16. březen 2020

Poslechněte si podcast: Pandemie koronaviru zastavila sportovní svět. Olympijské Tokio se dál připravuje, byť s mnoha otazníky. Zemřela velká oštěpařská i lidská osobnost, Dana Zátopková.

22:17

Z Cup

Vydává: Rádio Z

Sportovní magazín rádia Z. Poslouchejte každé pondělí.

Web

Včera 18:00

Pavel Sluka: Ambice na medaile jsou, Špotáková je ve skvělé formě

,,Budu spokojený, když přivezeme 2 až 3 medaile, ale ambice jsou u každého jiné. Nikdy jsme ze světových soutěží nevozili medailí mnoho. Jestli to je poslední MS Barbory Špotákové uvidíme. Na tomto před 20 lety začínala,” říká šéftrenér atletické reprezentace Pavel Sluka. 

Před týdnem 19:14

Hana Matelová: Přála bych si medaily

,,V roli vlajkonošky jsem byla poprvé a prožívala jsem situaci ve velkém stresu. Nabídnutá pozice mě ale potěšila. Svůj rodný kraj mám ráda a ráda se do něj vracím”, popisuje své emoce z Olympiády mládeže stolní tenistka Hana Matelová.

Před 2 týdny 17:36

Leopold König o Sazka Tour: Podmínky v Jeseníkách a Beskydech si nemůžeme vynachválit

Na severu Moravy se tento týden pojede nejprestižnější cyklistický závod na domácí půdě - letošní třináctý ročník Sazka Tour. „Podmínky v Jeseníkách a Beskydech si nemůžeme vynachválit. Kopce, kvůli kterým tam jsme, jsou bezkonkurenční. Máme z čeho vybírat, máme tam i zázemí velkých měst jako třeba Olomouc,” říká ředitel závodu Leopold König, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET. 

Před 3 týdny 20:11

Strach z vody jsem překonal zkušenostmi, přiznává stříbrný kanoista Rohan

Ve středu začne Mistrovství světa ve vodním slalomu v Augsburgu. Do Německa se šampionát vrací přesně 50 let od chvíle, kdy se konala olympijská premiéra tohoto sportu. Mezi favority některé z medailí se řadí olympijský vítěz Jiří Prskavec, stříbrný z Tokia Lukáš Rohan nebo loňská mistryně světa Tereza Fišerová. ,,Strach z vody jsem překonal zkušenostmi,” přiznává Lukáš Rohan. 

18. červenec 2022 18:44

Alexander Choupenitch: Zájem dětí o šerm se zvýšil, člověk se vždycky snaží dosáhnout nejvyšší mety

,,V září po Olympijských hrách bylo na náborech o několik dětí více než před rokem. Jsem optimista. Věřím, že nás v šermu čekají dobré časy. Mistrovství Evropy je pro nás vrchol, protože jsou proti nám velmi silní soupeři,” říká Alexander Choupenitch, bronzový šermíř z Letních olympijských her v Tokiu.

11. červenec 2022 20:41

Předseda Českého atletického svazu Varhaník: Letošní sezóna měla být dimenzovaná na mistrovství Evropy

„Jsem rád, že po covidu konečně máme hlavní sezónu ve standardním režimu. Nominovali se všichni až na výjimky. Pevně věřím, že i v té složité sezóně, kde jsou dva vrcholy a ne všichni upřednostnili mistrovství světa, budou výkony na hranici možností,” říká předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET. 

4. červenec 2022 20:33

Cyklista Lubor Tesař: Tour de France je vlastně dokument o místech, kterými se projíždí

„Tour de France je jedna z nejdůležitějších letních sportovních událostí a možná nejen sportovních. Jak to natáčí televize, je to vlastně dokument o místech, kterými se projíždí. Je to zajímavé i z hlediska cestovního ruchu a oslovení zemí, kterými se pojede, aby si dokázaly získat návštěvníky,” myslí si host sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET Lubor Tesař. V letošním 109. ročníku zavítá Tour de France kromě Francie mimořádně do Dánska, Belgie, Lucemburska a Švýcarska. 

27. červen 2022 18:54

Na podporu publika jsem se za covidu neuvěřitelně těšil, říká překážkář Petr Svoboda

„Já mám už dlouhodobě hrozně rád Memoriál Josefa Odložila, protože to je jeden z mála mítinků, kde můžu běžet doma před českým publikem a před hojně obsazenými tribunami. Užívám si to a je to pro mě vždycky svátek,” říká atlet Petr Svoboda, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET. 

20. červen 2022 19:46

Liga národů zvyšuje soutěživost mezi týmy, myslí si reportér deníku Sport Štěpán Filípek

Česká republika odehrála čtyři zápasy v elitní skupině Ligy národů UEFA a vybojovala čtyři body. „Já bych řekl, že bodově i to postavení v tabulce je v podstatě nad očekávání,” říká host sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET, hlavní reportér deníku Sport Štěpán Filípek. 

13. červen 2022 17:52

Mathias Vacek: Ještě dva roky dozadu jsem nevěděl, jestli budu cyklista nebo lyžař

„Ještě dva roky dozadu jsem nevěděl, jestli budu cyklista nebo lyžař, protože oboje mi šlo výborně. Nakonec ale zvítězila cyklistika,” říká host magazínu Z Cup na Rádiu ZET, cyklista Mathias Vacek. V dětství se s rodinou přestěhoval do Rakouska, v dospívání trénoval v Itálii.