Zprávy z Vysočiny
Před pěti dny

Poslechněte si podcast: Omezit pití alkoholu na veřejnosti by ve Žďáru nad Sázavou měla nová vyhláška

Přes den láhev piva do parku donesete, v noci už nesmíte. Pravidlo, které chce Žďár nad Sázavou zavést v nové protialkoholní vyhlášce. Tu předchozí musel loni zrušit kvůli problémům s udělováním výjimek pro denní akce. Novou budou zastupitelé ve čtvrtek odpoledne schvalovat.

02:14

Zprávy z Vysočiny

Vydává: Český rozhlas

Každou hodinu vám přinášíme čerstvé zprávy. Relaci vysíláme vždy v celou hodinu. Zpravodajský maraton ráno doplňujeme krátkým přehledem vždy v půl.

Web

Dnes 02:05

Žena z Jihlavska našla svůj dům v exekuční dražbě, přestože nemá žádný dluh

Představte si situaci, že nemáte nesplácené dluhy a přesto najdete svůj dům na realitním serveru v exekutorské dražbě. Jeden takový příběh se stal Vysočině.

Včera 02:19

Pelhřimovská radnice chce na náměstí vrátit tajně pokácené stromy

Před půl stoletím nechali pelhřimovští radní na náměstí pokácet čtveřici vzrostlých lip. Stromy padly k zemi v noci a tajně, vedení města se obávalo hněvu obyvatel. Teď by se stín a šumění listí mohly k lavičkám okolo historické kašny vrátit. V Pelhřimově natáčel redaktor Milan Soldán.

Včera 02:03

Na zámku v Telči začne turistická sezona později

Zatímco na většině památek v Česku začne za dva týdny turistická sezona, zámek v Telči zůstane na začátku dubna zavřený. Proč? To zjišťoval redaktor František Jirků.

Včera 02:07

Lidé s nízkými příjmy můžou od začátku roku dostat 200 korun slevu u mobilních operátorů

Od začátku roku můžou lidé s příjmem pod 2,15 násobek životního minima dostat 200 korun měsíčně na telefonování nebo internetové služby. Dřív měli takovou možnost jen lidé se středně těžkým a těžkým zdravotním postižením.

Před třemi dny 02:28

Lyžařská sezona na sjezdovkách v našem kraji nejspíš skončí už o víkendu

Až 26 korun platili za kilowatthodinu elektřiny vlekaři na Vysočině, když začali zasněžovat. A vlivem teplé zimy jim pak pokrývka roztála a museli pouštět děla znovu. Na konci letošní sezóny počítají spíš ztráty.

Před čtyřmi dny 02:05

Silnice na Vysočině trpí pod koly přetížených kamionů, policisté za to loni rozdali 620 pokut

Silnice na Vysočině ničí přetížené kamiony. Podle Krajské správy a údržby silnic kvůli tomu padnou na obnovu komunikací ročně desítky milionů korun.

Před čtyřmi dny 03:34

Zastupitelé Stonařova souhlasí se stavbou nových větrných elektráren na katastru obce

Stavba větrných elektráren v okolí Stonařova na Jihlavsku je o kousek blíž. Tamní zastupitelé vyjádřili souhlas s jejich umístěním na katastru obce. Elektrárny tam plánuje postavit společnost Jipocar, která si vybrala lokalitu západně od městyse.

Před čtyřmi dny 01:59

Největší bleduliště na Vysočině rozkvetlo

Na Vysočině rozkvétají bledule. Jejich naleziště jsou v regionu poměrně rozsáhlá a lákají mnoho návštěvníků. Vidět je lidé mohou například v přírodní rezervaci Jechovec, v údolí Chlébského potoka nebo u Želetavy na Třebíčsku. Vůbec největší plocha posetá jarními květy je pak v rezervaci Staré Ransko u Ždírce nad Doubravou.

Před pěti dny 02:02

Blíží se termín pro podání daňového přiznání, úředníci míří i do menších měst

Na výjezdy do menších měst a obcí vyrážejí v těchto dnech pracovníci finančních úřadů. Chtějí tak poplatníkům, kteří to mají na nejbližší pracoviště daleko, ušetřit čas a cestu s odevzdáním daňového přiznání.