3. červen 2022

Poslechněte si podcast: Pavel Kroneisl: Když má pes správný výcvik

O tom, že patřím mezi pejskaře, jsem v Rozhlasových sloupcích mluvil už několikrát. Patřil k nim kdysi i můj bratr. Měl krásnou fenku německého ovčáka jménem Nina.

02:07

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti našeho kraje.

Web

Před čtyřmi dny 02:12

Jan Flaška: Lesní moudrost na houby

Je to zvláštní, jak některá slova fungují sama o sobě. Nepotřebují podmět ani předmět. Třeba takové „rostou“. Pokud jste Češi, je vám jasné, co roste a kde to roste. A jako každý správný Čech popadnete bez ohledu na počasí košík, kudlu a repelent a vrhnete se do lesa.

Před pěti dny 01:49

Kateřina Bolechová: Vinnetou a Sandokan

Každá doba má své filmové idoly, jak by ne. K těm mým patřil rozhodně Vinnetou. Dokonce jsem kdysi napsala text, který začínal: „Byli jsme panelákoví Apačové, kteří proháněli své vysněné koně po betonových prériích.“

Před šesti dny 02:07

Ivan Mls: Vedro

My lidé, jsme tvorové nevděční. Pořád se nám něco nezdá. Vezměte si třeba uplynulé dny – léto v půlce a my zažívali pořádná vedra. Místo abychom si je náležitě užili, brblali jsme.

Před týdnem 02:37

Hana Hosnedlová: Medvědi

Jak jsem potkala svého prvního medvěda. To bylo tak. Hned v 90. letech jsem dvakrát navštívila Kanadu – pěkně po trampsku, stopem. Dostaly jsme se tehdy s kamarádkou do různých koutů téhle rozlehlé země a přidaly jsme i sousední americkou Aljašku.

Před týdnem 02:21

Věra Hlaváčková: Hledej, brouku

Určitě znáte ten vtip, který často dávají k dobru muži s pivním břichem, u kterých nejde poznat, jestli jim je čtyřicet, padesát nebo šedesát. „Víte, proč by ženský po padesátce neměly hrát na schovávanou? Protože by je už nikdo nehledal.“ Cha, cha…

Před týdnem 01:46

Kateřina Bolechová: Mravenci v kredenci

„Máme tady mravence,“ uslyšela jsem výkřik jedné z kolegyň. Rázem se mi v hlavě usadila písnička Ivana Mládka Mravenci v kredenci a nejen to, hned jsem si také vybavila patálie, které s nimi v interiéru bývají.

Před týdnem 01:48

Hana Hosnedlová: Byliny

Prázdniny byly pro kluky a holky odjakživa nejočekávanější část roku. V době mého mládí ke všem těm prázdninovým plánům a radovánkám patřil také sběr bylin.

Před týdnem 02:30

Jan Flaška: Když nemůžeš, tak si přidej

Emil Zátopek se řídil heslem „Když nemůžeš, tak přidej!“ Všechny babičky světa se řídí heslem „Když nemůžeš, tak si přidej!“

Před 2 týdny 02:19

Zdena Kolářová: Kobra

Už 25 let mám doma kobru. Pokud si myslíte, že jsem výstřední chovatelka hadů, tak vás vyvedu z omylu. Kobra je rádio s CD přehrávačem. Je to příhodný název, protože tak opravdu vypadá.

Před 2 týdny 01:46

Martina Adlerová: Bůh Druhé šance

Nechtěla bych, aby tohle vyznělo nějak rouhačsky, ale někdy mi připadá, že jestli potřebujeme nějakého Boha, tak je to Bůh Druhé šance. Život je přece řetězec promarněných příležitostí, ne?