Lupa.cz
24. červen 2021

Poslechněte si podcast: Pavel Kuchta (re.volt): Během covidu se vše zadřelo. Jen letos jsme propálili pět milionů

Měla to být revoluce v segmentu sdílených koloběžek a elektroskútrů. V květnu ale ostravská firma re.volt oznámila konec. Co se nepovedlo, popisuje jeden ze zakladatelů firmy Pavel Kuchta.

21:20

Lupa.cz

Vydává: Internet Info

Podcast serveru Lupa.cz, který sleduje dění nejen na českém internetu. Zpovídáme zástupce české e-commerce, IT scény, mediálních domů i osobnosti z dalších souvisejících oborů.

Web

Před týdnem 44:24

Pavel Vopařil (Bonami): Chceme udělat vítr na trhu online nakupování nábytku

Lidé už se naučili nakupovat nábytek a bytové doplňky online, říká výkonný ředitel e-shopu Bonami.cz. Obchod s téměř desetiletou historií se musel vypořádat s rostoucí konkurencí, tlakem na ceny i postcovidovým propadem trhu. Teď se chystá na expanzi.

Před 2 týdny 28:50

Martin Komora (Allegro): Prodává přes nás už kolem dvaceti tisíc obchodníků

Tržiště Allegro má za sebou první půl rok fungování v České republice. Nabralo osm set tisíc aktivních zákazníků, zároveň ale má i ztrátu 1,5 miliardy korun. Přesto je Allegro s výsledky podle marketingového šéfa celé skupiny Martina Komory spokojené. "Důležité ale pro nás je, že se daří dosahovat cíle, jak jsme si je naplánovali. Růst společnosti v Čechách je takový, jaký jsme předpokládali," říká v podcastu serveru Lupa.cz.

Před 3 týdny 44:57

Senta Čermáková (Czechitas): Díky generativní AI vtáhneme do digitálního světa více chytrých žen

Chci zachytávat technologické trendy a rychle v nich vychovávat ženy. Ty se pak stanou silou, která bude pohánět českou ekonomiku, říká Senta Čermáková, nová výkonná ředitelka neziskové organizace Czechitas, která se ženám snaží otevírat svět IT.

9. listopad 2023 28:45

Martin Jeřábek (Mapy.cz): Dávno už nejsme jen aplikací pro turisty

Aplikaci Mapy.cz vede už téměř šest let Martin Jeřábek. Během té doby z mapového portálu spadajícího pod Seznam vyrostla služba, po které čím dál víc sahají i zahraniční uživatelé. V období letních prázdnin na webu kolem jednoho a půl milionu lidí denně. Co nového Mapy.cz chystají?

7. listopad 2023 35:56

Čestmír Strakatý: Kontroverzní hosté mi v podcastech nefungují

Jak probíhal jeho rozchod s časopisem Reflex? Proč stále více novinářů přemýšlí o tom, že odejdou z médií a budou tvořit obsah "na svůj obličej"? A jaké důvody stojí za tím, že lidé zrácejí v média důvěru? Čestmír Strakatý, jedna z výrazných osobností české podcastové scény, byl hostem konference Czech Internet Forum 2023 [https://www.tuesday.cz/akce/czech-internet-forum-2023], kde jsme před publikem vedli rozhovor, jehož záznam vám teď nabízíme k poslechu.

6. listopad 2023 57:55

Adam Kučínský (NÚKIB): Nečekám, že kybernetický zákon půjde na vládu bez rozporů

Připravovaný kybernetický zákon už příští rok vtáhne pod svou působnost zhruba šest tisíc nových subjektů. Na ně se začne vztahovat regulace vyžadovaná Evropskou směrnicí NIS2. V Národním úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) má zákon o kybernetické bezpečnosti na starosti Adam Kučínský, se kterým jsme v rozhovoru rozebrali nejen detaily týkající se připravované legislativy, ale i praktické rady, s čím začít a jak novým požadavkům nejlépe vyhovět.

2. říjen 2023 01:01:38

Jan Tomíšek (Rowan Legal): S přípravou na NIS 2 neotálejte, později na trhu začnou chybět odborníci

Půjde-li vše hladce, nový zákon o kybernetické bezpečnosti se do vlády dostane v lednu. Do prázdnin by tak norma implementující evropskou směrnici NIS 2 měla projít sněmovnou, aby mohla začít platit příští rok v říjnu. Pak budou mít firmy rok na to, aby se novým pravidlům přizpůsobily. S přípravami by ale měly začít už teď.

3. září 2023 39:43

Martin Beháň (Rohlík): Do Vánoc budeme mít pokrytí kolem osmdesáti procent Česka

Rozvážet po celém Česku bychom mohli v podstatě zítra, ale utrpěla by tím kvalita našich služeb a to nechceme, říká šéf tuzemského Rohlíku Martin Beháň. Na konci roku i tak chce firma nabídnout až na osmdesáti procentech území České republiky. Co dalšího ještě na zbytek letošního roku chystá?

22. červen 2023 01:05:27

Marek Růžička, Jan Blažek (Bank iD): Až 80 procent lidí se ke státním službám hlásí přes nás

Dva a půl roku už mohou Češi využívat pro digitální ověření své totožnosti bankovní identitu. Za projektem služby Bank iD stojí devět tuzemských bank, právě přes jejich přihlášení se uživatel dostane třeba i do státních registrů nebo podá daňové přiznání.  „Až 80% lidí, který vstoupí a přihlásí se k nějaké službě státu, k tomu využije bankovní identitu,“ říká k úspěšnosti služby Marek Růžička, výkonný ředitel společnosti Bankovní identita. V podcastu pro Lupu ho doplňuje jeho kolega, předseda představenstva společnosti Jan Blažek.

7. červen 2023 53:10

Eva Krumpová (Český statistický úřad): K třídění dat používáme strojové učení a chystáme Portál respondenta

Jak probíhá a jak je zabezpečeno sčítání volebních výsledků? Jak se úřad vypořádal s DDoS útoky při letošní volbě prezidenta? A jak digitalizuje svou práci? Na dotazy Michala Bláhy z Hlídače státu odpovídá první místopředsedkyně Českého statistického úřadu Eva Krumpová.