Časoprostor
19. květen 2023

Poslechněte si podcast: Operace "Přelet", fiasko CIA! Výškový a nepříliš rychlý letoun U-2, napěchovaný nejnovějším fotografickým a radiotechnickým vybavením a další technikou, pro úkoly vojensko-průmyslové špionáže

Cílem Powersova prvomájového, a zdaleka ne prvního letu, byla sovětská průmyslová zařízení a vojenské základny v oblasti Uralu. Poté, co pilot proletěl nad tajným Čeljabinskem a vyfotografoval jej, nabral kurz na Sverdlovsk (dnešní Jekatěrinburg). Poté měl podle letového plánu doletět k sovětskému raketovému zkušebnímu polygonu v Plesecku. Plán však nebyl realizován: U-2 byl sestřelen sovětskými silami protivzdušné obrany nad územím Sverdlovské oblasti.

12:47

Časoprostor

Vydává: YtaX10 | Svět2000

Fakta, šílené výzkumy, záhady i nevyřešené případy. Děsivá místa a podivné zprávy podložené svědectvím a důkazy. To vše a další naleznete na mém podcastu....

Web

Sezóna 1Epizoda 19. listopad 2023 16:40

Jaký je podle vědy absolutně nejhorší způsob smrti?

Zde je výběr pěti opravdu hrozných, chaotických, náhodných a poněkud rychlých způsobů, jak upadnout do zapomnění.

9. listopad 2023 16:23

Kryonika, šance na nesmrtelnost

V posledních letech se stále více lidí obrací na společnosti, které nabízejí hluboké zmrazení těl a jejich dlouhodobé konzervování. Klienti věří, že věda v budoucnu dosáhne takových výšin, že je po mnoha letech rozmrazí a oživí.

7. listopad 2023 08:43

Spiknutí proti Putinovi, teroristické útoky v Evropě a první kontakt s UFO: Co Vanga předpověděla pro rok 2024

Balkánský „Nostradamus“ znovu udeřil a podle predikcí pro rok 2024 možná ještě existuje naděje pro lidstvo s několika pozitivními předpověďmi. 

2. listopad 2023 13:30

Koronavirus je možná mimozemského původu, přinesl ho meteorit

Dříve byly v meteoritech nalezeny aminokyseliny a báze nukleových kyselin (složky DNA a RNA). Objev japonských vědců dokazuje, že meteority mohou obsahovat viry, nebo dokonce více organizované formy života. Myšlenku o kosmickém původu viru COVID-19 poprvé vyjádřil biolog Nalin Chandra Wickraminghe, vědec ze Srí Lanky působící na britské Cardiffské univerzitě. Výzkumník je přesvědčen, že původce pandemie přinesl meteorit, který spadl 11. října 2019 v čínské provincii Jilin (pro referenci: výše uvedené město Wuhan, centrum provincie Hubei, se nachází přibližně 1800 kilometrů z místa pádu ostatků nebeského tělesa).

30. říjen 2023 18:09

Jak astrologové vytvářejí dějiny

Astrologové předpokládali, že příčinou historických událostí, jako jsou války a přírodní katastrofy, je uspořádání nebo konjunkce planet. Teorie konjunkce se stala v Evropě populární v pozdním středověku, aby vysvětlila konflikty a společenské otřesy. Někteří astrologové odvážně předpovídali konec světa a francouzský kardinál Pierre d'Ailly (1351-1420) se obrátil na astrologii, aby určil, zda západní schizma mezi soupeřícími papeži v Římě, Avignonu a Pise předznamenává příchod Antikrista. Nejznámějším z novověkých astrologů byl irský okultista a věštec z ruky William John Warner. Předpovídal osudy Marka Twaina, Oscara Wildea a Thomase Edisona.

29. červenec 2023 05:20

Fakta o přistání na Měsíci

Věděli jste, že mise Apollo vůbec nemělo přistávat na Měsíci? První přistání na Měsíci s posádkou v roce 1969, bylo historickým triumfem pro USA a celkově pro lidstvo. Včetně mise Apollo 11 se po Měsíci prošlo 12 mužů.

29. červenec 2023 04:43

Víte kolik lidí chodilo po Měsíci a kolik je tam vlajek? Astronauti, kteří už tam byli

První přistání na Měsíci s posádkou v roce 1969, bylo historickým triumfem pro USA a celkově pro lidstvo. Včetně mise Apollo 11 se po Měsíci prošlo 12 mužů, mělo jich být 14. Ale kteří to byli?

29. červenec 2023 14:22

To, co se stane ve vesmíru, brzy ovlivní lidskou historii Země

Konkurence mezi USA, Čínou a Ruskem bude mít důsledky pro nás všechny zde na Zemi. V čem se ale tato vesmírná rasa 21. století liší od té minulé? Příštích 50 let vesmírného průzkumu změní tvář globální politiky. To, co se stane ve vesmíru, brzy ovlivní lidskou historii stejně jako hory, řeky a moře na Zemi.

29. červenec 2023 06:59

Mají těla mimozemšťanů i mimozemskou technologii, tvrdí expert USA před Kongresem

Skrývají vlády důkazy o UFO před veřejností? Ve středu, 26.7.2023, proběhlo slyšení v Kongresu USA, u kterého pod přísahou, vypovídali vysocí důstojníci, piloti a zpravodajci o technologiích získaných z UFO, a také vypovídali o mimozemských tělech, které zkoumali speciální biologové. Jejich výpovědi jsou víc než zajímavé. Potvrzovalo by to skutečnost, že UFO existují a vlády skrývají důkazy před veřejností.

18. červenec 2023 05:17

Mýdlové bubliny se změnily v lasery

To je zajímavá práce, která mění bubliny z koupelnových kuriozit ve vysoce citlivá měřicí zařízení. Vzhledem k tomuto úspěchu se nemůžeme dočkat budoucích inovací Potŏcnikvé a Humara s gumovými kačenkami!