Český rozhlas - Sport
27. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Páteční finiš Kateřiny Neumannové: Ragbista Kafka: Teď je velká šance pro české ragby, aby se prosadilo. Musíme toho využít

Hostem pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové byl bývalý ragbista reprezentant a komentátor tohoto sportu Martin Kafka, Co očekává od sobotního finále světového šampionátu mezi Jihoafrickou republikou a Novým Zélandem? V jakém stavu se momentálně nachází české ragby? Poslechněte si celý rozhovor.

29:25

Český rozhlas - Sport

Vydává: Český rozhlas

Aktuální události ze sportu. Rozhovory se sportovci, trenéry a manažery.

Web

Včera 34:23

Na síti s Andreou Hlaváčkovou: Šebek po roce v čele NSA: Stabilizace a zrychlení procesů mě těší. Velkým tématem jsou platy trenérů

V pondělním pořadu Na síti přivítala moderátorka Andrea Sestini Hlaváčková předsedu Národní sportovní agentury Ondřeje Šebka. Na jaké velké sportovní akce se mohou těšit fanoušci v Česku v roce 2024? Kolik financí poputuje příští rok do českého sportu? Co by měl znamenat plánovaný zákon o sportu? Chybí důstojná péče o bývalé olympijské medailisty? Poslechněte si celý rozhovor se sportovním funkcionářem.

Před čtyřmi dny 27:03

Tribuna: Štístko Šmicer? Nová kniha nabourává vnímání legendy. Ukazuje ostatním cestu po konci kariéry

Štístko a good guy českého fotbalu, bývalý vynikající hráč, stříbrný a bronzový medailista z Eura a vítěz Ligy mistrů. Fotbalová kariéra Vladimíra Šmicera je ověnčena nádhernými úspěchy, které dosáhl svým umem, láskou k fotbalu, ale taky vždy pozitivním a vítězným přístupem. A i ona pověstná kariéra po kariéře rozhodně stojí za řeč.

Před čtyřmi dny 30:23

Páteční finiš Kateřiny Neumannové: Kulturista Šádek: Ve vrcholu objemové fáze jsem vážil 116 kilogramů, na soutěži mám kolem 108

Hostem pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové byl kulturista Milan Šádek. Jak se liší jeho váha v přípravě a během závodního nastavení? Jak moc velký důraz klade na správné stravování? Kolik vody průměrně denně vypije? Jaký velký zájem je o kulturistiku v tuzemsku? Může se kulturista v Česku uživit jen sportem nebo musí chodit do zaměstnání? Jak si Šádek nejlépe odpočine od fitness center? Poslechněte si celý rozhovor.

Před šesti dny 35:57

Na place: Cyklokrosařka Zemanová: Chci třetí titul mistryně republiky a medaili z mistrovství světa v Táboře

Podzimní a zimní měsíce patří ve světě cyklistiky cyklokrosu. I proto si do studia Radiožurnálu Sport moderátor David Novotný pozval českou reprezentantku Kristýnu Zemanovou. V pořadu Na place si povídali o přípravě na světový šampionát, který v únoru 2024 hostí jihočeský Tábor. Jaký trenér přivedl Zemanovou k cyklokrosu? Ví mladá česká závodnice, proč závodnici a závodnice z Nizozemska a Belgie naprosto dominují? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 37:42

Čistá hra Martina Procházky: Bartošák už dostal nespočet šancí. Nevím, co by mu pomohlo, přemýšlí Procházka

Co si Martin Procházka myslí ohledně další kauzy s brankářem Hradce Králové Patrikem Bartošákem? Je ve hře šance, že by se v nejbližší době v sestavě trápícího se Kladna objevil Jaromír Jágr? Považuje olympijský šampion z Nagana a bývalý hokejista férové, když se v nižších soutěžích odkupují licence? Co očekává od úterního šlágru 23. kola mezi Spartou a Litvínovem? Poslechněte si Čistou hru a dejte si další extraligové kolo ve vysílání Radiožurnálu Sport i na internetu.

Před týdnem 30:52

Na síti s Andreou Hlaváčkovou: Plekanec: V zámoří jsme žili ve fantasy světě. Fungovat u národního týmu je pro mě velkou ctí

Exkluzivního hosta přivítala v pondělním pořadu Na síti moderátorka Andrea Sestini Hlaváčková. Ve studiu Radiožurnálu Sport si povídala s bývalým hokejistou a současně asistentem trenéra národního týmu Tomášem Plekancem. Jak vzpomíná na angažmá v NHL? Jak náročné pro něj bylo se vrátit z Montrealu na Kladno? Kdy úspěšnému hokejistovi došlo, že by se mohl dát na trenérskou cestu? Co si myslí o debatě ohledně zavedení povinné ochrany krku? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 44:21

Tribuna: Reprezentace už v českém fotbale není nejvíc. Dokazuje to alkoaféra a pád trenéra Šilhavého

Česká fotbalová reprezentace bude mít po pěti letech nového trenéra. Jaroslav Šilhavý u týmu skončil navzdory tomu, že s mužstvem postoupil na mistrovství Evropy. Bylo to překvapení, nebo nutnost? Proč byl v závěru svého působení tolik kritizovaný? A jak to bylo s opileckou aférou trojice reprezentantů?

Před týdnem 31:54

Páteční finiš Kateřiny Neumannové: Prskavec: Nedokážu si představit, že bych někam odjel na dva měsíce bez rodiny. Do Paříže se těším

Hostem pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové byl vodní slalomář Jiří Prskavec, který je mimo jiné i tváří našeho projektu Olympijský rok. Ve sportovní talkshow se olympijský šampion z Tokia ohlédl za uplynulou sezonou, kterou prožil nejen na kajaku, ale i na kánoi. Užil si otcovskou dovolenou? Jak moc mu záleží na tom, aby jeho děti sledovaly závody přímo na místě? Jak moc je pro Prskavce náročné cestování s dětmi? Co říká na trať v Paříži? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 34:37

Na place: Na cestování na závody nesnáším, že se nemůžu pořádně najíst, směje se biatlonistka Voborníková

Krátce před startem nové biatlonové sezony usedla do křesla v pořadu Na place česká reprezentantka Tereza Voborníková. Klade na sebe po minulé průlomové sezoně vyšší nároky? Cítí větší tlak od veřejnosti a týmu na výsledky? Učí se od starších reprezentačních kolegů, jak se vyrovnávat s psychickým tlakem? Zvládá časté cestování na závody? Při čem se nejlépe odreaguje a vypustí z hlavy myšlenky na biatlon? Poslechněte si celý rozhovor s mladou českou závodnicí.

Před 2 týdny 43:54

Čistá hra Martina Procházky: Měl jsem rád jistotu a stálou sestavu. Nelíbí se mi, když trenér překope celý tým, tvrdí Procházka

Po reprezentační pauze už jede znovu na plné obrátky hokejová extraliga. V pořadu Čistá hra Martina Procházky reportéři Petr Tomášek a David Nyč řešili i situaci, kdy se během zápasu střídají brankáři, ale také často mění útočné formace. Co Procházka říká na aféru kolem fotbalových reprezentantů před závěrečným zápasem kvalifikace? Zašli hokejisté během reprezentačního srazu také na pivo? Proti jakým obráncům se Procházkovi nehrálo dobře? Poslechněte si hokejovou talkshow.