Epizoda 199. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Jamajka není jen Bob Marley a konopí

Jamajku si většina lidí spojí především s Bobem Marleym i benevolentním přístupem ke konopí. Karibský ostrov má ovšem i množství další lákadel. I sem se jezdí za luxusními resorty a plážemi, velikým tahákem je také současná hudební scéna, bohatá příroda, jídlo, rum i vřelí obyvatelé.

36:54

Pas a pusu

Vydává: Novinky.cz

Cestovací příběhy z dob, kdy to ještě šlo, pro inspiraci v dobách, až to zase půjde. O svých zážitcích z cest vypráví fotograf a redaktor Jakub Kynčl.

Web

Epizoda 28Před šesti dny 42:50

Divoká Austrálie žije vlastním životem. Nadchne hlavně přírodou

Klokani, koalové, ale i jedovatí pavouci a hadi. Austrálie má pověst divokého kontinentu, kde je nebezpečné snad každé druhé zvíře. Kdo však najde odvahu se k protinožcům vydat, bude odměněn krásnými plážemi, národními parky a pulzujícími městy. A i taková cesta přes půlku planety jde uskutečnit s omezeným rozpočtem.

Epizoda 27Před 2 týdny 47:08

Hygge i krádeže kol. Dánsko umí pořádně překvapit

Dánsko není jen Kodaň se sochou malé mořské víly, Legoland a hygge. Tato malá skandinávská země dokáže překvapit i svéráznými obyvateli, častými krádežemi kol nebo zvyky, nad kterými byste nejspíš zakroutili hlavou. Věděli jste například, že pokud oslavíte 25. narozeniny za svobodna, přivážou vás Dánové k pouliční lampě a zasypou hromadou skořice?

Epizoda 2615. únor 2022 12:49

Léto 2022 ve jménu Makarské a Turecka

Po bezmála dvou letech života s covidem vyhlížíme všichni už letní sezónu, ač nikdo pořádně neví, jak bude probíhat. Cestovkám se skvěle prodává Turecko, ale návrat do doby předcovidové vyhlíží i Chorvatsko.

Epizoda 251. únor 2022 38:23

Paříž je náročná, ale má jedinečnou atmosféru

Paříž pravidelně okouzluje turisty svou architekturou, světoznámými památkami či řadou muzeí a galerií. Jak se však v dvoumilionové metropoli žije? O tom ví své Čech Jindřich Oukropec, který v ní čtyři roky bydlel. Jaká místa vyhledávají obyvatelé a v čem se zásadně liší od Pražanů? A jaké stereotypy o Francouzích a Pařížanech jsou založené na pravdě?

Epizoda 2418. leden 2022 42:20

Barcelona jako místo pro život? Každý si tam najde to svoje

Barcelona jako místo pro život? Každý si tam najde to svoje Barcelona není pro turisty žádná velká neznámá. Katalánská metropole proslula zejména kolosálním chrámem Sagrada Família a dalšími stavby architekta Gaudího. Češka Kristina Andonov však druhé největší španělské město poznala i pohledem místní obyvatelky, když v něm strávila čtyři roky života. Jaké má na Barcelonu vzpomínky a co doporučuje k vidění?

Epizoda 234. leden 2022 30:14

Jedno z nejhezčích evropských měst vás finančně zruinuje

Dánská Kodaň je ideální destinací na prodloužený víkend. Nemá sice tolik památek jako třeba Řím, Paříž či Vídeň, zato ale nadchne příjemnou a vřelou atmosférou. A taky množstvím oceněných restaurací. Připravte si však peněženky, protože levný výlet to nebude. Poslechnout si o tom můžete v prvním letošním dílu cestovatelského podcastu Pas a pusu.

Epizoda 2221. prosinec 2021 48:01

Pacifická hřebenovka je královnou mezi traily

Pacific Crest Trail má pověst jedné z nejhezčích dálkových tras světa. A také jedné z nejnáročnějších. Kompletní trek, dlouhý téměř 4300 kilometrů, totiž dokončí pouhých pět procent lidí. V roce 2018 se mezi ně zařadila také Češka Lucie Kutrová, které americká Pacifická hřebenovka změnila život.

Epizoda 217. prosinec 2021 43:48

Maroko je barevná brána do orientu

Maroko je ideální zemí pro ty, kteří chtějí poznat kouzlo orientu. V zemi neplatí tak striktní pravidla jako třeba v Egyptě nebo státech Arabského poloostrova, přesto nebudete ochuzeni o autentické zážitky, množství barev, vůní a další intenzivní vjemy. Ať už navštívíte Marrákeš, Fez, Rabat nebo Casablancu, vzpomínat budete ještě dlouho.

Epizoda 2023. listopad 2021 53:06

Grónsko je jedna z posledních autentických divočin

Grónsko je destinací pro fajnšmekry, kteří nehledají luxus, ale pravé dobrodružství. Pustá a odlehlá země, kde i v hlavním městě žije jen necelých 20 tisíc lidí, je zcela odlišná od všeho, co patrně v životě navštívíte.