EquiRadio.cz
1. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Patrik Dirn: Nejdříve to byly kovbojské hry. Rozhodcování je koníček

Do dalšího dílu westernového podcastu EquiRadia si Jitka Kynclová pozvala Patrika Dirna, kterého považuje za velký vzor mezi rozhodčími pro rodeové, dobytkářské, lasařské a rychlostní disciplíny. Při poslechu jejich rozhovoru se jistě nebudete nudit.

43:56

EquiRadio.cz

Vydává: EquiRadio.cz

Internetové rádio EquiRadio.cz doplnilo nabídku internetové televize EquiTV.cz o pravidelný audio obsah. Kromě video reportáží, on-line přenosů a video záznamů tak uživatelé mohou na sdíleném webu poslouchat audio příspěvky, rozhlasové reportáže a podcasty.

Web

Dnes 33:43

Jan Novotný: Obyčejný kamion bych neřídil. S koňmi je to zajímavější

Cestovat s koňmi není nic snadného. Své o tom ví Jan Novotný, který třináct let pracuje ve velké společnosti specializující se na transport koní po celé Evropě, ale i mimo ni. V podcastu EquiRadia hovořil o krizových momentech i veselých příhodách.

Včera 03:01

Chesall měl na to vyhrát jakýkoliv parkur světa. Sedlal ho i Chudyba

Holštýnský valach Chesall Zimequest, jenž nechal stopu i ve slovenském jezdectví, vedl několik měsíců žebříček WBFSH a patřil k top skokanům. Na vrchol své sortovní kariéry se dostal pod vedením francouzského reprezentanta Simona Delestre.

Před čtyřmi dny 03:43

Kariéru Trevora Harrisona zastavila autonehoda. Vrátil se do sedla

Bývalý novozélandský žokej Trevor Harrison je po nehodě invalidní. Chodit s obtížemi se naučil navzdory předpovědím lékařů. Do sedla se vrátil po dvaceti letech. To vše se navíc mohlo stát díky koni, jehož sám zachránil a nechal si ho ve své péči.

Před pěti dny 03:14

Novinkou EquiRadia je jezdecká Talkshow. První se natočí v Hořovicích

České internetové rádio se zaměřením na koně a jezdectví odvysílá v polovině prosince první talkshow. Moderovat ji budou Aleš Suchánek s Josefem Malinovským. Veřejné natáčení proběhne 12. prosince v Hořovicích a hosty budou Natálie a Aleš Opatrní.

Před šesti dny 03:07

Lukášek v Kataru: Chytil jsem dobrý start sezony, fotbal je tu všude

Sedmá katarská zima žokeje Tomáše Lukáška se rozběhla ve velkém stylu. Na konci listopadu má český žokej působící v Dauhá na kontě už patnáct vítězství. V rozhovoru pro EquiRadio rozebral nejen dostihy, ale zmínil i atmosféru fotbalového šampionátu.

Před týdnem 54:20

Doufám, že stále mám co říct nastupující generaci jezdců, říká Drahota

Roman Drahota již řadu let patří mezi nejuznávanější české trenéry. V podcastu EquiRadia prozradil, proč oficiálně ukončil aktivity pro ČJF v rámci juniorské reprezentace. Hovořil také o práci s mladými koňmi a zavzpomínal i na své jezdecké začátky.

Před týdnem 06:02

Pius Schwizer jezdil mnoho složitých koní. Dnes to považuje za výhodu

Mistr Švýcarska, bronzový olympijský medailista a držitel zlata z evropského šampionátu Pius Schwitzer letos oslavil šedesátiny. Ve věku, kdy jeho vrstevníci už jezdili po mezinárodních akcích, on obrážel menší národní závody.

Před týdnem 03:37

Mia Rodier-Dawallo zůstala na vozíku. I přesto se stala šampionkou

Paradrezurní šampionka Mia Rodier-Dawallo má otřesné životní zážitky. Kvůli jednomu z nich zůstala na vozíku. Narodila se imigrantům, kteří přišli do Spojených států amerických z blízkého východu až na přelomu tisíciletí. Nic z toho jí nezastavilo.

Před týdnem 32:51

Weinmannová: Dovolená v Rakousku a reiningové závody. Tak to začalo

V letošním roce se Lenka Weinmannová stala seniorskou mistryní České republiky v reiningu. K mistrovskému titulu přidala stříbro z kategorie amatér. V podcastu EquiRadia s Jitkou Kynclovou si povídala o jezdeckých začátcích i plánech do budoucna.

Před týdnem 08:06

Denisa Sikorová: Vyhrát v Madridu je sen, každý den na sobě pracuji

Mladá jezdkyně Denisa Sikorová minulý víkend zvítězila na tříletém Australia Cape v Madridu a upozornila na sebe španělské trenéry. Na závodiště La Zarzuela přitom původně přijela jen na zimní pracovní pobyt. "Hodně mi pomohl Václav Janáček," říká.