Zprávy ze Severu
Před dvěma dny

Poslechněte si podcast: Oprava vozovky části Teplické ulice v Děčíně začala. Řidiči tam musí počítat s omezením

V Teplické ulici v Děčíně teď musí řidiči počítat s dopravním omezením. Stavební firma začala opravovat úsek ulice od Ovčího můstku k divadlu. Město chce nechat část ulice vyspravit ještě předtím, než bude v jejím okolí pokračovat další etapa rekonstrukce historické čtvrti Podmokly.

02:31

Zprávy ze Severu

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a severu Čech.

Web

Dnes 02:01

Na zemědělce v Česku letos poprvé dohlíží satelitní systém AMS. Podle farmářů má ale řadu chyb

Na hospodaření zemědělců v Česku letos začal dohlížet nový dotační systém AMS. Podle snímků z družic má vyhodnotit, jestli se jednotliví farmáři starají o půdu odpovídajícím způsobem a v řádném termínu. Hodnocení systému ale podle řady zemědělců, které Český rozhlas oslovil, často neodpovídá skutečnosti.

Včera 03:19

Premiér, ministři i zástupci ČEZ jednali se vedením obcí na Teplicku o těžbě lithia

Lepší informovanost a co nejmenší dopad těžby a zpracování lithia na životní prostředí. To slíbili 20. září v Košťanech a Újezdečku na Teplicku zástupci vlády i skupiny ČEZ.

Včera 01:57

Ústecký kraj se snaží přilákat nové lékaře. Nabízí jim peníze na studium i zařízení ordinace

Až 300 000 korun za studium a 800 000 korun na vybavení nové ordinace. I takové pobídky plánuje zavést Ústecký kraj pro mladé doktory. Vyplývá to z nové koncepce zdravotnictví, kterou schválili krajští zastupitelé. Na první pobídky bude mít kraj připraveno zhruba 60 milionů korun.

Včera 01:56

Správa železnic opravuje viadukt v Novoveské ulici v Teplicích

Dva železniční přejezdy v Teplicích nově ochrání závory. Správa železnic podle mluvčího Jana Nevoly vylepšuje za zhruba 56 milionů korun trať, která vede do Úpořin. Opravuje také propustky nebo viadukt v Novoveské ulici, která vede do sídlišť Bílá cesta a Nová Ves.

Včera 01:29

V Hněvicích začala stavba šesti velkokapacitních nádrží na pohonné hmoty

Společnost ČEPRO zahájila v Hněvicích na Litoměřicku výstavbu šesti velkokapacitních nádrží na pohonné hmoty. Každý z nových zásobníků bude mít objem 10 milionů litrů. Celková kapacita skladu se tak navýší na přibližně 360 milionů litrů nafty a benzínu.

Před dvěma dny 02:35

Most se připravuje na olympijský festival, který se příští rok uskuteční u tamního jezera

Český olympijský výbor, město Most i agentura CzechTourism se připravují na olympijský festival, který se příští rok uskuteční u jezera Most. Konat se bude v době olympiády v Paříži. Už teď je jasné, že po skončení festivalu, zůstane na březích jezera několik sportovišť.

Před třemi dny 01:40

Žatec a krajina žateckého chmele se staly součástí světového dědictví UNESCO

Na seznam světového dědictví UNESCO nově přibyl Žatec a krajina žateckého chmele. Město se proto chce zaměřit na rozvoj infrastruktury i spolupráci s místními živnostníky. Větší nápor turistů ale zatím vedení města neočekává.

Před třemi dny 02:28

Projednávání změn zásad rozvoje Ústeckého kraje ukázalo obavy lidí z těžby a zpracování lithia

Desítky lidí se zúčastnily veřejného projednání změny zásad rozvoje Ústeckého kraje. Tento dokument řeší, kde se bude dobývat, přepravovat a zpracovávat lithium z Cínovce v Krušných horách.

Před třemi dny 01:56

V Ústí nad Labem se koná veřejné projednání změny zásad územního rozvoje kvůli možné těžbě lithia

V Ústí nad Labem se 18. září bude jednat o vymezení ploch pro těžbu a zpracování lithia z Krušných hor. Na krajském úřadě totiž začne v 10 hodin veřejné projednání změny zásad územního rozvoje. Bez tohoto dokumentu nemůže skupina ČEZ a těžaři pokračovat s přípravou dobývaní a zpracování lithia.