15. únor 2022

Poslechněte si podcast: Ondřej Sokol: Komedie V létě ti řeknu, jak se mám rozhodně není hloupá a řeší se v ní důležitý lidský problémy

Dneska k nám dorazil herec, moderátor a režisér Ondřej Sokol. Co říká o dnešním oslavenci Jaromíru Jágrovi? Jak dlouho se zná s Martinem Fingerem a proč se jako malý nebavil se Simonou Babčákovou? Jak si porozuměl se svou filmovou manželkou ze snímku V létě ti řeknu, jak se mám, která je Rumunka a jaká slova ho naučila rumunsky? A jak se mu hrálo v seriálu Devadesátky a jak vzpomíná na devadesátá léta? Poslechněte si rozhovor.

21:24

Host Frekvence 1

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 14:23

Táňa Medvecká: Každý by se chtěl narodit jako pes v Česku. My lásku dáváme především jim

Herečka a držitelka mnoha hereckých ocenění Taťjana Medvecká byla naším dnešním hostem na Frekvenci 1. Jezdí raději na prázdniny na chalupu nebo objevuje nová exotická místa? Jak na ní začátek prázdnin působí? Jezdí do Karlových Varů pravidelně? Má na letošek speciální róbu? Je velká milovnice psů? Jakou roli hraje v novém filmu Řekni to psem? Jak se natáčelo se zvířátky? Poslechněte si rozhovor.

Před dvěma dny 22:49

Petr Klein Svoboda: Je krásné vidět Portoričany, jak se smějí scénám se Štaindlerem a Tomicovou

Dnešním hostem byl Petr Klein Svoboda, filmový režisér a producent. Je autorem dokument o svém otci, skladateli Karlu Svobodovi. S Lubkou a Mírou si povídali právě o této tvorbě, o vysvědčení, o vstávání, o hudbě... Která z tatínkových písní je ta jeho nejoblíbenější? Které vysvědčení pro něj bylo nejdůležitější? Jak je náročné vytvářet dílo o slavné osobě? Navíc když jde o tom blízkou osobu. Dozvěděl se během natáčení o tátovi něco, co do té doby nevěděl? Nenaráží na sebe někdy silná ega, když se sejdou u natáčení jednoho filmu? Jaký jeho film získal cenu zlaté chapadlo? Poslechněte si rozhovor.

Před pěti dny 25:08

Matěj Ruppert: V Itálii chutná sýr každým kilometrem jinak. Miluji tam tu rozmanitost surovin a dobrot

Dnes za námi na ranní kávu přijel zpěvák Matěj Ruppert. Má raději kapelu Lucii nebo Kabát? Jakou záludnou otázku si připravil pro Davida Kollera, který bude naším hostem ve středu? Ukradl někdy něco jako kluk? Už dotočili Itálii, nebo jsou stále na cestách? Co se mu na Itálii nejvíc líbí? Kdy začal parodovat jazyky? Čeho je vášnivý sběratel? A jak se těší na dcerky první vysvědčení? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 20:20

Martin Finger: Rád vidím a slyším, jak mě vidí ti zvenku

Ráno jsme si povídali s hercem Martinem Fingerem. Kdy se poprvé potkal s hercem Ondřejem Sokolem? Jak se mu hraje v Činoherním klubu Macbeth? Do čeho by rozhodně nešel? Vrátí se ještě do seriálu Ulice? Jak relaxuje? Poslechněte si rozhovor!

Před týdnem 18:06

Jakub Gründler: Někdy se přehání. Normální průstřel je jen malá tečka. Ve filmu to musí být efektní

Jakub Gründler byl naším dnešním hostem na Frekvenci 1. Jakub je zkušený filmový maskér, který se podílel na nespočtu zahraničních produkcích a spolupracoval s hollywoodskými hvězdami. Na kterého herce v životopise je nejvíc pyšný? Jaký největší filmový projekt dělal? Nebojí se svých vlastních výtvorů? Jak se stalo, že ho oslovila zahraniční produkce? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 17:06

Sebastian: Velkou inspirací jsou pro mě OneRepublic a Imagine Dragons

Ráno za námi do studia dorazil zpěvák Sebastian s kapelou a v rámci Music Studia Live nám i živě zahrál. Kdo vymyslel, že bude vystupovat jen pod křestním jménem? Jak zvládl pandemii, chybělo mu hraní? Jaký je řidič? Co nejoriginalnějšího dostal od fanoušků? Kdo ho nejvíce ovlivňuje a inspiruje? Co chystá a na co se fanoušci mohou těšit? Poslechněte si rozhovor!

Před týdnem 21:36

Kristýna Frejová: V seriálu Dobré zprávy hraji pro mě příjemně hnusnou postavu. Je to intrikářská role

Ráno jsme si povídali s herečkou Kristýnou Frejovou. Jaké bylo pracovat ve vinotéce? Chodí se pravidelně otužovat? Co je terapie tmou, bála se poprvé? Kam vyrazí na prázdniny? Kde bude v létě hrát? V jakých seriálech a filmech herečku v nejbližší době uvidíme? Poslechněte si rozhovor!

Před týdnem 18:01

Saša Rašilov: Shakespearovské slavnosti jsou dobrodružné. Čekáme, co nám obloha přinese, podle toho večer dopadne

Ráno za námi do studia přišel herec Saša Rašilov. Otužoval se v zimě? Jak se cítí jako dědeček? Jak se těší na Shakespearovské slavnosti? Baví ho sociální sítě? Co bylo v show Tvoje tvář má známý hlas těžší, zpívat ženu nebo chlapa? Co ho čeká v létě a na podzim? Poslechněte si rozhovor!

Před 2 týdny 22:05

Luboš Vidlička: Češi jsou příliš konzervativní v názorech i jídle. Návyky neradi porušují a mění

Hostem na Frekvenci 1 byl majitel bistra Forky's Luboš Vidlička. Proč ho napadlo založit zrovna veganské bistro? Co mu dělá při přípravě veganských pokrmů největší problém? Potřebujeme náhražky kuřecího, vepřového masa? Je složité Čechy přesvědčit, aby si dali místo hovězího burgeru ten rostlinný? Poslechněte si rozhovor!

Před 2 týdny 19:22

Petra Nesvačilová: Vždycky jsem si přála hrát v pohádce. To se splnilo, v Princezně zakleté v čase hraji bohyni dobra a zla

Hostem na Frekvenci 1 byla herečka Petra Nesvačilová. Proč by lidé neměli druhými nebo něčím opovrhovat? Kde všude se na ni můžeme těšit? Jak se seznámila s herečkou Hanou Vágnerovou? Je těžší být v show Tvoje tvář má známý hlas porotkyní nebo účinkujícím? O čem je její nová knížka Skutečná? Poslechněte si rozhovor!