Zprávy ČRo Ostrava
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Ostravská zoo chystá dokumentární cyklus o roli zoologických zahrad v ochraně zvířat

Ostravská zoologická zahrada natočila unikátní film o záchraně zvířat v různých částech světa. Šestidílným dokumentem chce ukázat, že zoologické zahrady přírodu hlavně chrání a bojují proti pytlákům. Snímek se natáčel v Indonésii a průvodcem je jeden z ostravských chovatelů. Film teď čeká na uvedení do kin nebo televizí.

02:17

Zprávy ČRo Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Moravskoslezském kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Včera 01:53

Na gymnáziu v Bílovci vzniklo kadeřnictví. Praxi tam mají studenti z Oder

Studenti z oderské střední školy mají nově praxi na bíloveckém gymnáziu. Škola tam otevřela další odloučené pracoviště pro odborný výcvik. Zájem studentů o obor kadeřník totiž dlouhodobě roste a tak škola musela hledat pro praxi na Novojičínsku další lokalitu.

Před dvěma dny 01:59

Lidé z Razové na Bruntálsku se pustili do boje s těžaři. Odmítají nový lom

Obyvatelé Razové na Bruntálsku protestují proti plánovanému kamenolomu. Mají strach z otřesů, prachu a hluku. Turisticky vyhledávaná obec leží v sousedství přehrady Slezská Harta, žije tam 540 obyvatel a mnoho lidí tam má chalupy. O dobývací prostor na kámen usiluje společnost Kareta. V Razové chce těžit až 300 tisíc tun kameniva ročně a ujišťuje, že kvůli odstřelům lidem určitě domy praskat nebudou a dopady těžby budou minimální.

Před dvěma dny 02:01

Pracoviště nemocnice ve Frýdku-Místku propojila potrubní pošta

Investice za desítky milionů korun zvýšily v Nemocnici ve Frýdku-Místku komfort pro pacienty i zdravotníky. Nové je tam parkoviště. Speciální pracoviště pro vyšetřování a zákroky při léčbě problémů zažívacího traktu. A také teď mohou zdravotníci využívat potrubní poštu.

Před třemi dny 02:32

Do konce září se lidé v Kopřivnici mohou zapojit do ankety o MHD

Do konce září mohou obyvatelé Kopřivnice spolurozhodnout o hromadné dopravě. Město zvažuje vznik MHD. Lidé mají k dispozici online dotazníky, na některých místech ve městě pak mohou anketní otázky zodpovědět i v tištěné podobě.

Před třemi dny 01:37

Jedna ze dvou jam dolu Frenštát je už téměř zasypaná

Státní podnik Diamo už zasypal velkou část dolu Frenštát v Beskydech. Šachta v Trojanovicích, ve které se černé uhlí nikdy netěžilo, se tak velmi rychle stává minulostí. Každý den se tam v jamách podaří zaplnit kamenivem 100 metrů hloubky.

Před čtyřmi dny 01:59

Malá kina v kraji se snaží udržet pravidelné diváky. Provoz podporují radnice

Mnoho klasických kin v malých městech by se bez podpory z radnic neuživilo. Konkurence velkých multikin i streamovacích služeb je velká. Mnohdy ale nenabídnou divácky náročnější filmy. Malá kina se snaží diváky přitáhnout nižší cenou, možností donést si vlastní občerstvení nebo jedinečnou atmosférou.

Před čtyřmi dny 00:15

U fotbalistů prvoligové Karviné skončil trenér Hejdušek

Fotbalisty Karviné v první lize už nepovede kouč Tomáš Hejdušek. V pondělí po šesté ligové porážce v sezoně ho vedení klubu odvolalo.

Před pěti dny 02:13

Návštěvnost na moravskoslezských koupalištích v kraji byla letos nižší

Sezóna venkovních koupališť je u konce. Provozovatelé v Moravskoslezském kraji letošní rok hodnotí z hlediska návštěvnosti jako spíš podprůměrný. Komplikované bylo počasí. Lidé podle nich hodně jezdili do zahraničí.

Před šesti dny 01:52

Dny NATO v Mošnově navštívilo o víkendu přibližně 185.000 lidí

Dny NATO na letišti v Mošnově navštívilo během dvou dnů přibližně 185.000 lidí. Proti loňsku bylo diváků o 75.000 více. V sobotu bylo návštěvníků zhruba 100.000, dnes asi 85.000, sdělili pořadatelé. Informace vycházejí z policejních údajů.

Před týdnem 01:36

Začínají Dny NATO. Své umění ukáže nad Mošnovem i americká pilotka stíhačky F-35A

Více než 90 letounů, tisícovka kusů pozemní techniky, ale také dlouhé kolony aut a ucpané silnice. To všechno bude ode dneška až do neděle 23. ročník Dnů NATO na mošnovském letišti u Ostravy.