Omeletky
Před týdnem

Poslechněte si podcast: „Lidem prý nejvíc voní vanilka, citrus a levandule.“ Omeletky Haliny Pawlowské o nosu

V Omeletkách si budeme povídat o nose. Mezi nejoblíbenější vůně prý patří vanilka, citrus a levandule. Tou voněl i kosmetický salón. Vrátila jsem se domů a pyšně jsem příteli líčila, jak mě regenerovali a omlazovali. Přítel si mě pořádně prohlédl, a pak mě vzal něžně kolem ramen: „No, aspoň ses pokusila.“ V Omeletkách uslyšíte povídku Marie Janů Jak upoutat muže. O nose si bude Halina Pawlowská povídat s hercem Vaškem Šandou a přidá recept na cizrnový krém.

22:15

Omeletky

Vydává: Český rozhlas

Víkendová popolední show s Halinou Pawlowskou. Pořad, který chutná.

Web

Včera 23:35

„Místo ochutnávky, vzala sousedka celý talíř koláčů, a zavřela dveře.“ Omeletky Haliny Pawlowské

Omeletky nemají žádné téma. Jen vyhledávám vzpomínky, když pořád kašlu v posteli. Jednou jsem se na chalupě rozhodla upéct zaručeně pravé moravské koláče. Zjistila jsem, že nemám mašlovačku. Vedle se přistěhovali noví sousedé, řekla jsem si, že je to pěkná příležitost pro seznámení. Pak jsem sebrala mašlovačku, talíř koláčů a vyrazila jsem. „Moc děkuju za mašlovačku. Prosím, ochutnejte, jak se mi povedly.“ A ona vzala talíř se všemi koláči, řekla: „Děkuju,“ a zavřela dveře.

Před dvěma dny 29:28

„Průměrný Evropan spolyká za rok 3,5 kila pilulí.“ Omeletky Haliny Pawlowské o lécích

Tématem dnešních Omeletky jsou léky. Dočetla jsem se, že průměrný Evropan spolyká za rok 3 a půl kila nejrůznějších pilulí. Před 50 lety to bylo v průměru pouhých 7 deka. Uslyšíte povídku Jiřího Čutky Promodralý v Modré jeskyni. Vašek Šanda prozradí, který film se neobešel bez zázračných léků. Halina Pawlowská přečte svoji povídku O Ptáku Ohniváku a prozradí recept na kuře, jak ho připravoval její tatínek.

Před týdnem 28:31

„Žádost zkusit si šaty ve výloze prodavačku vyděsila.“ Omeletky Haliny Pawlowské

Téma Omeletek jsou ztráty a nálezy. Ztratit kila jde docela špatně. Což mi připomíná, jak jsem jednou řekla prodavačce: „Nemohla bych si zkusit ty šaty ve výloze?“ A ona mi zděšeně odpověděla… „Snad nám to neodradí zákazníky…“ Uslyšíte povídku Terezy Květoňové Kohout na útěku. O ztrátách a nálezech bude vyprávět Martina Hudečková. Halina Pawlowská přečte svoji povídku Asi mi bude líp bez něj! a přidá recept na pesto z medvědího česneku.

Před 2 týdny 28:42

„Ženy se často přepočítají v lásce.“ Omeletky Haliny Pawlowské

Omeletky dnes naplníme matematikou, lépe řečeno slovním spojením: umím si to spočítat. Ženy se často přepočítají v lásce. Říkají si: „Ten bude hodnej a pak je to padouch. Ten mě bude milovat, bude mi věrnej až do smrti a on jim pak zahne s celým sídlištěm.“ Dozvíte se, co si umí spočítat Vašek Šanda. Uslyšíte povídku Heleny Steinerové Ztracena v poli, aneb nevím kudy kam. Halina Pawlowská přečte povídku Chytré ženy neletí, a přidá recept na špenátové palačinky plněné houbami.

Před 2 týdny 25:57

„Maminka mi říkala, jakmile žena začne myslet na pohodlí, je stará.“ Omeletky Haliny Pawlowské

Omeletky naplníme pohodlím. Moje maminka mi vždycky říkala, jakmile žena začne myslet na pohodlí, je stará. To pak podpatky vymění za ortopedické boty, kalhoty nosí zásadně do gumy. Nebavilo mě maminku poslouchat. Představovala jsem si, jak budu vždycky křepká a elegantní, a už moc dobře vím, o čem mluvila… V Omeletkách ještě uslyšíte povídku Stanislava Jugy Test zamilovanosti. Dozvíte se, jak vnímá pohodlí Vašek Šanda. A Halina Pawlowská přidá recept na jehněčí na rozmarýnu.

Před 3 týdny 29:43

„U nás doma mají pocit, že alergie je otázkou vůle.“ Omeletky Haliny Pawlowské o dechu

V Omeletkách se dnes budeme zabývat dechem. Jsem alergická skoro na všechno. U nás doma mají pocit, že alergie je otázkou vůle, že by stačilo, abych si řekla: "Mně peří přece nevadí, já se se změnami teplot vyrovnám hravě. Jenže já evidentně nemám pevnou vůli.“ Vašek Šanda v Omeletkách představí filmy, které mají něco společného s dechem. Uslyšíte povídku Olgy Kittnarové s názvem Alager a uřehtaná hysterka, Halina Pawlowská přidá recept na eintopf s hovězím.

Před 3 týdny 40:24

Omeletky Haliny Pawlowské. Z knižního festivalu v Ostravě

Halina Pawlowská dnes vysílá živě z Knižního festivalu Ostrava. Jejím hostem je herec Tomáš Matonoha. Na výstavišti Černá louka se mohou návštěvníci těšit nejen na knihy, ale i na bohatý doprovodný program a právě živá vysílání.

26. únor 2023 24:10

„Majonéza ve výstřihu a v koutku kus petrželky.“ Omeletky Haliny Pawlowské o šarmu

Tématem Omeletek je šarm. Jednou jsem se na nějaké premiéře bavila s bankéři. Pak jsem kamarádce říkala: „Všichni ze mě byli úplně u vytržení.,“ „Jo?“, pochybovala kamarádka, „jaks na to přišla?“ „No… všichni se mi pořád dívali na prsa a na rty…“ Kamarádka se taky podívala. „Ve výstřihu máš majonézu a v koutku kus petrželky.“ V Omeletkách uslyšíte příspěvek paní Jany Už se nečervenám. Halina Pawlowská přidá povídku Nesnesitelná žárlivost na francouzský šarm.

25. únor 2023 28:24

„Na krevetách jsme byly třikrát za sebou.“ Omeletky Haliny Pawlowské o cestě do Paříže

Náplní Omelek jsou nástrahy cestování a mých pár dnů v Paříži. V našem hotelu prý bydlel i Milan Kundera, když se čerstvě přistěhoval do Francie, a také tam byl Václav Havel. Na celé čáře u nás zvítězil restaurant Atlas. Jsou tu prosklené zdi, takže jsme sledovaly život v ulici a daly jsme si krevety. Druhý den jsme si objednaly totéž, a když nás číšníci ve dveřích uviděli třetí den, tak se smáli a běželi pro krevetový tác.