16. květen 2022

Poslechněte si podcast: Parkování v Pardubické nemocnici bude ještě složitější. Ubydou další místa

Jet do nemocnice v Pardubicích autem, začíná být čím dál komplikovanější. Stavba centrálního urgentního příjmu v samém středu areálu totiž značně omezila počet parkovacích míst. Zábor prostranství se navíc ještě rozšíří a stání tak bude ještě méně.

00:17

Zprávy pro Pardubický kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace z Pardubického kraje. Sledujeme dění v politice, sportu, kultuře v malých obcích i velkých městech.

Web

Před dvěma dny 02:14

V Pardubicích začala úplná uzavírka podjezdu na ulici 17. listopadu

Řidiče, cyklisty i chodce v Pardubicích ode dneška čekají komplikace. Kvůli modernizaci železničního koridoru je až do 7. července uzavřený podjezd na ulici 17. listopadu pro veškerou dopravu. Je to přitom hlavní průtah městem ve směru na Chrudim.

Před třemi dny 02:36

V Moravské Třebové otevřeli novou nemocnici následné péče

V Moravské Třebové mají novou nemocnici následné péče. Stojí na pozemku, kde bylo dříve dětské oddělení. Součástí prostor je i zázemí pro Zdravotnickou záchrannou službu.

Před čtyřmi dny 02:08

Pardubice dají za letní stadion o 30 milionů víc. Město ho chce vylepšit

Město Pardubice zaplatí za modernizaci letního stadionu přibližně o 30 milionů korun víc, než se původně počítalo, chce totiž ještě vylepšit jeho zázemí. Na sportovišti budou například sklopné sedačky pro diváky nebo trvanlivější trávník na hřišti. Náklady navíc zaplatí z daňové optimalizace, která spočívá v odpočtu DPH.

Před pěti dny 01:56

Jak pomoct slatiňanskému zámku po bouři? Kupte si vstupenku

Nárazy větru, krupobití, potoky vody. Následky silné bouřky z minulého týdne jsou vidět na zámku ve Slatiňanech doteď. Řádění živlů trvalo jen pár minut. Účet celkových škod tam zatím vyčíslili na víc než jeden a půl milionu.

Před týdnem 01:53

Nový pardubický útulek pro opuštěná zvířata bude nakonec ve Starých Čívicích

Pardubice budou mít nový zvířecí útulek. Zastupitelé po několika letech nakonec našli vhodné místo v lokalitě nazvané Jámy ve Starých Čívicích, kde by objekt neměl nikomu vadit. Teď je útulek v areálu veterinární kliniky, ale tam je nedostatek místa a navíc má v místě vzniknout nový domov pro seniory.

Před týdnem 09:22

VIDEO: Od vyhlazení Ležáků uběhlo 80 let. Podívejte se na poslední z rekonstrukcí operace Anthropoid

Sérii živých zpravodajských rekonstrukcí završil Český rozhlas vysíláním z Ležáků, malé osady na Chrudimsku, kterou se nacisté podobně jako předtím Lidice rozhodli vymazat z mapy. Důvodem bylo odhalení gestapa, že parašutisté odtud udržovali vysílačkou spojení mezi domácím a zahraničním odbojem.

Před týdnem 02:06

Koleje zdražují. Rostoucí ceny energií pocítí i studenti pardubické univerzity

S rostoucími životními náklady musí počítat i vysokoškoláci. Ceny energií, potravin a pohonných hmot jdou nahoru a zvýšené náklady nutí přepisovat ceníky i provozovatele jak studentských privátů, tak i vysoškolských kolejí. To je případ i pardubické univerzity. Od příštího akademického roku zvýší platby za ubytování o 10 %, zájem o koleje přesto podle počtu podaných žádostí neklesá.

Před týdnem 02:17

V Masarykových kasárnách chce pardubická radnice postavit novou základní školu

V areálu pardubických Masarykových kasáren by mohla vzniknout úplně nová škola. Radní města už záměr projednali, ve čtvrtek ho předloží zastupitelům. Ve městě je totiž většina škol na hranici svých kapacit a teď do lavic přicházejí silné populační ročníky, navíc přibyly i ukrajinští školáci. Reportérka Drahomíra Bačkorová zjistila, že právě na území pátého městského obvodu jsou školy prakticky plné.

Před týdnem 02:26

Podjezd v centru Pardubic bude 6 dnů uzavřený. I pro cyklisty a chodce

Řidiče, cyklisty i chodce v Pardubicích čekají na začátku prázdnin komplikace. Kvůli modernizaci železničního koridoru bude od 1. do 7. července úplně uzavřený podjezd na ulici 17. listopadu pro veškerou dopravu. Je to přitom hlavní průtah městem ve směru na Chrudim. Redaktorka Drahomíra Bačkorová zjišťovala, jak se uzavírka dotkne řidičů, cestujících MHD i chodců.

Před 2 týdny 02:44

Chrudimská nemocnice je v krizi. Kvůli nedostatku personálu hrozí omezení péče

Nemocnice v Chrudimi v létě pravděpodobně omezí poskytovanou péči. Zdravotnické zařízení má velké problémy s nedostatkem personálu. Může to znamenat i to, že pacienti budou muset cestovat do sousedních Pardubic. Zároveň ve městě vzniká petice, která požaduje pravý opak. Obnovení plného provozu jako v období před pandemií koronaviru.