Zprávy ČRo Ostrava
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Ostravská univerzita chce nové budovy zkolaudovat ještě do konce ledna

Už od letního semestru se začnou učit studenti v nových budovách Ostravské univerzity. Vysoká škola sídla pro fakulty sportu a umění za zhruba miliardu korun postavila na Černé louce.

00:18

Zprávy ČRo Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Moravskoslezském kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Včera 00:11

Ve Frýdku-Místku přibude velké parkoviště určené především pro dodávky

Frýdek-Místek připravuje nové parkoviště pro auta a dodávky blízko centra města. Bude v prostoru pod estakádou. Pozemek u stadionu Slezan teď město získalo do vlastnictví.

Před třemi dny 01:58

Vodu ze starého dolu chtějí využít v Horním Městě na Bruntálsku

V Horním Městě na Bruntálsku chce vedení radnice začít využívat vodu ze starého rudného dolu. Obec by tak mohla ušetřit třeba na zalévání zeleně nebo za vodu pro místní hasiče. V tamní staré štole je voda celý rok. Jak je kvalitní a jak je zásoba vydatná, teď zjišťují odborníci z Akademie věd ČR.

Před třemi dny 01:56

V kopřivnickém re-use centru můžou lidé přispět na městskou zeleň

Za peníze z kopřivnického re-use centra nakoupí radnice městskou zeleň. Od září až do této chvíli si mohli lidé odnášet věci zadarmo. Sami ale přišli s podnětem, že chtějí fungování provozu nějak podpořit. A tak město vyhlásilo sbírku.

Před čtyřmi dny 00:35

Nové zubní ordinace v Bohumíně přijmou tři tisíce klientů

Bohumínská městská nemocnice otevře novou stomatologickou kliniku. Bude mít tři ordinace, první začne fungovat v březnu. Registrace zájemců začne už 30. ledna.

Před čtyřmi dny 02:00

Ostrava připravuje projektovou dokumentaci pro parkovací dům v centru města

Sedm nadzemních a dvě podzemní podlaží bude mít nový parkovací dům v centru Ostravy. Architekti teď pracují na projektové dokumentaci k budově, která vznikne ve velké proluce u Masarykova náměstí. V plánech provedli i některé úpravy. Dům třeba navrhují tak, aby se některé části v budoucnu daly přestavět na byty. Oproti původním propočtům stoupla i cena celé stavby.

Před šesti dny 00:48

Na přejezdu v Ostravě-Třebovicích se srazil vlak s autem, zemřely dvě děti

Po dnešní srážce vlaku s osobním autem na přejezdu v Ostravě-Třebovicích zemřely dvě děti, které jely v autě. Sdělila to policejní mluvčí Soňa Štětínská. Provoz na trati mezi Opavou a Ostravou byl přes čtyři hodiny přerušený.

Před týdnem 01:49

Hokejisté ostravské Poruby se chtějí pokusit o postup do extraligy

Porubští hokejisté přes středeční prohru 0:2 se Zlínem stále vedou druhou nejvyšší soutěž. Už druhým rokem klubové vedení mluví o ambicích pokusit se o postup do extraligy, kam vede cesta přes úspěch v play off a pak přes případnou baráž.

Před týdnem 00:13

Ostravské letiště odbavilo loni dvakrát víc cestujících než v roce 2021

Téměř 300 tisíc cestujících loni odbavilo ostravské Letiště Leoše Janáčka. Oproti roku 2021 jde o dvojnásobek. Projevilo se to i na hospodaření letiště, které vydělalo zhruba 8 milionů korun a poprvé v historii neskončilo ve ztrátě.

Před týdnem 01:28

Úhyn desítek ryb v Karviné způsobil rozvířený sediment při čištění rybníka

V karvinském jezeře v zámeckém parku uhynuly desítky ryb – kapři, amuři, cejni i štiky. Úřady už mají výsledky šetření, které vyloučilo únik toxických látek. Vše ukazuje na odbahnění jezera, při kterém sací bagr rozvířil sedimenty, a ryby se udusily. Podle kontrolní zprávy firma při čištění jezera neporušila žádné předpisy.

Před týdnem 00:19

Havířov zdraží některé jízdenky v hromadné dopravě

Cestující v Havířově si při zakoupení jízdenky u řidiče v autobusu připlatí 3 koruny. Důvodem jsou vyšší náklady na provoz. A to hlavně cena zemního plynu. Nově lidé zaplatí za jednu jízdu 15 korun. Změny budou platit od 1. března.