• Podcasty
  • Páteční finiš Kateřiny Neumannové
3. září 2021

Poslechněte si podcast: Odložení Tokia mi neprospělo. Rok navíc byl hrozně těžký, popisuje atletka Hejnová

O čem Zuzana Hejnová snila, když začala sbírat medaile na juniorských akcích? Váhala někdy nad tím, jakou trať bude běhat? A byla běžecká dráha na hrách v Tokiu opravdu rychlejší než ty ostatní? Hostem sportovní talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová.

29:09

Páteční finiš Kateřiny Neumannové

Vydává: Český rozhlas

Svého hosta zpovídá bývalá běžkyně na lyžích, olympijská vítězka ze ZOH v Turíně 2006, šestinásobná olympijská medailistka a dvojnásobná mistryně světa Kateřina Neumannová.

Web

Před třemi dny 27:09

Fotbalový trenér dětí Vladan Vršecký: Fungování týmů v Kanadě závisí na jen na klubu a rodičích dětí

Hostem talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je bývalý fotbalový brankář a v současnosti trenér kanadského fotbalového klubu Vladan Vršecký. Jaký je příběh muže, který s fotbalem začínal v jižních Čechách a nyní působí v Ottawě? Jaké skupiny hráčů v Kanadě vede? Jaké má kanadský fotbal postavení mezi společností? Poslechněte si celý rozhovor s trenérem, který se věnuje především mladým nadějným fotbalistům!

Před týdnem 25:17

Fitness trenér Jan Kareš: Lidé, kteří začínají se cvičením, mají tendenci si moc nakládat

Hostem talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je tentokrát fitness trenér Jan Kareš, který se nově může pochlubit držením světového rekordu v počtu shybů absolvovaných za jednu hodinu. Co znamená jeho motto: "Bolest je jen mýtus"? Jaké další rekordy jsou v jeho držení? Jak se mu daří v oboru, kdy má otevřené vlastní fitness centrum? Co radí začátečníkům? Poslechněte si celý rozhovor s trenérem, který se snaží lidem zlepšit postavu.

Před 2 týdny 29:00

Basketbalista Pumprla: Kariéru profesionálního sportovce by měly utvářet i mimosportovní aktivity

Hostem sportovní talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je téměř dvoumetrový basketbalista Pavel Pumprla. Borec, který momentálně obléká dres pražské Slavie, byl kapitánem české reprezentace při úspěšném tažení na světovém šampionátu v Číně v roce 2019. Jak momentálně dělí čas mezi hráčskou kariéru, manažerskou pozici a roli otce? Vzpomíná v dobrém na působení ve Španělsku? Věří, že dotáhne Slavii do nejvyšší české basketbalové soutěže? Poslechněte si celý rozhovor!

Před 3 týdny 31:30

Atlet Petr Svoboda: Přál bych si, aby mě někdo z českých sprinterů poslal do sportovního důchodu

Hostem sportovní talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je držitel národního rekordu na 60 a 110 metrů překážek atlet Petr Svoboda. Jakou chybu udělal na nedávném halovém světovém šampionátu v Bělehradě? Jak psychicky zvládá neustálé zdravotní patálie, které ho provází celou kariérou? Co ho v 37 letech motivuje k neustálému zlepšování výkonnosti? Jaké má atletické sny? Poslechněte si celý rozhovor s nejlepším českým sprinterem - překážkářem.

15. duben 2022 26:33

Lektorka pohybové gramotnosti Alice Paurová: Kin-ball je kolektivní a zábavná hra vhodná pro děti

Hostem sportovní talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je trenérka národního týmu v netradičním sportu kin-ball a lektorka pohybové gramotnosti dětí Alice Paurová. Jak těžké bylo založit svaz nového sportu na území České republiky? Jak se daří mužské a ženské reprezentaci v porovnání se světovou špičkou? Co přináší dětem kolektivní pojetí sportu? Poslechněte si celý rozhovor!

8. duben 2022 26:50

Tenistka Kristýna Plíšková: Sestru Karolínu se snažím pravidelně sledovat a podporovat ji na dálku

Hostem sportovní talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je vynikající tenistka Kristýna Plíšková, která momentálně odložila tenisovou raketu a je v očekávání narození svého prvního potomka. V čem má výhodu, že prochází kariérou i se svojí sestrou Karolínou? Co říká na to, že se mladé české tenistky dokážou prosadit na světových turnajích? Jak se staví k možnému návratu k tenisu už v roli matky? Poslechněte si celý rozhovor z nového studia Radiožurnálu Sport!

1. duben 2022 25:45

Snowboardcrossařka Eva Samková: Ráda trávím čas na horách a baví mě hon za dokonalostí pohybu

Hostem talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je olympionička a snowboardcrossařka Eva Samková. Olympijská vítězka ze Soči 2014, mistryně světa z roku 2019 a česká hvězda zimního sportu přišla o účast na hrách v Pekingu vinou zranění z prosincového závodu z rakouského Montafonu. Jak probíhá její rehabilitace po vážném zranění? Jaké zažívala pocity, když se vrátila na svah? A jak často se zimní královna vrací do svých rodných Krkonoš? Poslechněte si celý rozhovor!

25. březen 2022 26:24

Atlet Patrik Šorm: V letní sezoně chci uspět hlavně na mistrovství Evropy v Mnichově

Hostem talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je pátý muž v běhu na 400 metrů z nedávného halového světového šampionátu v Bělehradě atlet Patrik Šorm. Česká reprezentace se z vrcholu "pod střechou" vrátila sice bez medaile, ale osmadvacetiletý sprinter odjížděl ze Srbska spokojený. Páté místo přidal i se štafetou. Proč ho baví běhat štafetové závody? Jak vnímá rivalitu s Pavlem Maslákem? Poslechněte si celý rozhovor se svěřencem trenéra Dalibora Kupky Patrikem Šormem.

18. březen 2022 26:41

Trenér Holuša: Klidně budu mít ve skupině deset kluků, běžci potřebují konkurenci i v tréninku

Hostem talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je bývalý český atlet a v současnosti trenér nadějných běžců na středních tratí Jakub Holuša. Držitel českého rekordu v běhu na 1500m, mistr Evropy z kontinentálního šampionátu v Praze 2015 se krátce po skončení aktivní kariéry přesunul do trenérské role. Jaká to pro něj byla změna? Je současná generace atletů ochotna snášet tréninkové dávky, které ho dovedly až mezi světovou špičku? Poslechněte si celý rozhovor s "Holubem"!

11. březen 2022 24:59

Helceletová: Atletické kempy pro děti jsme založili, protože mladým chybí pohybové základy

Hostem talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je bývalá česká atletka Denisa Helceletová. Mezi její největší úspěchy patří titul halové mistryně Evropy v běhu na 400 metrů. Stala se i vícemistryní Evrpy v běhu na 400 metrů překážek a brzy se dodatečně dočká i další medaile. Jak si dvojnásobná maminka užívá rodinný život i s manželem a stále českým reprezentantem Adamem Sebastianem Helceletem? Proč pořádá sportovní kempy pro děti? Poslechněte si celý rozhovor!