Zprávy z Vysočiny
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Oprava silnice u Ždírce nad Doubravou komplikuje dětem dojíždění do školy

Část dětí ze základní školy ve Ždírci nad Doubravou se teď cestou do své třídy trochu víc projde. Dojíždějícím žákům z některých obcí totiž kvůli uzavírce silnice první třídy nezastaví autobus přímo u školy, ale skončí u zákazových značek. Tam si je proto vyzvedávají učitelé.

02:10

Zprávy z Vysočiny

Vydává: Český rozhlas

Každou hodinu vám přinášíme čerstvé zprávy. Relaci vysíláme vždy v celou hodinu. Zpravodajský maraton ráno doplňujeme krátkým přehledem vždy v půl.

Web

Dnes 02:13

Pelhřimov koupí budovu obchodního domu Vysočina v centru města

Obchodní dům Vysočina je jen dvě minuty chůze od Masarykova náměstí v Pelhřimově. Přestože leží v samotném centru města, je už několik let téměř prázdný a na prodej.

Dnes 02:25

Nové re-use centrum v Jihlavě přijímá od lidí nepoužívané věci

V jihlavském Pístově je další útulek - tentokrát ale na doma už nepotřebné věci. Lidé jim odložením do nově otevřeného re-use centra můžou dát druhou šanci u nových majitelů.

Včera 02:04

První studenti na Vysočině studují ekologii a životní prostředí

Soukromá škola v Polné vzdělává prvních šest středoškoláků v oboru ekologie a udržitelnost.

Včera 02:20

Škola v Polničce na Žďársku vedle obědů připravuje dětem i svačiny na velkou přestávku

Zhruba polovině žáků ze základní školy v Polniččce na Žďársku už nechystají svačiny rodiče doma. Stále víc dětí chodí o velké přestávce na svačinu do školní jídelny.

Před dvěma dny 03:06

Vysočina chce v příštích letech veřejnou dopravu na vodík

Může to být budoucnost hromadné dopravy. Alespoň vedení Kraje Vysočina na to sází. Vozidla s vodíkovým pohonem by mohla snížit emise v ovzduší.

Před dvěma dny 02:04

Z barokního mostu pod zámkem v Náměšti nad Oslavou opadává necelé dva roky po rekonstrukci omítka

Místní v Náměšti nad Oslavou mu přezdívají náš malý Karlův most. Teď ale pozorují, jak z něj začínají na některých místech opadávat kusy omítky. Vedení města jedná s projektantem a stavební firmou o tom, kdo udělal chybu.

Před dvěma dny 02:10

Potravinová banka už zaváží jídlo do celého kraje, chybí ale trvanlivé potraviny

Potravinové balíčky už se dostávají k potřebným z celé Vysočiny. Mobilní výdejna Potravinové banky teď každý den záváží jednu trasu v regionu a na základě speciálních kódů vydává jídlo žadatelům.

Před třemi dny 02:22

Vojnův Městec chce chalupáře přesvědčit k trvalému pobytu

Hned tři tisíce korun za přihlášení k trvalému pobytu nabízí městys Vojnův Městec. Oficiálně jich má asi 770. Vedení městyse ale chce oslovit chalupáře a další lidi, kteří mají trvalé bydliště vedené jinde.

Před třemi dny 02:27

Nemocnice na Vysočině se chystají na odchod stovek zdravotních sester do důchodu

240 zdravotnic na Vysočině už dosáhlo 60 let a v příštích letech se chystají do penze. Je to skoro každá desátá zdravotní sestra. Kraj ale věří, že se je podaří nahradit. Třeba v Novém Městě na Moravě se chystají, že je na náročnou práci na operačních sálech budou dlouho zaučovat.

Před čtyřmi dny 01:32

Nemocnice v Pelhřimově a Havlíčkově Brodě otevírají ambulance pro děti, řeší tak nedostatek pediatrů

Rodiče na Pelhřimovsku mají novou možnost sehnat pro své potomky pediatra. Na dlouhodobý podstav dětských praktiků zareagovala tamní nemocnice, která otevřela v této specializaci novou ambulanci.