
Poslechněte si podcast: Cesta na vrchol je manažerská práce. Důležité je nenechat se odradit, říká horolezec Radek Jaroš
„Každá hora je něčím krásná. Problémy, které člověk při zdolávání má, patří k tomu dobrodružství. Měl jsem štěstí, že při mých expedicích nedošlo k žádnému fatálnímu úmrtí ani zranění,“ říká v pořadu Osobnosti Česka elitní horolezec Radek Jaroš.
Osobnosti Česka
Oskar Hes představuje Osobnosti Česka ve vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu.
Kdo chtěl na vraždy, musel znát rozdíl mezi škrcením a rdoušením, říká bývalý šéf pražské mordparty
U policie sloužil téměř 30 let. Původně chtěl být fotbalistou. „Nebyl jsem tak dobrý, abych hrál ligu. Ale já si splnil dětský sen. Závažné trestné činy, hlavně vraždy, jsem chtěl vyšetřovat už jako malý. Z těch kriminálek jsem to měl pochopitelně zidealizovaný.“
Naďa Konvalinková: Z rolí naivek jsem byla nešťastná. Zlomila to až Květuška v Adéle
Herečka, která má na kontě přes 300 rolí, přijala pozvání Oskara Hese do pořadu Osobnosti Česka. Mluví se o ní jako o nejobsazovanější herečce své generace. Která role ji nejvíc formovala?
Kardiolog Petr Neužil: Na medicínu jsem nechtěl. Rok jsem strávil na pitevně a vyndával mozky
Přední český kardiolog na medicínu původně vůbec nechtěl. Jakou roli v prevenci srdečních onemocnění hraje káva, alkohol a cigarety? „Dvě deci vína denně můžou být i prospěšné,“ říká Petr Neužil v pořadu Osobnosti Česka.
Oskar Hes představuje Osobnosti Česka: Nikdy by mě nenapadlo, že budu moderovat v rozhlase
Oskar Hes je úřadující vítěz 13. řady StarDance, herec a nově také moderátor pořadu Osobnosti Česka, který vysílají regionální stanice Českého rozhlasu.