Zprávy pro Plzeňský kraj
Před šesti dny

Poslechněte si podcast: Pandemii nepřežila řada bezobalových obchodů, Bezobalofka v Rokycanech se ale stále drží

Nakoupit si do vlastních nádob potraviny nebo třeba prací prášek je v poslední době stále složitější. Bezobalovým obchodům se totiž nedaří a některé končí. Například v Plzeňském kraji zůstal poslední kompletně bezobalový obchod, a to v Rokycanech.

02:30

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Dnes 02:55

Tipy na víkend v Plzeňském kraji: ITEP, Finále, Svět knihy, Festival vína, Slavnosti jablek

Tento víkend je opravdu nabitý zajímavými akcemi. Filmový festival Finále, knižní a literární veletrh Svět knihy, Plzeňský festival vína nebo Slavnosti jablek v Nebílovech. Podívejte se na naše tipy a pozvánky.

Včera 03:22

Na Šumavě se revitalizují mokřady, cílem je zadržet vodu v krajině

Odvodňovací kanály a narovnané toky. I takové zásahy z minulých let mají vliv na současný nedostatek vody v krajině. Na Šumavě s tím bojuje projekt Život mokřadům.

Včera 03:23

O předporodní kurzy fakultní nemocnice je stabilní zájem

Být na všechno připravená a mít maximum informací. S tím ženy navštěvují předporodní kurzy. Jeden takový nabízí i plzeňská fakultní nemocnice.

Před dvěma dny 03:31

Do kaple v Kašperských Horách se vrátila socha Ježíšovy babičky

I když se ukradená socha svaté Anny z Kašperských Hor nikdy nenašla, figura Ježíšovy babičky Anny se do tamní kaple po desítkách let vrátila. Nikoli ta původní, ale její volná kopie. Jaký je její příběh?

Před dvěma dny 02:57

Všeruby vyhrály soutěž v třídění odpadu, využívají služby odpadového manažera

Tušíte, co dělá odpadový manažer? Už několik měsíců jeho služby využívají například Všeruby na severním Plzeňsku. Poté, co město vyhrálo první místo v soutěži „My už třídit umíme", se chce odpadovému hospodářství věnovat do hloubky.

Před dvěma dny 03:30

Sýry z Klatov putují do celé Evropy, doménou mlékárny je mozzarella

Klatovská mlékárna letos slaví sté narozeniny. Místo malého družstva Šumava byla na počátku 90. let minulého století v Klatovech jedna z největších a nejmodernějších mlékáren v Evropě. Dnes je jedním vlastníkem francouzská nadnárodní společnost Lactalis.

Před třemi dny 03:46

SDH v Plzni-Újezdě hledá nové členy

Dobrovolní hasiči v Plzni-Újezdě pátrají po nových lidech, kteří by obohatili jejich tým. Po odchodu několika členů se jim nedaří doplnit stavy. Pomohlo by více benefitů?

Před třemi dny 03:13

Sportovní klub Neslyšících Plzeň otevřel nový areál

Poličky plné pohárů a dalších trofejí zdobí novou klubovnu neslyšících sportovců v Plzni na Košutce. Kromě ní mají k dispozici nové hřiště na volejbal, futsal nebo pétanque.

Před třemi dny 03:26

Kostel Nanebevzetí Panny Marie získal nový zvon, daroval ho sem třináctiletý zvoník

Ve věži kostela Nenebevzetí Panny Marie v Plzni je další zvon. A velkou zásluhu na tom má místní třináctiletý zvoník Bruno Bezděk.

Před čtyřmi dny 02:59

Plzeňská Škoda Group vyrábí aktuálně nejdelší trolejbusy v Česku, sloužit budou v Praze

Čtyři nápravy, dva klouby a délka skoro 25 metrů – tak vypadá aktuálně nejdelší trolejbus v České republice. Pro Bratislavu a teď už i pro Prahu vyrábí tyto vozy plzeňská Škoda Group ve spolupráci s polským Solarisem.