Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Oprava Wonkova mostu v Pardubicích potrvá 11 měsíců, silničáři ho nezavřou

Oprava mostu Pavla Wonky v Pardubicích začne příští rok. Práce potrvají 11 měsíců, ale silničáři budou pracovat vždy jen na části vozovky a most zůstane částečně průjezdný. To, že jsou v mostní konstrukci závady, zjistili odborníci už před pěti lety.

02:09

Zprávy pro Pardubický kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace z Pardubického kraje. Sledujeme dění v politice, sportu, kultuře v malých obcích i velkých městech.

Web

Včera 02:25

Pardubický Dům U Jonáše má nově opravenou fasádu

Dům U Jonáše v Pardubicích je po více než třech měsících znovu otevřený. Dům z 16. století stojí na Pernštýnském náměstí a zdobí ho totiž bohatě štukovaná výzdoba a reliéf s motivem postavy proroka Jonáše v rozevřených čelistech velryby.

Před dvěma dny 02:47

Čipy v silnici ukázaly, kde se v Pardubicích nedá zaparkovat i kde lidé neplatí

Pardubická radnice už poměrně přesně ví, kde je ve městě největší problém s parkováním. Data má z nového inteligentního systému řízení dopravy.

Před třemi dny 02:17

Pozor na to, kde parkujete. Cena za odtah se v Pardubicích zvýší

Vedení Pardubic po devíti letech mění cenu za odtah špatně zaparkovaných vozidel. Řidiči za něj budou od října platit 2500 korun, dosud to bylo o 1000 korun méně, řekl ČTK náměstek primátora Petr Kvaš (ODS).

Před čtyřmi dny 00:15

Chrudim zrušila soutěž na provozovatele MHD. Do výběrového řízení se žádný zájemce nepřihlásil

V Chrudimi se zkomplikoval výběr dopravce, který má provozovat linky MHD. Radnice musela soutěž zrušit, protože se do ní nikdo nepřihlásil. Firma by přitom měla autobusy převzít už od příštího roku.

Před týdnem 00:44

Konec stržených trolejí? Správa železnic upravila problémový úsek koridoru u Bezpráví

Správa železnic chce předcházet mimořádnostem na hlavním železničním koridoru mezi Brandýsem a Ústím nad Orlicí. Právě tento v současné době modernizovaný úsek patří k velmi problémovým místům. Naposledy o uplynulém víkendu najel projíždějící vlak do prověšené troleje a provoz na hlavní trati z Prahy na Moravu byl na několik hodin zastavený.

Před týdnem 02:09

Ve Stolanech mají oživlý lom. Ukrývá ferratu i kostru dinosaura

Netypická kamenná stezka nebo oživlý lom. V Národním geoparku Železné hory si neberou volno ani o prázdninách. Pro návštěvníky jsou připravené další atrakce, které spojují historii, geologii i zábavu. V příspěvku redaktora Josefa Kopeckého uslyšíte, co si nenechat ujít.

Před týdnem 02:31

V Lanškrouně mají novou polikliniku za 130 milionů

Nová poliklinika v Lanškrouně je hotová. Vznikla na místě bývalého zdravotního střediska, které radnice nechala zbourat. Nabídne pacientům modernější zázemí, ale také nová oddělení. Radnice už novou budovu slavnostně představila veřejnosti a brzy zahájí plný provoz. Dělníci trvaly dva roky a dělníci je dokončili s předstihem.

Před týdnem 02:10

Začala stavba obchvatu Sezemic. Má sloužit jako přivaděč, dálnice ale bude dřív

U Dašic na Pardubicku začala stavba dálničního přivaděče k budoucí D35. Silnice bude zároveň sloužit jako obchvat města, hotová ale bude později než dálnice. Pro město Dašice to tak bude na určitou dobu nejspíš znamenat ještě vyšší intenzitu dopravy.

Před týdnem 02:03

V Pardubicích vznikne šestá soukromá základní škola

V Pardubicích se parta nadšených kantorů chystá zakládat novou soukromou základní školu. Bude součástí sítě tzv. svobodných demokratických škol a od září začne fungovat nanečisto jako komunitní skupina. Pardubický magistrát její vznik vítá.