Online Plus
28. leden 2022

Poslechněte si podcast: Kontroverzní podcast Joea Rogana se Spotify vyplácí. Zato Neil Young mladé neoslovuje, tvrdí Koubský

Joe Rogan sám sebe označuje za komika. Tento americký podcaster se rád vyjadřuje ke všemu včetně nemoci covid-19. „Kvůli dezinformacím jej na konci loňského roku kritizovala skupina asi 270 amerických lékařů, vědců a zdravotníků. Vyčítali mu, že odrazoval mladé lidi od očkování, tvrdil, že vakcíny jsou genovou léčbou, či šířil vyvrácené konspirační teorie,“ vypočítá kontroverzní témata David Slížek, šéfredaktor serveru Lupa.cz. Proti Roganovi se teď vymezil zpěvák Neil Young.

24:08

Online Plus

Vydává: Český rozhlas

Co se děje ve světě nových médií, vysvětlují odborníci ze světa IT, fanoušci internetu a pionýři mobilních aplikací.

Web

Dnes 24:06

Online Plus: Koubský: Google má dominantní postavení. Jedině nový projekt Open Web Search má šanci se mu postavit

Evropa by měla získat vlastní alternativu k webovým vyhledávačům, jako je Google nebo Bing. Vytvořit ji má projekt Open Web Search, do kterého se zapojilo celkem 14 evropských výzkumných a superpočítačových center. Cílem má být oslabení závislosti evropských uživatelů na vyhledávačích velkých amerických technologických firem, které se řídí komerčními zájmy.

Před týdnem 24:05

Konec ruské sociální sítě VKontakte v aplikačním obchodě Apple store, nová pravidla pro náhradu škod způsobených umělou inteligencí nebo povinné datové schránky - to jsou hlavní témata magazínu ze světa internetu a počítačů

Moderuje David Slížek.

Před 2 týdny 24:03

Ambicozní zpravodajský agregátor FlashNews končí a důvody vysvětlí magazín Online Plus

Rozebere také hackerský útok na weby firmy Uber, popíše změny v těžbě kryptoměny etereum a popíše problémy fotobank s automaticky generovanými fotkami. Redaktor Deníku N Petr Koubský odpovídá na otázky šéfredaktora serveru Lupa.cz Davida Slížka.

Před 3 týdny 23:41

Koubský: Soud potvrzuje, že EU je subjektem, který skutečně vede boj proti digitálním monopolům

Po čtyřech letech Tribunál Soudního dvora EU konečně rozhodl v případu Googlu, který měl zneužívat své dominance v mobilním operačním systému android. Po vynesení rozsudku musí společnost nyní zaplatit pokutu v přepočtu přes 101 miliard korun. Jde o první pokutu v tak velkém finančním rozsahu, která byla Googlu definitivně potvrzena odvolacím soudem.

9. září 2022 24:02

Koubský: Proti Kiwi Farms měla dávno zasáhnout policie. Naprosto jasně tam byly porušeny zákony

Kiwi Farms jako internetové fórum nemusí být v ČR tolik známé, přesto kroky, které činí, otevřely kritiku ve společnosti. Americká firma Cloudflare, poskytující infrastrukturní služby zhruba pětině světového internetu, se díky tomu několik týdnů zabývala tím, jak určit hranice odpovědnosti poskytovatele internetové infrastruktury. O co v případu jde? A pomohou kroky Cloudflare k jeho vyřešení?

2. září 2022 24:10

Technologie při vyšetřování požáru v Národním parku České Švýcarsko, placené funkce na sociálních sítích, smartphony komunikující přes satelit a sváteční prodej v e-shopech rozebere magazín ze světa počítačů a internetu

Moderuje David Slížek.

26. srpen 2022 24:10

Weby podvodníků pod kontrolou? Správný krok, ale musíme stát pozorně hlídat, míní redaktor Koubský

V Česku začne platit už třetí blokační seznam s nepovolenými webovými stránkami. Podle novely zákona ho zřídí Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Na seznamu by měly být servery, které nabízí nebezpečné potraviny nebo ty, které vážně porušují požadavky stanovené právními předpisy.

19. srpen 2022 24:00

Většinu novinářů dokáže do deseti let nahradit umělá inteligence, věří redaktor Koubský

Patří autorská práva k obrázkům generovaným umělou inteligencí tvůrcům softwaru, nebo tomu, kdo vymyslel zadání, které dalo obrázkům vzniknout? V tuto chvíli jde zatím o více méně filozofickou debatu. To se ale v může velmi rychle změnit. „Tvůrčí možnosti umělé inteligence porostou. A otázka, kdo je tvůrcem a komu náleží práva, je velice otevřená,“ přiznává redaktor Deníku N Petr Koubský.

5. srpen 2022 25:10

Expert: Facebook už mladé zpátky nedostane. Změna by mohla odradit i jeho starší cílovou skupinu

Sociální síť TikTok je založena na zobrazování nepřetržitého proudu krátkých zábavných videí doplněných hudbou a efekty. Nastolila tak nový trend mezi sociálními sítěmi. Zvyšující se obliba sítě TikTok ovlivňuje i zaběhlé sociální sítě jako Facebook či Instagram. Obě sítě pod hlavičkou společnosti Meta tak, ve snaze více zapůsobit na mladší uživatele, uvažují o změně na podobný model.

29. červenec 2022 23:40

Sociální sítě facebook a instagram začnou častěji nabízet krátká videa i lidem, kteří nepatří mezi jejich sledované osoby

Snaží se tak konkurovat síti Tik tok, založené na krátkých videosekvencích a algoritmickém objevování nového obsahu. O budoucnosti sociálních sítí diskutují Adam Zbiejczuk ze serveru inluencer.cz a redaktor Deníku N Petr Koubský. Moderuje David Slížek.