• Podcasty
  • Páteční finiš Kateřiny Neumannové
Páteční finiš Kateřiny Neumannové
NejnovějšíPřed čtyřmi dny

Poslechněte si podcast: Není jednoduchý, ale pro diváka zajímavý, říká Charvátová Křížová o sjezdu ve Špindlerově Mlýně

Poslední lednový víkend bude ve Špindlerově Mlýně patřit Světovému poháru v alpském lyžování žen. I proto si do studia Radiožurnálu Sport pozvala moderátorka Kateřina Neumannová bronzovou olympijskou medailistku ze Sarajeva 1984 Olgu Charvátovou - Křížovou. Jak se bývalá alpská lyžařka těší na souboj Mikaely Shiffrinové a Petry Vlhové? Jak moc fandí české reprezentantce Martině Dubovské? Poslechněte si celý rozhovor.

28:03

Páteční finiš Kateřiny Neumannové

Vydává: Český rozhlas

Svého hosta zpovídá bývalá běžkyně na lyžích, olympijská vítězka ze ZOH v Turíně 2006, šestinásobná olympijská medailistka a dvojnásobná mistryně světa Kateřina Neumannová.

Web

Před týdnem 31:22

Filip Šuman: Olympiáda dětí a mládeže může být pro sportovce důležitým prvkem i v životní kariéře

Dva dny před startem Olympiády dětí a mládeže se ve studiu Radiožurnálu Sport objevil vedoucí tohoto projektu pro mládežnický sport a zároveň místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman. Moderátorce Kateřině Neumannové v pořadu Páteční finiš prozradil, jak složitá byla příprava vrcholné akce, ale také se rozpovídal o celospolečenském rozsahu sportovní události. Co je hlavním cílem mládežnické olympiády? Dozvíte se v rozhovoru se sportovním funkcionářem.

Před 2 týdny 26:51

„Tělo vydrží neskutečné věci.“ Basketbalistka Suchanová chce stále hrát, ale změnila priority

Hostem pořadu Páteční finiš byla opora basketbalové Slavie Praha Kateřina Suchanová. Stříbrná medailistka z mistrovství světa a vítězka basketbalové Euroligy popsala moderátorce Kateřině Neumannové, jak složitý byl návrat ke sportu po dvou mateřských pauzách. Jaká je podle ní ideální výška na basketbal? Přemýšlí bývalá reprezentantka, co bude její náplní života až skončí s basketbalem? Užijte si celý rozhovor.

Před 3 týdny 31:48

Vojtěch Šilhan: Katar při mistrovství světa ve fotbale nasadil laťku velmi vysoko

Ve studiu Radiožurnálu Sport se v pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové objevil sportovní redaktor Vojtěch Šilhan. Ten strávil více než měsíc v Kataru, kde se konalo fotbalové mistrovství světa. Jaké jsou jeho nejsilnější zážitky, nebo jak probíhala organizace jednoho z nejkontroverznějších šampionátů historie? Co ho zaujalo na fotbalových stadionech? Co pro něj bylo největším překvapením mistrovství světa? Užijte si celý rozhovor s fotbalovým redaktorem.

30. prosinec 2022 14:53

To nejlepší z talkshow Páteční finiš! U Neumannové byli Davidová, Strachová nebo Hirt

Každý pátek mezi desátou a jedenáctou hodinou dopoledne můžete na Radiožurnálu Sport poslouchat rozhovory olympijské vítězky Kateřiny Neumannové, která si do studia zve sportovní osobnosti. V roce 2022 přivítala například biatlonistku Markétu Davidovou, cyklistu Jana Hirta nebo snowboardistku Evu Adamczykovou. Poslechněte si výběr toho nejlepšího, co v pořadu Páteční finiš zaznělo.

23. prosinec 2022 33:43

Trenérka a kaskadérka Hana Dvorská: Nejraději mám sporty, které můžu provozovat venku

V předvánočním čase si cestu do studia Radiožurnálu Sport našla 62letá trenérka, instruktorka a kaskadérka Hana Dvorská. Ve sportovní talkshow Páteční finiš moderátorce Kateřině Neumannové prozradila, jak vypadá její běžný den. Jak kombinuje vlastní tréninkové dávky s pozicí instruktorky a trenérky cvičení? Považuje kaskaderství, kterému se věnuje, za nebezpečné povolání? Chtěla se někdy sportu věnovat profesionálně?

16. prosinec 2022 29:36

Gymnastka Aneta Holasová: V Tokiu jsem nemohla závodit v plné síle, snad se to povede v Paříži

Ve sportovní talkshow Páteční finiš si povídala moderátorka Kateřina Neumannová se sportovní gymnastkou Anetou Holasovou. V rozhovoru přišla řeč na premiérovou účast české reprezentantky na olympijských hrách v Tokiu, ale i na nominační kritéria k té nadcházející v Paříži. Co si myslí o skandálech, které zasáhly prostředí sportovní gymnastiky? Jakou disciplínu nemá v oblibě? Užijte si celý rozhovor.

9. prosinec 2022 37:39

Sportovní novinář Karel Tejkal starší: Nejraději vzpomínám na rozhovory se Zátopkovými

V pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové promluvili dva vzácní hosté, kteří se během života točili v oblasti sportu a médií. Legenda Českého rozhlasu Karel Tejkal a jeho syn Karel Tejkal mladší, který působí jako tiskový mluvčí sportovních hvězd a velkých sportovních akcí. Vzpomínalo se třeba na rozhovory s Danou a Emilem Zátopkovými. Jak probíhalo vysílání v minulém století? Užijte si celý rozhovor.

2. prosinec 2022 32:41

Sportovní lékař Jiří Dostál: Kdo se vrátil do tréninku brzy, měl vyšší riziko postcovidového syndrom

S moderátorkou Kateřinou Neumannovou si ve studiu Radiožurnálu Sport povídal sportovní lékař Jiří Dostál. V pořadu Páteční finiš rozebírali, co vše se dá zkoumat ve sportovní laboratoři, ale také třeba postcovidový syndrom, který zkomplikoval kariéru řadě úspěšných sportovců. Je podle něj důležitější vychovávat rodiče nebo trenéry? Berete si často inspiraci ze zahraničních sportovců? Užijte si rozhovor a dostaňte se pod pokličku sportovního lékařství.

25. listopad 2022 34:00

Markéta Davidová: Těší mě, že se olympiáda v roce 2026 vrátí do míst, kde je běžné dělat zimní sport

Krátce před startem nové sezony si našla čas na rozhovor pro Radiožurnál Sport biatlonistka Markéta Davidová. V pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové promluvila o aktuální formě nebo o tom, co se jí honí hlavou před poslední střeleckou položkou v důležitém závodě. Jak pro ni bylo těžké vystudovat dva obory na vysoké škole? Připouští si pozici české biatlonové jedničky? Užijte si celý rozhovor s usměvavou závodnicí, kterou čeká první start sezony už ve středu 30. listopadu.

18. listopad 2022 29:58

Je úžasné, že světová tyčka má Duplantise, říká kouč Janáček. Příprava dětí má být všeobecná

Ve studiu Radiožurnálu Sport si s moderátorkou Kateřinou Neumannovou povídal bývalý skokan o tyči Štěpán Janáček. V pořadu Páteční finiš prozradil, čemu se věnuje po skončení aktivní kariéry. Kdo podle něj nahradí právě odcházející českou legendu Jana Kudličku? V čem je světový rekordman Armand Duplantis výjimečný? Užijte si celý rozhovor se Štěpánem Janáčkem, který se zúčastnil olympijských her v Sydney, Athénách a Pekingu.