Alex a host
23. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Operní pěvec Marian Vojtko: Ze zdi jsem strhl lebky a vylepil tam Pavarottiho a Dominga

Má hlas jako zvon. Patří mezi operní a muzikálové zpěváky. V muzikálech ztvárnil Barona Prášila, Draculu nebo Fantoma opery, vystupuje se 4 Tenory a dal se na doktorandské studium.

29:18

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Včera 30:49

Filharmonie Brno zahraje v Carnegie Hall. Pořád to považuju za zázrak, říká ředitelka Marie Kučerová

Brněnská filharmonie vyrazila na turné po Spojených státech amerických a o české hudbě a orchestrech se zase bude mluvit. „V Americe jsme nebyli skoro 50 let,“ říká ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

Před třemi dny 26:56

Tomáš Petřík: Při zkoušce Orwelova románu 1984 jsem ty zrůdnosti kolikrát nemohl ani dočíst

Herecký rejstřík Tomáše Petříka je poměrně pestrý, přechází od dramatických postav až po ty komediální. Bravurně ztvárnil třeba dědu Homolku z legendární trilogie Ecce Homo Homolka.

Před týdnem 25:30

Lucie Zedníčková: Dceři cestičku zametat nebudu, protože to je kontraproduktivní

Herečkou chtěla být už odmala, nic jiného ji prý ani nenapadlo. Na svém kontě má kultovní snímky jako Kouř či Saturnin. A to, že jablko nepadá daleko od stromu, potvrzuje i její dcera Amelie.

Před týdnem 30:53

Lidi se ohání osobní svobodou, ale já bych jim dal druhý infarkt zaplatit, říká kardiolog Neužil

Petr Neužil je primář kardiologického oddělení pražské nemocnice Na Homolce. Co by nás mělo přivést ke kardiologovi a je EKG stále tím prvotním vyšetřením?

Před týdnem 27:59

Richard Tesařík: Dvojsmyslné texty měly úspěch, ale šlo je natočit až v devadesátkách

Řada písní Yo Yo Bandu zlidověla. Richard Tesařík si myslí, že jejich texty oslovily hlavně děti. „Byly takové nekorektní a dvojsmyslné. Před rokem 1989 by nás je ale nikdo natočit nenechal.“

Před 2 týdny 27:11

Soudní humor má pořád svůj půvab, ale už je ho jako šafránu, říká zpívající právník Ivo Jahelka

Ivo Jahelka je originál. Objevil humor v soudní síni, paragrafech i policejních spisech, kde nachází inspiraci pro své písně, které pobaví i poučí. „Je pravda, že žádný z mých kolegů něco podobného nedělá, a přitom někteří zpívají a jsou výborní muzikanti.“

Před 2 týdny 26:20

Martin Chodúr: Zlatou éru Stodolní jsem sice nezažil, ale hrál jsem na ní už v 11 letech

V roce 2009 vyhrál první řadu Česko Slovenské SuperStar a po vítězství rozhodně neusnul na vavřínech. Nahrál pět alb, složil písně takovým hvězdám, jako byli Karel Gott či Hanka Zagorová, a často koncertuje.

Před 2 týdny 27:19

Nejhorší výmluva na konkurzu? To, že zrovna nemám hlas, říká muzikálová zpěvačka Šárka Marková

Na kontě má hlavní roli v Pomádě, účinkovala v Bídnících, Jesus Christ Superstar, Popelce i ve velmi úspěšném muzikálu Děti ráje, který je složený z písní Michala Davida, Františka Janečka a Zdeňka Bartáka. „Byl to první hit muzikál a nastolil éru těchto muzikálů. Je to jiná sorta než třeba Bídníci. Z tohoto pohledu byl asi opravdu fenomenální,“ říká představitelka dospělé Evy Šárka Marková.

Před 3 týdny 26:56

Lemur z Madagaskaru se měl odlišovat, tak jsem mu dal brněnský přízvuk, říká dabér Zbyšek Pantůček

Po těžkém covidu, kdy strávil měsíc v nemocnici, dva měsíce byl doma na kyslíku a na čas ztratil svoji barvu hlasu, už je zase zpět na jevišti. „Zachránil mě Lumír Olšovský, zajistil mi lékaře a poslal na jeviště. Řekl, ať koukám nastoupit a hrát. Vrátil mě do života.“ Hraje v muzikálu Něco shnilého a stále má problém roli udýchat.

Před 3 týdny 24:41

Ondřej Hejma: Žlutý pes všechno nějak přežil. Letos zahajujeme už 45. sezonu

Rocker, skladatel, frontman kapely, spisovatel, překladatel i moderátor. Z mnoha profesí pro něj bude letošní rok hlavně ve znamení koncertů.