival kresleného humoru

Tentokrát máme štěstí na opravdu vtipné muže, kteří chrlí vtip za vtipem. Ano, pořádají Mezinárodní festival kresleného humoru, který se letos přesouvá do Mostu. Seznámíme Vás s časopisem Tapír, také se dozvíte, jaké mají pánové kreslířské vzory a nakreslí karikaturu našeho moderátora. Kdy festival probíhá? Kde najdeme vtipy? Kdo je v porotě? To se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 25:16

Vilém Veverka - hobojista: Dobývat ženy hrou na hudební nástroj není můj styl

Vynikající český hobojista Vilém Veverka patří mezi špičkové hudebníky, kteří spolupracují s nejlepšími orchestry světa. Na hoboj hraje klasiku i Led Zeppelin. Kromě toho se ale věnuje horolezectví a fotografování. Jak jde dohromady hudba a lezení na skály? A proč sám neskládá hudbu?

Před 2 týdny 27:38

Vladimír Jeřábek – Pohárovka 2023: Pohárovka 2023 nabídne pokus o 400 kg na bench press

Když se spojí obrovské svaly s obrovským srdcem, vznikne Pohárovka. Ona tedy nevznikla tak úplně sama, ale stojí za ní především její duchovní otec, můj dnešní host „Keba“. Rozhodl se spojit své dvě vášně, silový sport a touhu pomáhat. Letos se koná již 3. ročník charitativní akce Pohárovka s podtitulem …benčuj, tahej, pomáhej. Pomoci malému Pavlíkovi, ke kterému osud nebyl příliš milostivý, můžete i vy. Ať už dobrovolným vstupným na akci, která letos proběhne 3. 6. 2023 na Benediktu či koupí trička přímo na místě nebo na https://mydrinks.cz/ [https://mydrinks.cz/?fbclid=IwAR3DcYGfPCMY67C55NGDDyCzfX6l1brw8_dUmhCWvyUraoV1DaS008BL4xA]. Nenechte si ujít dnešní rozhovor v Ponte reports.

Před 2 týdny 21:52

Eva Toulová – režisérka: Ráda točím filmy o ženách

Určitě znáte její film Casting na lásku. Příjemný český film, ve kterém se objevila herečka Tereza Němcová Petrášková. Nyní dokončuje další dva filmy, a jak jinak než o ženách. V kinech se můžete těšit na Superženu a na Lásku na zakázku. K tomu Eva Toulová natáčí také dokumenty nebo videoklipy. Proč se přihlásila na FAMU? Je ona sama Superženou? Čte kritiky? Kdo bude hrát v jejích nových filmech? To vše se dozvíte v rozhovoru s Evou Toulovou v Ponte reports.

Před 2 týdny 23:01

Veronika Psotková – výtvarnice: Moje drátěné figury nejsou zahradní dekorace z Hornbachu

Veronika Psotková pochází ze severní Moravy. Na Lounsko ale jezdila celý život k dědečkovi. Nakonec tam našla svůj druhý domov. Známá je především svými figurálními plastikami z drátěnky. Visí například na budově Sokolovny v Litvínově, také v Praze, Mladé Boleslavi nebo v Českém Krumlově, ale i jinde ve veřejném prostoru nebo v soukromých sbírkách, zahradách a objektech. Jak vznikají a co jí při tvorbě inspiruje? Dozvíte se v dnešním Ponte reports.

Před 3 týdny 19:00

Baruš Szabová – pole dance: Netuším, proč se muži tak rádi dívají na Pole dance

Je to velká show. Vydržte až do konce rozhovoru, kde nás jedna velká show čeká. Seznamte se s Baruš Szabovou, má perfektní kondičku a její vystoupení fakt stojí za to. A pozor, neříká se tanec u tyče, ale tanec na tyči. Dokáže se držet nohama hlavou dolů, pak se spustí zeshora a těsně nad zemí zabrzdí. Na začátku června uvidíte skvělá pole dance vystoupení na Mistrovství republiky, na které Vás také pozveme. Kromě pole dance Baruš dělá také jumping, rope skipping či twerk. Co musí mít tanečnice pole dance na sobě? Měla někdy nějaké zranění? I to se dozvíte v rozhovoru s Baruš Szabovou, majitelkou B-pole studií.