Epizoda 10715. duben 2022

Poslechněte si podcast: Oteklé prsty a vážné záchvaty. Děti po covidu trpí i méně známými potížemi

Článek Daniely Přádové: Vzácným zánětlivým syndromem po covidu v Česku onemocněly čtyři stovky dětí. Řadu z nich ale trápí i jiné komplikace, o jejichž spojení s covidem se tolik nemluví.

06:54

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 304Včera 05:23

Komentář: Je ostuda, že až kvůli Putinovi. Topení jsme měli stáhnout dávno

Komentář Jana Lipolda: Spousta úsporných opatření, která teď vyhlašují vlády a korporace, by zasloužila náš údiv: jak to, že takhle nefungujeme už léta?

Epizoda 302Včera 08:26

Reportáž: Komunistický skanzen předběhl zbytek republiky

Reportáž Petra Holuba: Bývalé rudé hnízdo v zapadlých Sudetech se nečekaně stalo sídlem, které prosperuje víc než ostatní.

Epizoda 300Včera 05:15

Komentář: Šéf špionů by měl skončit. Ale Rakušan na něj vsadil

Komentář Jana Lipolda. Pokud jsme ve válce, tím spíš musí v čele rozvědky stát nezpochybnitelná osoba. Takže někdo jiný než Petr Mlejnek.

Epizoda 299Před dvěma dny 08:08

Čína najela na smírčí tón. Sjednoťme se a bude klid, navrhuje Tchaj-wanu

Článek Daniely Kučerové. V USA leží na stole návrh zákona, který by utužil vztahy s Tchaj-wanem, zároveň by však poprvé v historii narušil desetiletí fungování politiky jedné Číny. Mezitím Čína ostrovu nadhodila, že nejlepší bude sjednotit se po dobrém.

Epizoda 298Před dvěma dny 05:50

Ještě můžeme pít vodu z kohoutku, děkují v obci „na suchu“

Reportáž Petra Švihla a Daniela Paláta. Nesmí napouštět bazény, nesmí mýt auta ani zalévat zahradu. V některých obcích i letos platí přísná pravidla pro nakládání s pitnou vodou.

Epizoda 298Před dvěma dny 07:34

Jak srazit diktátora z trůnu? Recept není, ví už opozice

Článek Filipa Harzera. Dva roky po masových protestech proti Alexandru Lukašenkovi řeší běloruská exilová opozice, jak dál. Svjatlana Cichanouská představila přechodnou vládu.

Epizoda 298Před dvěma dny 06:40

Jak na Babiše? Zatím jen billboardy. Na výlety za voliči není čas, říká Bartoš

Článek Michaely Rambouskové. Vládní strany z koalice Spolu rozjely billboardovou kampaň proti Andreji Babišovi. Přirovnávají ho v ní k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.

Epizoda 297Před třemi dny 09:38

Na nádraží v Praze stále nocují Ukrajinci. Často řeší peníze na cestu domů

Reportáž Dominiky Kubištové. Uprchlíci spící na hlavním nádraží v Praze byli dlouho sledovaným tématem, během posledních dvou měsíců ale zájem opadl. Dvě organizace, které na místě stále pomáhají, přitom tvrdí, že situace „není pod kontrolou“.

Epizoda 296Před třemi dny 09:00

Válka o Tchaj-wan zasáhne Evropu. Nejen ekonomicky

Článek Terezy Ulrychové. Kdyby napjaté čínsko-americké vztahy dále eskalovaly, mohly by ovlivnit celou Evropu. Obavy panují hlavně o ekonomiku, důležitou roli ovšem hrají i strategické cesty či symbolický význam, který Tchaj-wan má.

Epizoda 291Před třemi dny 06:19

Kauza Dozimetr: Policie se ve spisu zajímá i o Pražské služby

Článek Ondřeje Koutníka. Policie v případu kolem pražského dopravního podniku hledala při raziích u podezřelých lidí důkazy související s řadou dalších osob a firem. Mezi nimi figurují i dva nejvýše postavení manažeři Pražských služeb.