Zprávy pro Pardubický kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Pardubice obnoví nepovedenou petici proti spalovně. Senát ji vrátil kvůli neplatným podpisům

Pardubická radnice nevzdává snahu zabránit zprovoznění spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví. Ministerstvo životního prostředí dalo projektu firmy AVE CZ kladný posudek vlivu na životní prostředí, okolní obce ale zařízení na svém území nechtějí. Nedávno kvůli tomu vznikla i petice, kterou magistrát Pardubic zaslal Senátu.

02:42

Zprávy pro Pardubický kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace z Pardubického kraje. Sledujeme dění v politice, sportu, kultuře v malých obcích i velkých městech.

Web

Dnes 02:11

Skokové zdražení nájemného vyhnalo některé jachtaře z centra Pardubic

Povodí Labe skokově zdražilo ceny za pronájem pozemků pro mola na řekách. Sportovním klubům, školám, jachtařům i komerčním lodním dopravcům tak nájemné meziročně vzrostlo o stovky procent, což můžou být i desítky tisíc korun. Někteří nájemci proto přestěhovali mola i lodě jinam.

Včera 02:46

Stavba kruhového objezdu v Lázních Bohdaneč přibrzdí výpadovku na D11

Komplikace čekají na řidiče na trase Pardubice - Chlumec nad Cidlinou. Vedle stávající uzavírky v Poděbradské ulici v Pardubicích, musí totiž motoristé jedoucí z krajského města na Chlumec od června počítat s omezením i v Lázních Bohdaneč. V místě odbočky na Neratov v blízkosti čerpací stanice je přibrzdí výstavba nového kruhového objezdu.

Včera 02:25

Zastupitelé Pardubic schválili stavbu parkovacího domu u arény

Zastupitelé Pardubic schválili plán na výstavbu parkovacího domu v ulici U Stadionu v sousedství zimního i letního stadionu. Bude v něm 375 parkovacích míst, kterých je tam nedostatek.

Před dvěma dny 01:58

V kraji přibývají nádrže na dešťovou vodu. Pořídí je škola i nemocnice

Podle předpovědí meteorologů nás čekají dny, kdy na většině území republiky nezaprší a bude sucho. A tak by majitelům zahrad mohla na závlahu trávníků a záhonů přijít vhod voda z dešťových nádrží. Šetřit vodou z kohoutku se chystají i některé organizace zřizované Pardubickým krajem, v areálech už staví nebo plánují stavět větší nebo menší retenční dešťové nádrže, celkové náklady dosahují desítek milionů korun.

Před čtyřmi dny 02:32

V Chrudimi se vrátíte do školních lavic. Muzeum vystavuje klovatinu i medaile pro šprty

Ručně šité kapsáře z povlečení, tvrdé lavice, bílá lepicí pasta. Návštěva výstavy Hola hola, škola volá okamžitě v člověku probudí vzpomínky. Na jedničky v písance i na měření obličeje kvůli plynové masce.

Před pěti dny 02:01

Prales Polom na Chrudimsku je pro návštěvníky uzavřený, hrozí pády stromů

Do rezervace Polom na Chrudimsku se turisté několik let nepodívají. Podle ochránců přírody tam není bezpečno. Stromy jsou napadané kůrovcem a můžou se kdykoli zřítit. A není to jediné místo, které si návštěvníci budou muset ze seznamu výletů škrtnout.

Před šesti dny 02:28

Hlinsko se ještě pokusí změnit rozhodnutí uzavřít poštovní pobočku v Chlumu

Příští měsíc v Pardubickém kraji skončí šestnáct poštovních poboček. Na seznamu je i ta v Chlumu u Hlinska. Hlinecká radnice chce ale ještě jednat o zachování provozu. Má několik variant, aby případné uzavření pošty znamenalo co nejmenší komplikace pro obyvatele.

Před týdnem 02:44

Sluneční pláž v Pardubicích finišuje s přípravami, otevře 1. června

Sluneční pláž v Pardubicích zahájí sezonu 1. června. Bude jediným otevřeným koupalištěm v krajském městě, druhé město nechává modernizovat. Zhruba dva týdny se údržbáři věnují přípravě na otevření. Druhé koupaliště Cihelna je zavřené od loňska, město ho po modernizaci otevře příští rok.

Před týdnem 02:46

Stavba dálnice a obchvatu obtěžuje obyvatele Rokytna, žádají v obci třicítku

Nelehkou situaci zažívají v těchto dnech obyvatelé Rokytna na Pardubicku. Obec je kvůli aktuálnímu souběhu silničních staveb odříznutá od hlavní přístupové trasy a místním to přináší nemalé dopravní problémy. Například cizí řidiči ignorují objížďky a bez povolení využívají místní komunikace, navíc podle místních na úzkých cestách ohrožují chodce. Obci teď s tím došla trpělivost.