Ponte reports
14. červenec 2020

Poslechněte si podcast: Otto Liška – herec: Jsem zaměřen na charakterní role

Do své první herecké role byl vhozen už v dětství, jako neplavec do rybníka. Dneska je jedním ze základních pilířů mosteckého divadelního souboru s hlasem, který mu závidí nejeden kolega. Ve svém volném čase rád hraje na dudy, které i vyrábí. Jaké role má nejraději, jak se dostal do Mostu a co říká o dabingu se dozvíte v dnešním rozhovoru. Rozhovory, reportáže, informace nejen z Mostecka. https://www.facebook.com/pontereports/ [https://www.facebook.com/pontereports/] https://pontereports.cz/ [https://pontereports.cz/]

22:51

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Včera 27:44

MuDr. Marek Broul, Ph.D., MBA, FECSM – urolog, sexuolog: důležitá je rehabilitace penisu

Po velkém úspěchu jsme již podruhé v našem studiu měli na rozhovoru sexuologickou a urologickou kapacitu. Zástupce přednosty Kliniky urologie a robotické chirurgie a také primáře Sexuologického oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. A vezmeme to od urologie, až po sexuologii. Prostata, erekce, masturbace, erotické pomůcky, monogamie, sex při menstruaci, to jsou jen vybraná témata, které s panem doktorem probereme. Prostě všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat). Podívejte se na hodně zajímavý rozhovor s panem doktorem Markem Broulem v Ponte reports.

Před dvěma dny 24:13

Martina Štefanková – Mamavis - Zábaly dle Vincenze Priessnitze: Priessnitzův zábal s igelitem? Chyba!!!

Má dnešní hostka založila firmu Mamavis před čtyřmi lety téměř na koleni. Aby dopřála své dceři větší komfort při onemocnění průdušek, zdokonalila téměř 200 let starý priessnitzův zábal. Vylepšený studený zapařovací obklad okamžitě nadchl nejen pacienty, ale také lékaře a dnes nenajdeme na těle místo, na které bychom zábal od společnosti Mamavis nemohli přiložit. Firma Mamavis healing care se stala pro rok 2022 firmou Ústeckého kraje. Mysleli jste si, že priessnitzův obklad dobře znáte? Poslechněte si dnešní rozhovor v Ponte reports a možná se dozvíte něco nového.

Před pěti dny 20:25

Štěpánka Jislová – ilustrátorka, autorka komiksů: Možná jednou napíšu erotický komiks

Do Ponte Reports přišla jedna z nejvýraznějších osobností komiksové scény. Štěpánka Jislová je držitelkou ocenění Komiks.cz za komiks Strom. Ilustrovala životopisný komiks Zdeňka Ležáka o Miladě Horákové, z edice Češi Pavla Kosatíka ilustrovala komiks s názvem 1938, Jak Beneš ustoupil Hitlerovi. Spolupracovala s Terezou Drahoňovskou na jejím díle Bez vlasů a je také autorkou Karanténních komiksů. Proč se rozhodla právě pro komiks a proč je každý její komiks ztvárněn jinou technikou? Česko před pěti lety zaplavila vlna erotických komiksů pro dospělé, napíše a ilustruje ho i Štěpánka Jislová?

Před týdnem 28:50

Pavlína Filipovská – zpěvačka, herečka: Se Suchým jsem si potykala až před deseti lety

Dnes nás navštívila opravdová legenda, i když slovo legenda nemá ráda. Jejím otcem byl herec František Filipovský. Začínala jako moderátorka v televizním pořadu pro děti v Československé televizi, hrála v Semaforu a byla i moderátorkou v rozhlasu. Všichni známe její písničku Včera neděle byla. Jaké jsou její vzpomínky na tatínka? Jaké bylo první vysílání v televizi? A má recept na šťastný život? To vše se dozvíte v jedinečném rozhovoru s Pavlínou Filipovskou v Ponte Reports.

Před týdnem 17:27

Markéta Stará – náměstkyně primátora města Mostu: V rozhovoru odtajníme silvestrovské překvapení

V neděli 27. 11. startuje advent a Mostečané se už v pátek 25. 11. mohou těšit na Vánoční trhy a bohatý program. Vedení města Mostu letos přichází s několika novinkami a jednou z nich jsou i zálohované kelímky nebo hrnky na svařák či jiné horké nápoje. Hned v sobotu 26. 11. proběhne v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě Adventní koncert Kateřiny Brožové, je třeba dodat, že zdarma a v neděli 27. 11. se na 1. náměstí slavnostně rozsvítí vánoční strom a další světelná výzdoba, která se rovněž letos dočká novinek. Má dnešní hostka také odtajnila silvestrovské překvapení, tak si nenechte ujít dnešní rozhovor v Ponte reports.

Před týdnem 23:38

Boris Ekrt – paleontolog Národního muzea: Dravci jsou nejlepší kamarádi paleontologů

Řadu let jezdí pátrat do uhelných dolů na severozápadě Čech po pozůstatcích dávného života a doplňovat sbírky Národního muzea. Díky bohatým nálezům můžeme rekonstruovat, jak vypadala tato krajina v době, kdy uhlí vznikalo. Proč jsou doly pro paleontology ráj? Je sběračem nebo kopáčem? A jak objevil novou rostlinu nazvanou po něm schizaeopsis ekrti? Dozvíte se od Borise Ekrta v dnešním rozhovoru Ponte Reports.  https://www.facebook.com/narodnimuzeum

Před 2 týdny 19:29

Lenka Krestová – produkční Městského divadla v Mostě: Mostecké divadlo má co nabídnout

S Nocí divadel se můžeme v České republice setkávat od roku 2013. V sobotu 19. listopadu je na programu již 10., jubilejní ročník akce, která si hned po jejím odstartování získala celou řadu příznivců, kterých ročník od ročníku přibývá. Městské divadlo v Mostě je pravidelným účastníkem Noci divadel a nejinak je tomu i letos, kdy se opět mohou návštěvníci těšit na prohlídku divadelních prostor, kam se běžný smrtelník nedostane, ale také na komediální zpracování jednoho z fejetonů Karla Čapka Jak se dělá divadlo. Nejen o Noci divadel bude dnešní Ponte reports.

Před 2 týdny 23:34

Milan Peroutka – zpěvák, herec: Abrakadabra je moje nová deska

Pochází z umělecké rodiny, tatínek bubnoval se skupinou Olympic, maminka je oblíbenou spisovatelkou knížek pro děti. Jako kluk začal chodit do dramaťáku a pak přišel první konkurs. Znát ho můžete z televizních seriálů, dostal se do finále soutěže Tvoje tvář má známý hlas a nyní ho můžete vídat v muzikálech Biograf láska a Okno mé lásky. Je skvělým zpěvákem a se skupinou Perutě vydal nové CD. Kdo byl jeho vzorem? Kdo složil písničky na nové CD? A kdo se stará o jeho sociální sítě? To vše se dozvíte v rozhovoru s Milanem Peroutkou v Ponte Reports.

Před 2 týdny 28:50

Jan Losenický – zámek Pětipsy: Nepíšeme dějiny, ale mýty

S Janem Losenickým by se dalo mluvit o spoustě věcí – o ochotnickém herectví, psaní pro wikipedii, o cestování nebo o Kadani, kde se stal nedávno starostou. Náš rozhovor jsme ale věnovali jinému jeho koníčku – oživování historických památek a příběhů. Co je tak atraktivního na bitvě u Wogastisburgu? Už se ví, kde to bylo? Jak pokračuje záchrana zámku Pětipsy? Proč bychom některé památky měli nechat chátrat? A čím ho inspirovali františkáni? Poslechněte si dnešní rozhovor Ponte Reports.

Před 3 týdny 24:52

Martin Mata – ředitel ICUK, voják, manažér: Nechci mít nálepku, že jsem Rom

Neuvěřitelný příběh Vás čeká v dnešním rozhovoru. Začínal jako dělník, vystudoval vysokou školu, začal podnikat, vedl Městské služby Ústí nad Labem, je finalistou Manažéra roku a nyní je ředitelem Inovačního centra Ústeckého kraje, a k tomu všemu vstoupil do aktivních armádních záloh. Probereme společně činnost Inovačního centra Ústeckého kraje, jak funguje, komu pomáhá, jak zajistit, aby v našem kraji zůstávali mladí. Samozřejmě zjistíme, jaké to je vstoupit do armádních záloh. A nevyhneme se ani otázce rasismu. Jak říká Martin Mata, jsem Čech, jsem patriotem a chci pomáhat. Podívejte se na hodně silný příběh v dnešním Ponte Reports.