Epizoda 1325. leden 2022

Poslechněte si podcast: Pavel Louda (Louda Auto): Nová auta zdraží až o 30 procentNová auta zdraží až o 30 procent

Aut je málo a proto zdražují. Letos by to mohlo být i o třicet procent. A zákazníci si navíc musí uvědomit, že na některé modely mohou čekat klidně i rok, říká majitel Louda Auto a největší dealer vozů Škoda a Hyundai Pavel Louda.

13:53

Agenda

Vydává: Seznam Zprávy

Čtvrthodinka o byznysu z první ruky. Rozhovory s top lídry, zakladateli firem a špičkami českého byznysu. Každý všední den na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 124Včera 16:06

Alan Záruba (Livesport): Sportovní výsledky „z Česka“ pro sto milionů lidí. Rozšíříme služby

Poslední díl pořadu Agenda odkrývá plány technologické firmy Livesport, která chce kromě výsledku sportovních utkání dodávat i sportovní zpravodajství a videa. S dalšími Agendami se vám přihlásíme hned po prázdninách.

Epizoda 123Před dvěma dny 18:17

Kryštof Mucha (KVIFF): Karlovarský festival si udržel sponzory, i díky vděčnému Johnnymu Deppovi

Začíná karlovarský filmový festival. A současná vysoká inflace se nevyhnula ani jemu, podle výkonného ředitele KVIFF Kryštofa Muchy se letos rozpočet ze 150 milionů zvedne asi o 10 procent. Mírně tak zdražily i lístky do kina.

Epizoda 122Před třemi dny 11:44

Konstantin Margaretis (Skladon): Některým e-shopům padají tržby až o třetinu. „Mladí manažeři neznají krize“

Po době covidové, kdy e-shopy zažívaly zlaté časy, přichází útlum, za kterým stojí i snaha lidí šetřit kvůli inflaci. Poptávka po skladech, kterou rozjely právě e-shopy, ale podle dat firmy Skladon nyní dosahuje maxima.

Epizoda 121Před čtyřmi dny 16:43

Petr Novák (AutoSAP): Dodavatelé autodílů mají lék do špatných časů. Sází na pružnost svých lidí

Automobilovou výrobu se nedaří vrátit do předcovidového tempa. Výpadky materiálů a čipů tak dodavatele ženou do ztráty. V rámci úspor může být řešením navýšení počtu agenturních zaměstnanců nebo ještě pružnější pracovní doba.

Epizoda 120Před pěti dny 14:16

Tereza Kavan Klimešová (Deloitte): Stravenky a home office jsou standard. Firmy teď lákají lidi na akcie

Akciové plány jsou vhodným nástrojem pro každého, kdo chce zaměstnance motivovat a udržet si je, říká expertka Deloitte Tereza Kavan Klimešová. Avšak v Česku proti nim jdou daňová pravidla.

Epizoda 119Před týdnem 12:03

Petr Dvořák (Vodafone): Svět se zmenšil. Pro Čechy končí na hranicích Evropy

Mobilní operátor Vodafone hledá podle svého šéfa Petra Dvořáka prostor pro úspory uvnitř firmy. Ale upozorňuje, že pokud ceny, hlavně energií, zůstanou tak vysoké, promítne se to do toho, jak firma „formuje ceny“.

Epizoda 118Před týdnem 17:33

Olin Novák (Rohlík.cz): Hlavní zbraň proti inflaci. Vylepšíme sklady a nasadíme v nich roboty

Češi loni utratili za potraviny u on-line prodejce Rohlik.cz 11 miliard korun. Firma teď získala od investorů další miliardy korun a má velké plány – zahraniční expanzi i velké inovace v Česku.

Epizoda 117Před týdnem 16:26

Michal Kulig (dodavatel energií Yello): Nový tarif nutí lidi energie šetřit. Je to v pořádku

Úsporný tarif pomůže lidem překonat „šok“ z rychlého růstu energií. Celé zdražení však kompenzovat nemůže, říká šéf dodavatele Yello Energy Michal Kulig.

Epizoda 116Před týdnem 10:46

Miroslav Kratochvíl (cementárna Lafarge): Nestíháme vyrábět. Odstávka a vyšší zájem nás připravily o zásoby

Cement je klíčovou surovinou stavebnictví. Po pitné vodě jde o nejvíce spotřebovávanou komoditu na světě. „Všichni jedou na sto procent, i přes vyšší ceny poptávka výrazně převyšuje nabídku,“ říká v Agendě šéf jedné z cementáren.

Epizoda 115Před týdnem 12:25

Petr Kymlička (Moore Czech Republic): Míříme do recese, začne na podzim a potrvá rok

Propad odvětví prodejů a nákupů firem nekončí, ale bude dál pokračovat. I díky zvyšování úrokových sazeb ČNB, říká partner poradenské Moore Czech Republic Petr Kymlička.