Zahoďte telefony čínské značky Xiaomi, vyzývají litevské úřady

Online Plus
25. září 2021 23:23

Co vadí Litevsku na čínských telefonech jednoho z největších výrobců mobilních telefonů na světě? Zatímco řešíme dostupnost 5G sítí, pomalu se ohlašuje nástup 6G. Jaký byl život sira Sinclaira, vynálezce kalkulačky a počítače ZX Spectrum. Dění ve světě technologií okomentují redaktor Deníku N Petr Koubský a šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek.

Online Plus

Český rozhlas

Co se děje ve světě nových médií, vysvětlují odborníci ze světa IT, fanoušci internetu a pionýři mobilních aplikací.

Web

Další epizody

Před čtyřmi dny
23:19

Facebook chystá změnu svého názvu

Sociální síť LinkedIn odchází z čínského trhu. Česká AI firma Rossum získala obří investici. Seznam dal veřejně k dispozici svého Smolíčka. Dění ve světě technologií komentuje redaktor Deníku N Petr Koubský a autor pořadu David Slížek.

Před týdnem
23:48

Bezpečnostní informační služba hledá domácí kutily

Čeští vydavatelé zkoušejí, čím nahradit takzvané cookies. Velké digitální firmy mají platit větší daně. Facebook chce chránit před šikanou novináře a aktivisty v oblasti lidských práv. S Petrem Koubským, vědeckým redaktorem Deníku N, o tom debatuje šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek.

Před 2 týdny
24:00

Sociální média v současné podobě jsou průšvih

I to zazní v dnešním magazínu Online Plus, který analyzuje problémy Facebooku z posledních dní. Sociální síť totiž řešila nejen obří několikahodinový výpadek, ale také obvinění, že upřednostňoval zisk před bezpečností svých produktů.

Před 3 týdny
23:54

Proč tajné služby Spojených států blokují reklamu na internetu?

Zamyslí se, jestli by opravdu měl existovat jen jeden typ nabíječek. Přinese analýzu cen mobilních dat v České republice, které patří k nejdražším v Evropě. A popíše i důsledky střetu dronu s havranem v Austrálii. S vědeckým redaktorem Deníku N Petrem Koubským to všechno rozebral šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek.

18. září 2021
23:30

Instagram a dospívající děti? Především dívkám sociální síť škodí

Co stojí za světovým nedostatkem počítačových čipů? Vědecký redaktor Deníku N Petr Koubský připomene robota Karla a pokusí se odhadnout budoucnost chytrých brýlí.

11. září 2021
23:58

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost má nový nástroj pro boj s útočníky

V Austrálii jsou média zodpovědná za komentáře na sociálních sítích. V Salvadoru je bitcoin oficiální platidlo. Varování před solární bouří, která by mohla ohrozit fungování internetu. S vědeckým redaktorem Deníku N Petrem Koubským o tom mluví šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek.

4. září 2021
23:57

Problém komunikační aplikace Whatsapp kvůli ochraně osobních údajů

K čemu bude v České republice kvantová síť? Jak uživatelé sociálních sítích reagují na politiku? Co jsou to clikbaitingové titulky a jak se proti nim dá bojovat? S vědeckým redaktorem serveru Deník N o tom všem mluví šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek

28. srpen 2021
23:45

Tesla vyvíjí robota podobného člověku

Samsung dokáže na dálku zablokovat kradený chytrý televizor, v Česku vznikly servery parazitující na klasických médiích a Facebook se chystá na tuzemské volby. Připravil David Slížek.

21. srpen 2021
23:55

Nový software na přepis řeči, který má hlídat vězně v USA

Historické začátky webových stránek, vývoj největší krádeže kryptoměn a únik dat zákazníků amerického T-Mobilu okomentuje redaktor Deníku N Petr Koubský. Moderuje David Slížek.