Ponte reports
9. červenec 2020

Poslechněte si podcast: Pavel Lakomý – výtvarník: Já mám takzvaně ukecaný obrazy

Začínal jako hudebník, postupem se hudba prolínala s jeho výtvarnou tvorbou, až se začal malování obrazů věnovat naplno. Časem přičichnul i k sochaření a o svůj um se dělí se svými příznivci při různých workshopech a kurzech malování. Jeden takový se pro širokou veřejnost bude konat v neděli 2. srpna v Oblastním muzeu a galerii v Mostě. Rozhovory, reportáže, informace nejen z Mostecka. https://www.facebook.com/pontereports/ [https://www.facebook.com/pontereports/] https://pontereports.cz/ [https://pontereports.cz/]

21:46

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Před dvěma dny 17:24

Jiří Rumpík – umělecký šéf činohry MDM: Herecké platy jsou mizerné

Po prázdninách, kdy herecký ansábl mosteckého divadla relaxoval, se sešel opět v plné síle na prknech, která znamenají svět, aby začal zkoušet na první poprázdninovou premiéru, kterou je známé dílo Antoine de Saint-Exupéryho, Malý princ. To ale není zdaleka jediné, co se v divadle děje. 6. září proběhlo oblíbené Divadelní vinobraní, diváci se dále mohou těšit na tradiční festival Young for Young, oblíbenou Noc divadel a do konce roku i na další premiéry. Jaké akce a inscenace Městské divadlo Most pro své příznivce ještě chystá, se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Před čtyřmi dny 22:39

Miroslava Zemanová – Jarmark chutí: V Teplicích na kolonádě se bude vařit zdravě a chutně

Chuť jíst, chuť pít, chuť relaxovat, chuť cestovat, chuť žít. A jaké jsou ty vaše chutě? Spoustu ze svých chutí můžete ukojit na Jarmarku chutí v Teplicích, kde se 22. – 23. 9. koná již třetí ročník této jedinečné akce. Na kolonádě Domu kultury a v přilehlém okolí ochutnáte celou řadu dobrot, vařit budete s profesionálními kuchaři i s herečkou Markétou Hrubešovou, ujít byste si neměli nechat přednášky s odborníky nejen na zdravou výživu a těšit se můžete i na doprovodný program. Více o Jarmarku chutí v dnešním rozhovoru.

Před týdnem 15:50

Markéta Matušíková – Sanitka přání: Za splnění přání se u nás neplatí

Sanitka přání je nádherný projekt, který pacientům v terminálním stadiu či dlouhodobě nemocným plní přání. Sanitka přání může své klienty vzít na výlet do rodného města, navštívit fotbalový zápas či se setkat s příbuznými. Stačí se zaregistrovat na webu Sanitky přání a čekat na telefonát od koordinátora projektu. Kde všude Sanitka přání funguje? Jaká přání již splnila? S jakým přáním měli nejvíc práce? To se dozvíte v rozhovoru s místopředsedkyní Sanitky přání Markétou Matušíkovou v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 20:34

Jaroslav Špička – Chrám chmele a piva Žatec: Míříme do UNESCO!?

Vypuknou v Žatci v neděli bouřlivé oslavy? Rozhodne se o tom v daleké Saudské Arábii, kde zasedá Výbor světového dědictví. Ten vyřkne verdikt, zda se po téměř dvacetiletém úsilí podaří zapsat město Žatec a chmelařskou krajinu Žatecka na seznam světového dědictví UNESCO. O stoupající nervozitě, žateckém patriotismu a jedinečnosti chmelařství na Žatecku jsme si v dnešním Ponte Reports povídali s ředitelem Chrámu chmele a piva a jedním z manažerů nominace Jaroslavem Špičkou.

Před týdnem 26:18

Zdeněk Drexler – výživový poradce, osobní trenér: Okolo stravování panuje stále spousta mýtů

Strava a cvičení jdou ruku v ruce. Když budeme makat a špatně jíst, nebo naopak dobře jíst a nehýbat se, bude to jenom poloviční úsilí s polovičním výsledkem. Okolo stravování panuje celá řada mýtů, na které v dnešním rozhovoru taky přijde řeč, a dozvíte se např., jak je to se sacharidy k večeři, kolikrát denně bychom měli správně jíst nebo jak prospěšný je pro naše tělo přerušovaný půst. Můj dnešní host má letité osobní zkušenosti, a to jak se schazováním váhy, tak budováním svalů a fyzičky. Nenechte si ujít dnešní Ponte reports.

Před 2 týdny 13:54

Pavlína Mašková – Salesiánské středisko Teplice: Stavíme Živý dům

Ruina bývalých jeslí v teplické čtvrti Trnovany se mění v Živý dům. Budují ho tam tepličtí Salesiáni, kteří se věnují péči o sociálně znevýhodněné děti. Kdy se Živý dům otevře? K čemu bude sloužit a kdo do něj bude moci přijít? Nakolik jsou Trnovany problematická čtvrť, která potřebuje zvláštní péči? A na čem je založena práce Salesiánů? V Ponte Reports o tom mluví Pavlína Mašková ze Salesiánského střediska v Teplicích. https://www.facebook.com/salesiani.trnovany

14. červenec 2023 21:25

Jakub Linhart – dobrodruh: Během léta se chci zapsat do Guinnessovy knihy rekordů

Dnešním hostem v Ponte reports je mladý akční muž, na jehož aktivity a vytížení by nestačil den o 48 hodinách. Pohodové letní povídání bude pro mnohé inspirací, pro jiné návodem na zajímavější a dobrodružnější život a v lepším případě i některé mladé lenochy zvedne ze židlí či z gauče. Na srpen má velké plány s elektrickou koloběžkou. Pojďme se podívat, co všechno mladého gymnazistu baví, zaměstnává a žene kupředu.

30. červen 2023 21:27

Václav Štovíček – spolek Ekokul: Nechci být strukturálně postižený

Václav Štovíček je litvínovský patriot a student Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Vadí mu, když Ústecký kraj, potažmo Mostecko někdo nazývá strukturálně postiženou oblastí. Snaží se proto se svými vrstevníky podnikat akce, které život v Litvínově a okolí zlepší stejně, jako pověst celé této lokality. Se spolkem Ekokul už toho za necelé dva roky dokázali víc než dost. Kromě pravidelných akcí pro děti s ekologickou tématikou, výstav, swapů a přednášek, realizují také projekt tak zvané Zašívárny. Místa, které bude nabízet například podcastové studio, umělecký ateliér i konferenční místnost. Sídlit bude na litvínovské Soukromé sportovní škole. A aby toho nebylo málo, projekt amfiteátru z dílny Ekokulu podpoří letošní litvínovský participativní rozpočet. Více v rozhovoru.

28. červen 2023 32:08

Jindřich Kauca – prezident České federace koulových sportů: Pétanque může hrát každý

Pétanque, stejně jako badminton či fotbal vyzkoušel každý z nás někde za barákem či na zahradě. Pétanque se ale stejně jako každý jiný sport může provozovat i na závodní úrovni. Můj dnešní host dostal sadu na pétanque náhodou jako dárek. Nyní se mu věnuje již přes 20 let a objel s ním celý svět. Odkud pétanque pochází? Jaká jsou pravidla psaná či nepsaná? Kde se hraje nejlepší pétanque na světě a jak to vypadá s účastí pétanque na olympijských hrách? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru, ale také na https://www.facebook.com/CZpetanque .

26. červen 2023 26:23

Standa Hložek – zpěvák: Mám teď nový duet se svým synem

Neuvěřitelně pozitivní člověk, který Vás nabije energií na hodně dlouho. Standa Hložek v našem studiu. Zavzpomínáme na Holky z naší školky, samozřejmě na Hanku Zagorovou, probereme i milovaný fotbal a nezapomeneme na jeho moravské kořeny. Jaký byl jeho první hit? Jaká byla Hanka Zagorová? A co teď připravil se svým synem? To se dozvíte v rozhovoru se Standou Hložkem v Ponte Reports.