• Podcasty
  • Dobré odpoledne z Českých Budějovic
Dobré odpoledne z Českých Budějovic
8. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Památky, příroda i novinky. Krásy jižních Čech na fotografiích Tomáše Perzla uvidíte v rozhlase

Krásy jižních Čech. Tak se jmenuje výstava fotografií, která je do konce ledna k vidění v budově Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů. Autorem snímků je Tomáš Perzl, který mnohé záběry pořídil pomocí dronu.

02:24

Dobré odpoledne z Českých Budějovic

Vydává: Český rozhlas

Odpolední proud plný hudby a informací ze světa, domova a regionu.

Web

Před 3 týdny 03:13

Ona maluje, on píše básně. Společně teď sourozenci vystavují v českobudějovickém rozhlase

Akvarely a kresby Kateřiny Landové si můžou lidé prohlédnout ve výstavním prostoru Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů. Souběžně s obrazy jsou tu ale i básně, jejichž autorem je Tomáš Richtr. Poezie a výtvarné umění sourozenců se vzájemně doplňují.

10. říjen 2023 03:42

Mezi světlem a stínem. Přemysl Gráf vystavuje v rozhlase své realistické i fantaskní obrazy

Autorskou výstavu obrazů jihočeského výtvarníka Přemysla Gráfa hostí Český rozhlas České Budějovice. Expozice s názvem Mezi světlem a stínem je k vidění v prostorách kavárny. Setkávají se v ní realistické obrazy se snovými vizemi tvůrce.

6. září 2023 03:51

Na nebi a ve vodě. Ivana Brázdová vystavuje v budějovickém rozhlase své plastické obrazy

Velkoformátové plastické obrazy s 3D efektem zaplnily galerii Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů. Jejich autorkou je místní malířka Ivana Brázdová.

4. září 2023 32:57

Nejromantičtější pořad v éteru je tady: Startuje Zlatá láska plná dojemných příběhů manželských párů

Na vlnách regionálních stanic Českého rozhlasu si nenechte ujít jeden z nejromantičtějších pořadů, který budeme vysílat. Soutěžní pořad Zlatá láska se od září rozjíždí v pravidelném víkendovém rytmu a je o párech, které spolu žijí v manželském svazku 50 a více let. Který příběh vás chytí za srdce?

12. červenec 2023 04:53

Pikador, jak Jihočeši říkají párku v rohlíku, vymyslel budějovický řezník. Teď mu konkuruje hot dog

Párek v rohlíku znají asi všichni, jen někteří ale také vědí, že na jihu Čech, zvláště v Českých Budějovicích, mu místní neřeknou jinak než pikador. Aby ne, vždyť právě tady v roce 1972 pikador vznikl. Ale jedním z jeho velkých konkurentů je takzvaný hot dog, tedy v překladu „horký pes“. Tušíte, jaký je mezi nimi rozdíl?

30. červen 2023 02:46

Josef Mašín říkal, že chce pět synů, protože k obsluze děla je potřeba pět mužů, vypráví historička

České Budějovice mají novou pamětní desku. Připomíná generála Josefa Mašína a je umístěna na zdi bývalých Žižkových kasáren, kde před sto lety sloužil. Ve čtvrtek 29. června ji odhalila historička Gabriela Havlůjová.

7. červen 2023 03:53

Sto let rozhlasu připomíná výstava fotografií. Přijďte si ji nejen prohlédnout, ale také poslechnout

Už jste si někdy poslechli výstavu? Ne, to není překlep. Takový zážitek nabízí expozice fotografií, které mapují sto let rozhlasového vysílání v Československu. Do konce srpna jsou k vidění v budově Českého rozhlasu České Budějovice.

8. květen 2023 02:22

První budějovický vysílač přivezli na konci války Němci z Brna, stal se zárodkem zdejšího rozhlasu

Rozhlasové vysílání z Českých Budějovic poprvé zaznělo 5. května 1945. Tehdejší vysílání ale ještě nebylo pod hlavičkou Českého, respektive Československého rozhlasu.

15. duben 2023 02:52

Lustr, pod nímž sedával Karel Gott, lokomobilu i „evropskou sochu Svobody“ skrývá elektrárna v Písku

To, že se v jihočeském Písku nachází nejstarší kamenný most ve střední Evropě, asi víte. Tušili jste ale, že se bývalé královské město může pyšnit ještě dalším historickým rekordem? Pár stovek metrů od mostu totiž stojí nejstarší vodní elektrárna v Česku, která zároveň funguje jako muzeum.

28. březen 2023 03:23

Ženskou krásu ukazuje v galerii českobudějovického rozhlasu fotograf Martin Skřivánek

Akty, portréty a příběhy žen zaplnily galerii Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů. Autorem výstavy s jednoduchým názvem Women, tedy Ženy, je fotograf Martin Skřivánek.