• Podcasty
  • Bezpečný průvodce džunglí zločinu
3. září 2021

Poslechněte si podcast: Opatrnosti není nikdy dost a při přecházení dětí přes cestu to platí dvojnásob

Střetů dětí s vozidly není málo a rizikové období přichází se začátkem školního roku. Jak děti varovat, aby si daly pozor při přecházení přes cestu, když jdou do školy anebo domů.

04:56

Bezpečný průvodce džunglí zločinu

Vydává: Český rozhlas

S policejními preventisty si na příkladu reálného zločinu řekneme, jak se nestát jeho obětí.

Web

Před týdnem 04:56

Podvodníci, kteří vám přes internet slibují práci

Seznámíme vás s odhaleným internetovým podvodem v podobě falešné pracovní agentury, která z naivních žadatelů o brigádu na italské jablkové framě lákala peníze.

Před 2 týdny 04:58

Co dělat, když vám někdo ukrade vaše jízdní kolo

Léto je ideální období na cestování na kole. U každého restauračního zařízení, u každého obchodu na vás ale může číhat zloděj, který si vybírá, jaké kolo se mu podaří ukrást.

Před 3 týdny 04:59

Ztracené děti. Jak se zachovat v situaci, kdy dítě uteče z domova anebo se ztratí někde venku

V práci policejních preventistů jsou i přednášky dětem, ve kterých jim vysvětlují, jak se zachovat, když se někde ztratí. A nás samozřejmě zajímalo, jak se zachovat, když se malé dítě ztratí vám.

15. červenec 2022 04:59

Alkohol v rukou dětí. Co udělat, aby si vstup do světa návykových látek rozmyslely

Každý nejspíše pamatuje časy, kdy se poprvé opil anebo kdy mu bylo špatně z cigaret. Děti mají snahu tyto vymoženosti dospělých vyzkoušet, když se jim k tomu naskytne příležitost. A my se dnes zaměříme právě na tyto případy a na způsoby, jak jim to vymluvit.

8. červenec 2022 04:55

Nebezpečí, které na vás číhá, když na chvíli přestanete dávat pozor na své děti

Spolu s policejními preventisty se zaměříme na letní koupaliště a na nečekané situace, kdy vám dítě zmizí z dohledu.

24. červen 2022 04:58

Nebezpečí, které číhá na motocyklisty na vozovkách

Zaměříme se na motorkáře, kteří v krásném letním počasí vyrážejí na cesty. Zajímalo nás, na co si dávat pozor a co si všechno rychlí motorkáři mohou na silnicích dovolit.

17. červen 2022 04:59

Nechlubte se na sociálních sítích, že si užíváte dovolené. Zvete domů zloděje

Chystáte se na dovolenou? Pak je dobré vědět, že každá informace třeba na sociálních sítích může lákat k návštěvě zloděje, protože vědí, že nejste doma. A právě takovým případům se budeme věnovat.

10. červen 2022 05:00

Vydávají se za bankéře i policisty a okrádají důvěřivé lidi o úspory

Velmi častým, řekněme moderním podvodem těchto dní jsou falešné telefonáty bankovních úředníků, kteří vás upozorní na to, že se z vašeho konta ztrácejí peníze a poradí, co dělat, abyste zbytek peněz zachránili. Je to ale jenom finta, jak vás připravit o vaše peníze.

3. červen 2022 05:00

Jsou řidiči senioři nebezpeční pro ostatní účastníky silničního provozu?

Jsou pomalejší, méně rozhodní v kritických situacích a na troubení kolegů řidičů uprostřed křižovatky reagují podrážděně a vyděšeně. Tak by se dalo hovořit o seniorech v pokročilém věku za volantem. Přesto nemají na svědomí hodně dopravních nehod, protože nejezdí jako piráti silnic, ale pomalu a většinou i opatrně.

27. květen 2022 04:59

Chlapec si myslel, že si dopisuje s mladou dívkou. Jak nenaletět sexuálním zvrhlíkům

Tentokrát se budeme zabývat případem pedofila, který lákal malého kluka ke společnému dopisování a posílání intimních fotografií. Důležité pro nás je, že hoch si myslel, že si dopisuje se stejně starou dívkou.