- Podcasty
- Studio N

Poslechněte si podcast: Otřesy na Mendelově univerzitě
Vojtěch Adam rezignoval na funkci rektora Mendelovy univerzity. A to jen pár dní poté, co ho rektorem jmenoval prezident. Důvodem je reputační problém: podezření z manipulace s daty. Filip Titlbach mluví ve Studiu N s Adélou Karáskovou Skoupou.
Studio N
Podcast Deníku N. Investigativa, zásadní události a jízlivé poznámky s Filipem Titlbachem.
Jak do mexického parlamentu přivezli mimozemšťany
Internet chvíli nemluvil o ničem jiném: na půdě mexického parlamentu odhalili mumie mimozemšťanů. Obrázky nehybných těl s obrovskou hlavou a třemi prsty na rukách létaly sítěmi, dokud se neukázalo, že jde pravděpodobně o další podvod. Kdo za ním stojí? A proč nás tak baví hledat život ve vesmíru? Hostem Filipa Titlbacha je vědecký redaktor Deníku N Petr Koubský.
Ztrácí Ukrajina významného spojence?
Polsko, jeden z nejvěrnějších spojenců Ukrajiny, oznámilo, že válčící zemi už nedodává zbraně. Vyzbrojuje totiž vlastní armádu. Prohlášení polského premiéra Mateusze Morawieckého přichází ve chvíli, kdy jsou vztahy mezi oběma zeměmi vypjaté kvůli zákazu dovozu ukrajinského obilí. Pošle ještě Polsko Ukrajině nějaké zbraně? A přestanou s dodávkami i další země? Hostem Filipa Titlbacha je výkonný ředitel Asociace pro mezinárodní otázky a předseda Česko-polského fóra Vít Dostál.
Proč Ázerbájdžán zaútočil na Náhorní Karabach
Města bez elektřiny a pod intenzivní palbou ázerbájdžánského dělostřelectva. Tak vypadal útok Ázerbájdžánu, kterým Baku včera ukončilo tříleté příměří v Náhorním Karabachu. Ázerbájdžán přitom tvrdí, že pouze spustil „lokální“ operaci zaměřenou na vojenské cíle. Celá akce skončila kapitulací Arménie. Proč ruské mírové sbory ázerbájdžánskému útoku nečinně přihlížely? A proč k agresi vůbec došlo? Filip Titlbach mluví v podcastu se zahraniční reportérkou Petrou Procházkovou.
Proč skoro nikdo nevěří Fialově vládě
Vláda Petra Fialy si v létě přečetla nepříjemná čísla. Premiérovi a jeho kabinetu důvěřuje pouze čtvrtina lidí. Co Čechům a Češkám nejvíc vadí? A mají to vládní strany ještě do voleb šanci otočit? Hostem Filipa Titlbacha je analytik Deníku N Jan Tvrdoň.
„Kozy dobrý. Pořádně ji ojeďte.“ Čemu čelí české političky?
„Kozy dobrý. Pěkná holčina. Roštěnka. Na ženu vypadá poměrně žensky. Bude to dobrá matrace. Pořádně ji ojeďte. Ta se pro*uká všude.“ Takové komentáře si o sobě místo gratulací o víkendu přečetla Zuzana Klusová – pirátka, která byla zvolena na třetí místo kandidátky ve volbách do Evropského parlamentu. Předseda Pirátů Ivan Bartoš, pod jehož příspěvkem se komentáře objevily, se své kolegyně zastal. Čemu musí čelit ženy, které chtějí být vidět a slyšet v české politice? A kdy už to skončí? Filip Titlbach se ptá právničky a odborářky Šárky Homfray.
Covid nikam nezmizel. Čeká nás další vlna?
Počty nakažených covidem v Česku pomalu rostou. V Evropě se navíc šíří nová varianta, přezdívaná pirola. Musíme se připravit na další vlnu? Kdy se jít očkovat? A zmizí někdy covid natrvalo? Filip Titlbach se ptá Petra Koubského a Ivy Bezděkové.
Sraz diktátorů. Co spolu plánují Putin s Kimem?
Severokorejský vůdce Kim Čongun po čtyřech letech opustil KLDR a vydal se na zahraniční cestu. A protože se bojí létání, vyrazil za diktátorem Putinem na Dálný východ svým obrněným vlakem. Co spolu řešili? A jak si navzájem mohou pomoct? Filip Titlbach se ptá reportérky Petry Procházkové.
Bitka místo argumentů. Jak se před volbami zvrhla atmosféra na Slovensku
Místo demokratického střetu myšlenek a návrhů, jak zlepšit zemi, je Slovensko svědkem bitky bývalého premiéra a exministra vnitra. V jaké atmosféře se odehrává předvolební debata? A je to zdrcující zpráva o stavu Slovenska? Filip Titlbach se ptá šéfredaktora slovenského Denníku N Matúše Kostolného.
Co meteorologové nikdy nepředpoví
Předpovědi počasí se v posledních letech výrazně zlepšily. Jak bude zítra, už meteorologové dokážou odhadnout na 97 procent. V čem se pořád nejčastěji pletou? Jaké jevy se předpovídat nedají? A trpí sami profesionálové klimatickým žalem? Filip Titlbach se ptá meteorologa Petra Münstera z Českého hydrometeorologického ústavu.
Ne tak úplný zákaz pro ruské a běloruské sportovce
Vláda ustoupila od tvrdého zákazu účasti ruských a běloruských sportovců v zemi. Pokud podepíšou protiválečné prohlášení a vzdají se státních symbolů, mohou se v Česku postavit na start. Proč vláda uvolnila podmínky? Jaká je praxe v zahraničí? A může být sport apolitický? Filip Titlbach se ptá redaktora Deníku N Tomáše Linharta.