Konečně pátek
3. květen 2021

Poslechněte si podcast: Osobní trenér Radek Laci: Pro tělo je velmi důležitá hladina stresu. Řada lidí neumí ani správně chodit

"Snažím se lidem dávat sebereflexi ohledně úrovně stresu. Stres v těle vystřelí hormon kortizol, a ten jakoby zmrazí tělo, takže je nehybné, tuhé, jako v křeči a svaly jsou v obrovském napětí. Já to napětí uvolňuji skrze rehabilitaci a vysvětluji, jak to s tou hlavou jde potom propojit. Řada lidí neumí ani správně chodit - je to hlavně v kyčlích. Kyčel musí být stabilizovaná. Je důležité také umět správně zpevnit břicho. Mojí prací je vracet lidem radost z pohybu," uvedl v pořadu Konečně pátek s Ondrou Kubalou osobní trenér Radek Laci. 

41:39

Konečně pátek

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před pěti dny 32:20

Nejen podvody, ale i trestná činnost se přesouvá z ulic do online prostředí, říká Jakub Vinčálek

Hostem Ondry Kubaly v pořadu Konečně pátek na Frekvenci 1 byl kapitán Jakub Vinčálek z policejního prezídia. Probírali spolu především finanční podvody na internetu, protože přijít dnes o peníze v online prostoru je velice snadné. Chytá policie pachatele už spíše na internetu než v ulicích? Jaké jsou teď nejčastější podvody? Jak vás mohou podvést, když něco prodáváte na internetu? O kolik peněz můžeme přijít? Za jak dlouho na to člověk přijde? Jak často se někdo takhle napálí? Jak se v tu chvíli zachovat? A jak takové situaci předejít? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 30:08

David Kaliberka: Lidé si ve sportu volí příliš naročný první krok, přepálí start a nepocítí tak zlepšení

Hostem Pátečního pokecu byl David Kaliberka, autor projektu Živý život. V rozhovoru jsme probrali, jak se pustit do sportu, překonat počáteční nesnáze a vydržet. Poslechněte si rozhovor.

Před 2 týdny 34:10

Olga Ryparová: Nejvíce chemického koktejlu je v kypřicím prášku. Bát se ho ale nemusíme

Dnešní Večerní pokec věnujeme chemii v potravinách a chemii, kterou společně s potravinami jíme. Pozvání Ondry Kubaly přijala Olga Ryparová, propagátorka vědy a chemie. Jaké látky do sebe dostáváme a které látky jsou nám prospěšné a které naopak? Proč lidé, co studovali chemii už nepřiblíží k alkoholu a cigaretám? V jakých potravinách je nejvíce chemického koktejlu? Co vlastně jíme, když jíme uzeniny? Poslechněte si celý rozhovor.

Před 3 týdny 30:12

Tomáš Prokop: Nemusíme se bát začít otužovat miminka hned po šestinedělí

Hostem Ondry Kubaly v pořadu Konečně pátek na Frekvenci 1 byl předseda I. plaveckého klubu otužilců Tomáš Prokop. Jak se dá člověk přesvědčit, aby s otužováním začal? Jak a kdy s otužováním ideálně začít? Po jaké době se účinky otužování projeví? A jaké to jsou? Je lepší otužovat se ráno nebo večer? Má si člověk dát pauzu, když se nachladí? Jak se připravit na ponoření do ledové vody? Jaký je na to ideální věk? To a mnoho dalšího se dozvíte v rozhovoru.

20. únor 2023 32:26

Jiří Šlégr: Vždy, když je mi ouzko, sednu k záznamu finále z Nagana a připomenu si ty hezké chvíle

Hostem Ondry Kubaly byl v pátečním pokecu Jiří Šlégr, trenér a někdejší hokejový obránce, který se spolu s ostatními hráči zasloužil o legendární vítězství v Naganu v roce 1998. Jaká je atmosféra v týmu před důležitým zápasem? A co večer před tím dělají? Díval se někdy zpětně na to slavné finále? Jaké u toho mívá pocity? Věděli tenkrát, co se dělo v Česku a jak vše Češi prožívali? Jaký byl pak přílet do Prahy? A jak dopadlo jeho vyznamenání od pana prezidenta? Poslechněte si celý rozhovor.

13. únor 2023 17:19

Iva Grossová: Telefon soudnímu lékaři může zazvonit kdykoliv, je to akční práce. Nejčastěji vraždí člen rodiny

Hostem Večerního pokecu u Ondry Kubaly byla soudní lékařka Iva Grossová. Jak moc je její práce podobná té, kterou vidíme v kriminálkách? V čem přesně se liší práce patologa a soudního lékaře? Jak moc je její práce akční a co je přesně její práce? Jaké všechny informace dostává, než přijede na místo činu? A co se děje pak na místě činu? A kdo nejčastěji vraždí a kde její práce končí? Poslechněte si celý rozhovor.

6. únor 2023 31:50

Rosťa Václavek: Problém západní společnosti je ten, že se na všechno kouká jen z hlediska výkonu. Na kvalitu se zapomíná

Jak být zdravý a fit? Hostem Konečně pátek byl autor projektu 5 Pilířů zdraví. Co je těch pět pilířů, které Rosťovi pomohly a na jakém principu funguje funkční dýchání? Co je největším problémem západní společnosti a jak správně máme dýchat? Jak pracovat se svým dechem? Proč je důležité se otužovat? Poslechněte si rozhovor

1. únor 2023 24:05

Kuchařina je úžasná alchymie. Můžete se inspirovat po celém světě, říká šéfkuchař Hrachový

Hostem pořadu Konečně pátek byl šéfkuchař Výčepu Jirka Hrachový. Jeho specializací jsou zejména jídla k pivu, co si u něj lidé dávají nejraději? Jaké suroviny mají v podniku přímo domácí? Kde je hranice mezi hospodou a restaurací? Jaký je to pocit, být v Michelinově průvodci? Může být pro šéfkuchaře ještě něco prestižnějšího? Poslechněte si rozhovor.

23. leden 2023 32:13

Kamila Ulčová: Zima je přirozená věc a příroda ji potřebuje k regeneraci. My lidé to máme stejně

Do Konečně pátek dorazila neurokoučka Kamila Ulčová. Jak počasí ovlivňuje naši psychiku? Co je to, když jsme meteosenzitivní? Kdo je více citlivější na počasí? Jak bojovat proti zimním depkám? Proč bychom v zimě měli více odpočívat? A proč bychom si měli dělat malé radosti? Poslechněte si celý rozhovor.

16. leden 2023 30:25

Lukáš Janout: Na instagramu netáhnou jen krásné fotografie, ale i naprosté bizáry

Hostem Ondry Kubaly v pořadu Konečně pátek byl minulý týden Lukáš Janout, architekt s velmi zajímavým instagramovým profilem. Na co se jeho profil zaměřuje? Kolik příspěvků už tam má? Jak ho napadlo začít zveřejňovat stavební bizáry? Dá se vyhrát slovní souboj s řemeslníkem? U jaké nepovedené stavby Lukáš nejvíc trpí? Jak se změnil náš pohled na bydlení, když stavíme dům? Je většina jeho fotek pouze z Česka nebo i ze světa? Jak se můžeme vyhnout "fušeřině"? Jak poznat kvalitního řemeslníka? To a mnoho dalšího se dozvíte v rozhovoru.