EquiRadio.cz
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Ondřej Pospíšil: Bereme to jako výzvu. Všichni máme podobný směr

V úterý 24. ledna proběhla severočeská konference ČJF, při níž se kompletně změnilo složení oblastního výboru. „Někdy je lepší něco změnit od základu než pokračovat v něčem, co nebylo tak úplně podle představ,“ říká nový předseda Ondřej Pospíšil.

07:50

EquiRadio.cz

Vydává: EquiRadio.cz

Internetové rádio EquiRadio.cz doplnilo nabídku internetové televize EquiTV.cz o pravidelný audio obsah. Kromě video reportáží, on-line přenosů a video záznamů tak uživatelé mohou na sdíleném webu poslouchat audio příspěvky, rozhlasové reportáže a podcasty.

Web

Dnes 19:18

Jaroslav Grodl odchází z oblastního výboru na Vysočině. Prozradil proč

Na pozici předsedy oblastního výboru Vysočiny pod hlavičkou České jezdecké federace již nekandiduje Jaroslav Grodl. Nechce být ani řadovým členem, kterým byl tři volební období. Podrobnosti prozradil v rozhovoru pro EquiRadio.

Dnes 03:36

Britům roste velký talent. Raketový vzestup prožívá Alice Casburn

Britská jezdkyně Alice Casburn rozvířila v poslední době vody světové všestrannosti. Dokázala dokončit jednu z nejtěžších soutěží na této planetě CCI5* v anglickém Burghley a umístit se v top 5. To je samo o sobě úspěch, po kterém touží mnoho jezdců.

Včera 05:06

Na Zimní jezdecký pohár dorazí do Královic i několik koní z Německa

První kolo Zimního jezdeckého poháru 2023 v parkurovém skákání proběhne v neděli 5. února. Do Královic u Slaného dorazí i několik zahraničních účastníků. „Máme přihlášeno asi osm koní z Německa,“ prozradil pořadatel závodů Aleš Suchánek.

Před dvěma dny 19:29

Michal Demo: Místní pekař si koupil koně a o mém osudu bylo rozhodnuto

Na první pohled se pro Michala Dema nic nezměnilo, stále se stará o koně agilní Stáje Březová. Populární slovenský žokej je ale nyní také trenérem. Na co se těší, jaké naděje má ve stáji a jak to kdysi celé začalo, vypráví v podcastu EquiRadia.

Před třemi dny 11:55

Zdeněk Hruška: Některé věci chceme v oblasti změnit, na nějaké navázat

Jediným kandidátem na pozici předsedy výboru Jihočeské oblasti ČJF bude na konferenci, která se koná 1. února v Češňovicích, je Zdeněk Hruška. V rozhovoru pro EquiRadio představil svůj tým i hlavní cíle, s nimiž se budou ucházet o hlasy voličů.

Před třemi dny 20:30

Karasová: Rodiče narazili na reiningového trenéra. Teď už tím žijeme

Hostem westernového podcastu Jitky Kynclové byla v současnosti jedna z nejúspěšnějších juniorských jezdkyň v disciplíně reining Sára Karasová. Hovořila o svých začátcích a také o již splněné kvalifikaci na mistrovství Evropy ve Švýcarsku.

Před čtyřmi dny 04:35

Drezurní klisna Weihegold. S Isabell Werth v sedle byla neporazitelná

Takovou kariérou, jako má Isabell Werth s Weihegold, se mnoho drezurních dvojic chlubit nemůže. Německá jezdkyně s klisnou získala sbírku cenných kovů z nejvýznamnějších akcí FEI. Kdo se s ní setkal, říká, že ho uchvátila milou povahou i talentem.

Před šesti dny 10:32

V Hradištku odstartoval Zimní pohár spřežení. Kralovala tam Muchová

Sobota 28. ledna byla v Hradištku ve znamení úvodního kola Zimního jezdeckého poháru spřežení. Skvěle se dařilo Kateřině Muchové s Frenou, která zcela ovládla soutěž jednospřeží. Dvojspřeží vyhrál Zdeněk Jirásek, čtyřspřeží Radek Nesvačil.

Před týdnem 05:45

Francouz Julien Epaillard vystoupal s Caracole do nejvyššího sportu

Kariéra klisny Caracole de la Roque nabrala v roce 2022 rychlost. Přitom ještě koncem minulé sezony startovala se Julienem Epaillardem na dvou až tříhvězdových závodech na parkurech do 145 centimetrů. Francouz však volí co nejjednodušší přístup.

Před týdnem 29:35

Malé vítězství pro fiakry, velký otazník pro budoucnost koní v Praze

Nejméně do konce roku 2023 by fiakry neměly zmizet z pražských ulic. Nad budoucností koní nejen v našem hlavním městě, ale v celé společnosti, však visí otazník. „Neměly by být nečinné ostatní jezdecké disciplíny,“ varuje Václav Luka před radikály.