Kompot
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Opak DiCapria. Jeff Bezos chodí s ženou, co se narodila ve stejné dekádě. Je to nový trend?

Devětapadesátiletý podnikatel a jeden z nejbohatších lidí světa Jeff Bezos si užívá podzim života se ženou, která se narodila ve stejné dekádě. Ano, toto jsou zprávy v roce 2023. Herečka Christina Applegate potvrdila, že namluví svou slavnou roli Kelly Bundy v chystaném animovaném seriálu Ženatý se závazky. Applegate byla diagnostikovaná roztroušená skleróza v roce 2021.

41:24

Kompot

Vydává: Český rozhlas

Hodina s tím nejsladším z populární hudby i současné společnosti.

Web

Před šesti dny 43:22

České filmové pohádky? Měly by opustit středověkou fantazii a podívat se do současnosti

Kompot si tentokrát do studia přizval autorku podcastu Vlna Hanu Řičicovou, aby společně s ní zhodnotil české pohádky. Jak moderátory v dětství ovlivnil Zdeněk Troška, proč byla Saxana první československá Manic Pixie Dream Girl a kdo z moderátorů nemá rád vše spojené s Werichem? Poslechněte si celý díl.

Před týdnem 33:52

Eurovize 2023: Zkombinovat vkusně všechny soudobé trendy je náročné. Loreen to zvládla

Od úterý až do soboty se konal v britském Liverpoolu 67. ročník soutěže Eurovision Song Contest. Na tuto soutěž si musel posvítit i popkulturní podcast Kompot, který se tentokrát rozhodl zkusit neobvyklý experiment. Na rozdíl od předešlých let si o finalistech nezjistil nic a nechal se překvapit poslechem přímo během vysílání. Desítku favoritů podle bookmakerů zanalyzovali s předstihem Šimon Holý a Eliška Soukupová.

Před 3 týdny 40:19

Sex ve městě místo Sex a město. Proč nám chybí fortel u názvů seriálů?

Netflix uvedl osmidílný politický seriál The Diplomat se skvělou Keri Russell v hlavní roli. Recenzi uslyšíte v novém dílu podcastu Kompotu. Řešíme také nový trailer na druhou sezónu …And Just Like That, druhou sérii komediálního seriálu z pracovního prostředí American Auto a špatné české překlady seriálů.

18. duben 2023 41:27

Vypsaná fiXa, Žbirka a Calin jako objev roku. Ceny Anděl neznají hudbu současnosti

V sobotu se konalo předávání Cen Anděl. Jedním z vítězů je i pětadvacetiletý rapper a R&B zpěvák Calin, který se stal objevem roku. Proč jsou překvapivé i další výhry v hlavních kategoriích? V čem se Ceny Anděl povedly a v čem nepovedly? Pusťte si podcast Kompot!

12. duben 2023 47:09

Kompot a Buchty řeší věci: Kauza „dalajlámův jazyk“ ukazuje, jak je těžké vzepřít se autoritě

Náboženství stále není out, jak dokazují události uplynulého týdne. Vedle českých debat o pomlázce se na Velikonoční pondělí tibetský duchovní vůdce dalajláma omluvil za pobuřující chování k malému chlapci, které bylo natočeno při setkání s věřícími v Indii. Pusťte si Kompot s Ivanou Veselkovou o podivných zvycích, filmu Air: zrození legendy, rozchodu Taylor Swift nebo tvorbě japonského režiséra Hayayo Miyazaki.

4. duben 2023 41:46

Cukrovkáři, máte smůlu. Hollywood zneužívá lék na hubnutí, chybí už i v Česku

O léku na cukrovku druhého typu žertoval letos na předávání cen Oscar moderátor Jimmy Kimmel. Pacientům do smíchu ale moc není, Ozempic na předpis totiž chybí už i v Česku. Touhou po dokonalém těle a obličeji se nenechala zdeptat spisovatelka a bývalá herečka Justine Bateman, která vyrazila lidem dech prohlášením, že stárne ráda.

21. březen 2023 41:10

Ewa Farna upozornila, že i Češky se mohou bát polských nemocnic

Zpěvačka česko-polského původu Ewa Farna se v rozhovoru s ČT24 rozhovořila o polské politice. Zdůraznila význam svobodných soudů a zkritizovala protipotratový zákon, který v Polsku platí od roku 2020. Jak zpěvačku zákon ovlivnil, byť má jen české občanství? Je dobře, že se k situaci v Polsku vyjadřuje? Pusťte si novou epizodu podcastu Kompot.

14. březen 2023 42:11

Miley Cyrus zpívá o ejakulaci. Píseň River je podle ní trochu nechutná

Filmové ceny Oscar se rozdávaly v neděli, ale tentokrát chyběl červený koberec. Jak se na ten nový béžový známí lidé oblékli? Miley Cyrus vydala nové album i singl a znovu zaujala svými metaforami, ve kterých se zase nedržela zpátky. Její nové album si v premiérový den streamovalo ale nejvíc lidí v její kariéře. Je tu aktuální Kompot s novinkami z popkultury.

7. březen 2023 43:43

Líná kontroverze. Ricky Gervais je bůh stand-upu, ale ne každý v něj musí věřit

Legendární britský komik Ricky Gervais podruhé navštívil Prahu. Minulou sobotu představil v Kongresovém centru svůj nový stand-up Armageddon, který bude později natočen i pro Netflix podobně jako jeho slavné vystoupení SuperNature. S tím ostatně Armageddon spojují i „kontroverzní“ témata. Poslechněte si recenzi v podcastu Kompot!